Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya színe és fajtája...

A kutya színe és fajtája közti különbség?

Figyelt kérdés

Volt itt az előbb egy kérdés, kék kutyát keresett, mert az tetszett neki. Erre írták, hogy a fajtája miatt kellene, hogy tetsszen neki a kutya, nem a színe miatt.


Az eszem megáll, hát mi a fene különbség van aközött, hogy valakinek a hosszú orrú kutyák tetszenek, a hegyes fülűek, a foltosak, a fehérek vagy a hosszú szőrűek?


Mindenkinek más tetszik, én megértem a kérdezőt, van kedvenc kutyafajtám, de valahogy cukibbnak látom a világos színű fekete szemű állatokat, pláne a vörösöknél. Sőt, a vöröses példányok egyáltalán nem tetszenek még a kedvenc kutyafajtámból sem.


Mindenkinek olyan állata legyen, amilyet szépnek lát, ezért választ az ember egy bizonyos fajtát is. Azt szebbnek, különlegesebbnek tartja a többinél.


Azt most hagyjuk, hogy jajj de vannak gyerekbarátabb kutyák, meg nagy munkabírásúak, meg kevesebb gondozást igénylők, mert van belőlük vagy 30 fajta, az ember mégis egy mellett dönt, mikor mindegyik "ugyanazt tudja".


Szerintem aranyos a bullterrierek mozgása, gyönyörű az ír szetterek alakja, nagyon feltűnő a máltaiak bundája, mégis egy másik fajta áll a legközelebb a szívemhez, amit a többieknél szebbnek látok. Igen, én szebbnek, cukibbnak, aranyosabbnak látom azt a fajtát, és abból is egy bizonyos árnyalatban érzem azt, hogy igen, egy ilyen külsejű kutya álmaim kutyája.


Nem tudom miért kell itt szégyenkeznie annak, akinek az állat testarányai mellett a színe is fontos. Pláne, ha azt nézzük, hogy bizonyos fajták bizonyos árnyalatait még versenyeken is nemkívánatosnak tartják.



Egyébként jelenleg macskám van, és igen, a fajtája mellett a színe volt a második döntő tényező, addig mentem, amíg a megfelelő fajtájú, színű, és természetű cicát sikerült megtalálnom. Egyből tudtam, hogy ő az.

Biztos, hogy kutyánál is így teszek majd.


2019. jan. 27. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Oké határolja be, hogy pl. bull tipusuak nem, hosszú szőrű nem, kis/közép/nagy testű, de hogy csak szín?! Ez olyan mintha valaki csak hajszín alapján választana párt...


Amúgy Te is leírtad:

'a megfelelő fajtájú, színű, és természetű cicát sikerült megtalálnom.'

2019. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem azzal volt a baj, hogy kutyát akart, hanem azzal, hogy csak kék jöhetett szóba mert "az tetszett neki." Kutyát nem úgy választunk első sorban hogy mennyire tetszik a színe. A habitusa, a személyisége sokkal fontosabb, főleg hogy az előző kérdésnél a kérdezőnek pici gyereke volt és másik kutyája aki nem kifejezetten tűri meg maga mellett a többi állatot. Ezekkel a tényekkel már lehet szűkíteni a kört, de meglehet, hogy nem fog olyan fajtát találni aminél létezik kék színváltozat és megfelel az igényeinek. Ilyenkor mi történik? Nem lesz kutya mert nem megy az ágy színéhez? Mert annál a kérdésnél tisztán kivehető volt a kérdező sznobizmusából, hogy lejjebb nem adja...
2019. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha talál 20 kisméretű(ez szerepelt a kérdésben)kutyafajtát, amiknek van kék változata, majd csökkenteni fogja a számot mozgásigény, szőrtípus, foglalkozásigény, stb alapján, ahogy megtette méret szerint is.


Mivel a többi tulajdonság alapján könnyű szűrni, mert adott a neten egy rakás gyűjtemény ezekkel a tulajdonságokkal, ezért arra kérdezett rá, amit nem talált máshol.


Érted szerintem, hogy minden másnak megfelel 100 kutyafajta, akkor ne 100at kelljen végignéznie, hogy van e belőle kék színű, hanem gyűjtse össze a kevés kék kutyafajtát, és akkor elég végignéznie 20 fajtát, hogy megfelelnek e a többi igényének. Így sokkal praktikusabb


Nekem a fajta, természet, szín is egyenrangú tulajdonság, mind egyaránt szükséges ahhoz, hogy a számomra megfelelő cicával élhessek. Így is feírhatnám, hogy szín, természet, fajta, ugyanazt az egy állatot kapnám, csak így sokkal kevésbé logikusabb, nehezebben bukkannék rá.

2019. jan. 27. 13:59
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Kutyát nem így választunk.

Első szempont, hogy mi célból veszünk kutyát, majd figyelembe vesszük a saját életmódunkat és a körülményeket, amit biztosítani tudunk a kutyának. (Ha pl én szeretnék egy házikedvencet benti tartással, napi 3x20-30 perces foglalkozáskkal akkor biztos, hogy nem huskyt választok, ha sportolni akarok vele, akkor pedig nem basset houndot.)

Azt is meg kell nézni, hogy melyik fajta mennyi tapasztalatot igényel, nem mindegy, hogy elő kutyának labradort vagy malit választunk..

Fontos, hogy genetikailag mennyire terhelt a fajta, meddig kell elmenni egy egészséges kutyáért. Pl a magyarországi labradorok helyzete siralmas.

Ha így is marad több fajta, akkor fajták közül már lehet nézni az esztétikát. Egyed szinten viszont nem szabad ez alapjan választani. Ha én nyugodt típusú ember vagyok, akkor nem valasztom ki az alom legélénkebb/hiperaktívabb kutyáját csak mert annak szebb a színe.

Hiába az egyik kedvenc fajtám a magyar vizsla, valószínűleg soha nem lesz ilyen kutyám mert én nem tudnám lemozgatni, neki nem lenne elég annyi mozgás ami pl a labradoromnak tökéletes.

2019. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Az adott kérdezőnek nem csak a kívánságával, hanem az ótvar stílusával is gond volt, nem véletlen szedték szét.

És oké, hogy mondjuk hupilila pöttyös kutya kell, mert neked az tetszik, azzal nincs is gond (ha nem az az egyetlen szempont, hanem ahogy te is írtad, fajta, viselkedés, stb...). De nála egyrészt ez volt az egyetlen szempont, másrészt azért kellett, hogy passzoljon színben a másik kutyához (aki hirtelen nem is az övé lett, mikor jelezték, hogy ott se minden okés, amit leírt...)

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy azért kell vörös macska, mert neked is vörös a hajad. Érzed, hogy mennyire rossz érv, ugye?

2019. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

LOL. Nekem vörös a hajam és pont ezért nem tetszenek a vöröses színű állatok.. Az ember nem tehet arról, hogy melyik állatot tartja szépnek és melyiket nem. Van, akinek kellemes emlékei fűződnek a nagymamája szürke macskájához, ezért neki szürke macska tetszik. Vagy van, aki meg van őrülve a monokróm összhatásért, ezért jön be neki mondjuk a dalmata.


Ha a kérdezőnek vörös macska lenne az álma, mert ketten lehetnének vörösek, akkor elkezdené felkutatni a vörös macskákat, milyen fajtáknál fordul elő. Választana egy szimpatikus életerős, életritmusához és lakhatásához megfelelő fajtát, majd végiglátogatná a kiscicákat a amíg meg nem találja a hozzá passzoló cicát.


Ahogy kutyánál is így járna el szerintem. Azt meg ne firtassuk kinek melyik tulajdonság miért tetszik, ugyanis sokan nem is tudják, mert tudatalatti dolog, és ha tudják is, nem szorul magyarázatra az egyéni ízlés, hogy nekem a hosszabb orrú kutyák azért tetszenek, mert az első szerelmemnek is hosszú orra volt, tök hülyén hangzik. Az tetszik és kész.


Egyébként az én macskám illik a bútoraimhoz, mert imádom a pasztell árnyalatokat, ez alapján veszem körül magam dolgokkal, a bútorokat és a macskámat is én választottam, naná, hogy mennek egymáshoz, hisz mindkettőben benne van az én ízlésem.


Nem csak színben, a bútoraim praktikusak, nagyobbacskák, stabilak, nem igényelnek sok takarítást, tartósak. Az állatom is egy nagyobbacska, robosztus, stabil darab, nem igényel túl sok foglalkozást és jó sokáig velem lesz. A lakásomban és az állatomban is van egy kicsi belőlem, az igényeimből, az ízlésemből, még jó, hogy mennek egymáshoz, hiszen én közös vagyok bennük.


A stílusát a kérdezőnek nem láttam, túl gyorsan törölték a kérdést.


Ja és a kedvenc kutyafajtám is menne a lakáshoz és a macskához is most, hogy így belegondolok:)


Ebben nem érzek semmi rosszat, csak a harmóniát látom.

2019. jan. 27. 15:45
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem az a baj, ha valakinek tetszik egy adott szín vagy küllemi sajátosság. Az volt a baj, hogy a kérdezőnek halál mindegy volt a kutya jelleme csak kicsi legyen és "kék", mert még sosem volt olyan kutyája.

Azzal is gond volt, hogy agresszív nagytestű mellé akarta vinni, hogy majd elszeparálja őket.

Meg az egész fennhéjázó modora volt inkább provokatív. Ha megértette volna, hogy miért nem jó így kutyát választani és belátta volna, hogy nem neki van igaza, akkor nem támadták volna folyamatosan. De még neki állt feljebb.

Ráadásul beadta, hogy mennyire nagy szakértő, már tucat kutyája volt, ezért mindenfélével elbánik, szóval mindegy a jellem, az meg csak hab volt a tortán.


Nekem is a hegyes fülű, rövidszőrű és egyszínű vagy kicsit különlegesebb kutyák tetszenek. Mégsem ez az első szempont amot figyelembe veszek. Ez másodlagos. Most keresem az álomfajtám és úgy érzem meg is találtam.

A kisebb testű munkára alkalmas, nem túl makacs, de határozott jellemű kutyák között keresgéltem. Ráakadtam a mudira és a schipperkére. Ezen kettő közül pedig már a küllem alapján szelektáltam. Így lett schipperke a választott.

Szóval nem az a baj, hogy valakinek van küllembeli kiközése, hanem a sorrend. Előbb jellem alapján határoljuk körbe a keresett fajtát és aztán a megfelelő fajták közül már olyan küllembeli sajátosságok alapján lehet válogatni ahogy szeretnénk. Ezt szemlélteti az én esetem is.

2019. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!