Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legnagyobb mozgást...

Melyik a legnagyobb mozgást igénylő kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A férjemmel fél éve gondolkodunk kutya tartáson(jó, valójában én vettem rá őt :D) és gondolkoztunk, hogy ahoz nekünk tényleg nagy mozgást igénylő kutya kell. Egy napját a -leendő kutyának leírom:

Reggel 5:30-6:00 kb 1óra futás/kocogás (a férjem csak fél útig jön mivel neki korábban kell menni dolgozni így hamarabb el kell készülnie)

-Hazamennénk majd indulnánk a munkába ahova szerencsére őt is vihetném

-A munkahelyemen többször vinném eü sétára

-Mivel a férjem előbb végez általában bejön és hozz ennivalót és így a kutyát is el tudná vinni egy 1órás futás/kocogásra majd én is eltudnám vinni munka után.

-Hazamennénk. Ebéd főzése. Majd ha utána van időnk (olyan este 18-19fele járna) van közeli hegy ahol akár több órán át is tudnánk lenni.

Hétvégén meg szinte sose vagyunk itthon. Az esetek 96% túrázunk vagy egyebet csinálunk.(itt is reggel és a délutáni futás benne van)


Nagyjából így lenne.vagy ha nem is a legnagyobb mozgás igényű kutya való nekünk..akkor milyen kutyát ajánlotok? Menhelyről szeretnénk, de akkor olyasmi keverék amit ti ajánlotok (vagy ha szerencsénk van akkor legalább fajtajellegűt)


2019. jan. 27. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen életmódhoz a vizslák illenek. Van belőlük fajtamentés is, érdemes szétnézni :)
2019. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy fiatal, de már felnőtt kutyát javaslok,a fajtában a többiek tudnak segíteni.

Mert ennyit futni egy kölyökkel nem lehet, tönkre teszi a lábakat, ízületeket.

2019. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Semmiképpen sem szeretnénk kölyök kutyát. Olyan 1-4 éves fele gondolkodunk.
2019. jan. 27. 20:20
 4/12 Sárvédő123 válasza:
100%
Az igen, ilyen mozgós élethez vagy vizsla de ami annál is mozgás igényesebb az a dalmata
2019. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

pitbull/stafford

vizsla

malinois

boxer

Dobbermann


V.miylen terrier..

2019. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Esetleg agár.
2019. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vizslafélék, staffi jellegűek például, de jó lehet egy bármilyen pörgős keverék is.

A futást viszont mindenképp fokozatosan vezessétek be nála, ne azonnal a napi 2×1 órával indítsatok, bár úgyis látszik majd a kutyán, hogy mennyire bírja.

Talán tudjátok, de ha esetleg mégsem: betonon, aszfalton nem szabad futtatni, csak természetesen talajon (földút, fű).

2019. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A Hard Dog Race-nek van facebookon egy csoportja, ahol pont olyan gazdikereső kutyusokat szoktak megosztogatni, akik nektek is alkalmasak lehetnek. Most fejből nem tudom, de ha gondolod, átküldöm majd.


Amúgy szimpatikus a munkahelyed, nálunk erre sajnos még nincs lehetőség. :-)

2019. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Husky (és egyéb szánhúzófajták)

Malinois, holland/német juhász, tervueren, esetleg staffordshire terrier, pit, boxer (munkakutyák)

Border collie, sheltie, ausztrál cattle dog (pásztorok, terelők)

Mudi, pumi

Beagle, magyar/német vizsla, pointer, dalmata (vadászkutyák)

2019. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Valaki irta az agarat, en azt agar gazdikent semmikepp nem ajanlanam, nekik napi fel-1 ora sprintre van szukseguk, a lassu kocogas nem farasztja oket. Ugyhogy enis vizslat, border colliet/ausztral juhaszt, dalmatat ajanlanek (mindegyik fajtanak van fajtamentese), dobermannt es nemet juhaszt/belga juhaszt csak akkor, ha a mozgas mellett lenne idotok sok sok agyi farasztsasra igaz, igaz azt a border es az ausztral juhasz is igenyli (meg persze valamilyen szinten mindeb kutyus), de a dobi es nemet/belga juhasz munkakutyakent szerintem extran. :)
2019. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!