Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmata mozgásigénye, más...

Dalmata mozgásigénye, más kutyákkal a viselkedése?

Figyelt kérdés
Viselkedés alatt azt értem pl mennyire féltékeny/erőszakos/goromba/domináns másik (nála idősebb kutyával).
2019. jan. 27. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mozgásigénye elég nagy, nagyon aktív vadászkutya.


A személyisége pedig tőled függ. Hogy hogyan neveled, szocializálod. Ha sehogy, akkor olyan lesz. Ha szánsz rá elég időt és energiát akkor nem lesz gondja

2019. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A viselkedése attól függ, hogyan neveled. Kiskortól szocializálni kell más kutyákkal (is), és megfelelően nevelni, akkor nincs gond.

Ha jól értem, akkor egy már meglévő kutya mellé szánnád? Ez esetben attól is függ, hogyan fog kijönni egymással a két kutya, hogy az a bizonyos idősebb kutya jól szocializált-e, azaz ő hogyan viselkedik más idegenek kutyákkal.

A mozgásigénye nagy!

2019. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

reggel 1 óra futás, 1 óra séta, este 2 órás bandázás, játék, tanulás és egy kicsi séta. délután csak pisiszünet.

10 éves a mostani kutyám, szeret sétálni, kergetőzni másik kutyusokkal, de azt nem szereti ha a fejére ugrálnak, harapdáljál kiskutyák.

amíg kölyök a dalmi, jobb ha nem hagyom őket együtt amikor nem vagyunk otthon? külön tudom őket zárni folyosóra a kicsi(szobatisztaság szempontjából is jobb a kő, mint a parkett), idősöm meg a szobába, ahogy mindig is:)

sétákkor a kicsi tanulhatna a másiktól, meg együtt tanítanám őket, leutánozná gyorsabban tanulna.

vagy sztetek rossz ötlet? amugy nincs udvar

2019. jan. 27. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az idősebb kutya rendreutasítja a kölyköt, ha az a fején ugrál, azzal nincs is baj, neveli. Normális esetben nem fogja bántani, hiszen leírásod alapján szociális kutya, és normális kutya kölyköt nem bánt. Gond esetleg majd akkor adódhat, ha a dalmata ivarérett lesz, de az ekkor kialakulni készülő hatalmi harcokat neked már csírájában el kell fojtanod. (Ivartalanítás javasolt a dalminak is majd).

Egyébként szerintem látni-érezni fogod majd az idősebb kutyád viselkedésén, hozzáállásán, hogy együtt hagyhatod-e őket felügyelet nélkül is, vagy sem. Ha nem vagy benne biztos, akkor inkább ne.

2019. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, Ő jó kutya és ivartalan. Felnőtt kutyát sem bántott soha, Ő ilyen jámbor kutyus, de a kölyök neveléshez megvan az érzéke, csak azt nem szeretném, ha a kicsi folyton csesztetné.

Ellenkező nemű legyen, vagy Ő is lány? Hatalmi harcok elkerülése végett hogyan jobb?

2019. jan. 27. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!