Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves, más kutyákkal agresszí...

6 éves, más kutyákkal agresszív kutyánál el lehet érni változást?

Figyelt kérdés

A kutyám 6 (és fél) éves, kistermetű, más kutyákkal agresszív. A családban egyedül rám hallgat, én tanítok neki trükköket, elfogad. Sétánál teljesen rendben van, nem húz, szépen jön mellettem, viszont ahogy meglát egy másik kutyát, egyszerűen teljesen kikapcsol az agya, oda akar menni, visít, ugat. Ha odaengedem, pár másodperc szaglászás után támad, akár a német juhászra is. Emiatt természetesen nem szoktam odaengedni más kutyákhoz.

Póráz nélkül azonban teljesen más lesz a viselkedése. Van egy kutya barátja, az ő kertjükben el szoktam engedni, játszanak, futkároznak, semmi konfliktus nincs. Pár hete megpróbáltam ugyanezt egy kan kölyökkel, póráz nélkül. Az én kutyám teljesen ignorálta, ha odament hozzá, egyszerűen elment onnan, tehát nem támadott, de nem is volt barátságos.

Úgy tűnik, ez beválik, viszont nyilván egy séta alkalmával nem engedem el, mivel pont a kutyák miatt nem százszázalékosan behívható. Magát a parancsot ismeri, de ilyenkor nem hallgat semmire, kaja se érdekli, ha szólók neki, olyan, mintha süket lenne, ha megrántom a pórázt, elindulok másik irányba, semmi, csak a kutyára koncentrál, forgolódik stb.

Felhívtunk egy trénert, azt mondta, hat éves kutyával már nem lehet kezdeni semmit.

Igaza lenne? Szerintem hat éves kistestűként nem olyan idős, ereje teljében van, könnyen tanul ( ha van motiváció ), vidám, sokat szaladgál, imád sétálni.

Érdemes így a tavasz közeledtével próbálkozni más kutyaiskolánál is, vagy tényleg hagyjuk? Szerintem még jópár éve hátravan, nem akarom, hogy emiatt bármilyen hátránya legyen ezekben.

Előre is köszönöm!



2019. jan. 29. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a főnök, nem ő.

Ha ugat a másik kutya miatt rántsd meg a pórázt és húzd le a földhöz. Tudom ez kicsit keményen hangzik, de nem az. Ha csak visszahúzod, akkor nem tanul semmit és csak fojtja magát. Ha valamikor nem a kutyára figyel, hanem rád, jutalmazd meg. Minden kis lépés nagy haladás. Lehet nála több időbe telik, de lehet még segíteni.

2019. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a módszert ismerem. Annyi a baj, hogy ha ezt megcsinálom emberek között, mindenki azzal lesz elfoglalva, hogy miért bántom szegény aranyos kiskutyát, csak barátkozni akar... Egyébként ivartalanított kan kutya.
2019. jan. 29. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Vinni kellene szocializációs foglalkozásra! Emellett megfelelően kellene nevelni is! Egy jól nevelt, kézben tartott kutya nem ignorálja a rászólást.

De több, mint hat év alatt miért nem szocializáltad és nevelted?

2019. jan. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6 éves kutyát is lehet szocializálni. Érdemes olyan kutyaiskolát keresni, ahol van lehetőség kontrollált körülmények között összeengedni kutyákkal, akár a kiképzők kutyáival vagy olyan kutyákkal, akiket már ismernek es közben persze a kiképző pedig kezeli a te kutyád viselkedését is tiltással, oldással, mikor mi kell. És persze emellett elmagyarázza, hogy mire miért van szükség, mellette pedig megtanit téged is arra, hogy hogyan old meg ezeket a helyzeteket.
2019. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kutyatréner, de azért annyit tapasztaltam már a saját kutyáimnál, hogy a kor nem számít. Az én kutyám 11 éves volt, amikor hozzánk került egy macska. Előtte semmi áron nem tűrt el az udvaron macskát, és patkányzó révén rendesen vadászott utánuk. Persze időbe tellet és lassú szoktatásba de pár hónap után már a macska hozzá dörgölőzött...

Ezen az elven az én kutyám is igazából már idősnek kellett volna ahhoz lennie, hogy a vadászösztönét leküzdje...

Érdemes tapasztaltabb szakembert is megkérdezned, és lehet már azelőtt fegyelmezned, rászolnod kellene mielőtt eléri azt a szintet, hogy 'kikapcsol az agya'. Azért vannak ennek jelei a kutya testbeszédében, viselkedésében, nézésében. Már az első jelnél fegyelmezd, hogy utána tudd kontrolállni.

2019. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!