Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták a legalkalmas...

Mely kutyafajták a legalkalmasabbak napi szintű futásra, akár bicikli mellett?

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 21:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Nekem beaglem van, ő teljesen jól bírja, sőt máshogy nem is nagyon tudom kielégíteni a mozgásigényét.
2019. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Husky, malamut - vigyáztam több hónapon keresztül egy kettőnek a keverékére. Csak biciklivel vittem sétálni, mert egyszerűen másképp nem tudtam lefárasztani. Mivel alapból szánhúzókutyák bírják a strapát, viszont azért náluk más tényezőket is figyelembe kell venni... divatból nem ajánlom senkinek...

Agár - vele nem volt saját tapasztalatom, de láttam már sok embert, hogy velük fut. Mint igazi hajtókutyák érthető hogy szeretnek futni, de hogy bicóval is azt nem tudom.

2019. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Futó ismerősök többen is a vizslát mondták, mikor én keresgéltem, egyébként nekem egy border collie keverék lett a befutó, neki is van energiája (bringa mellett nem próbáltuk, csak sima futást), van, aki labradorral fut.
2019. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok fajta alkalmas lehet, nem lehet pár fajtára lesarkítani.

Szánhúzókutyák jól bírják (husky, malamut) viszont őket a meleg eléggé megviseli, jobban, mint a nem északi kutyákat.

Pásztorkutyák is bírják, border collie, mudi, kelpie stb.

Vadászkutyák, mint a vizslák, dalmata, labrador...

A közepes testű terriereknek sem jelent gondot. De ismerősöm jack russellel biciklizik, kutya fut mellette. Többet bír, mint az én közép schnauzerem.


Viszont bármilyen fajta is legyen, fokozatosan kell hozzászoktatni a terheléshez és amíg nem éri el a kifejlett méretét, addig nem szabad aktívan futtatni, illetve utána sem lehet betonon nagyon.

2019. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es, az agár nem hajtókutya, hanem rövidtávú sprinter. Egy órás szaladgálástól egész napra elfárad, így a hosszabb biciklis futásokat nem hiszem, hogy kedvelnék.


Dalmata is ideális futáshoz, régen a postakocsik mellett futottak.

2019. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Husky, Dalmata, Vizsal, és még pár vadászkutyafajta. A Border Coli is jól bírja kisebb távon, de hosszú útra nem elég kitartó.
2019. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A Border Coli is jól bírja kisebb távon, de hosszú útra nem elég kitartó."

20 km-es túrát csináltam meg az én BC keverékemmel, azt mondjuk nem tudom, mivel keveredett még, de gond nélkül végigcsinálta.

2019. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!