Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy kutya kezdetekben, aztán általánosságban?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk falura, 30 évig voltam panelpatkány, soha nem volt kutyám, csak tengerimalacok,

Mindenkép tenyésztőtől szeretnék kölyökkutyát, labrador, berni pásztor, németjuhász, ilyesmik jöhetnek szóba, szóval ilyesmi méretű kutyáról beszélek.

Tehát vételár ok tenyésztőnél, de utána milyen költségek merülnek fel egy kölyökkutyánál, mennyit eszik kb havi szinten, majd felnőttként mennyit fogyaszt, és ideális esetben ha nem betegedik le meg ilyenek, milyen költségei vannak felnőttként.

Amúgy a lakásbiztosításom évi 200.000ft ig háziállat gyógyászatára is fordítható, szóval az most nem releváns, ha pl beteg, az átlagos költségek érdekelnek.

Kinti-benti kutya lenne leginkább szabad ki be járással ilyen amcsi filmes kutyaajtós megoldással.



#kutya #költség #kutyatartás #felelős tartás
2019. jan. 31. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oltási költségek, kaja és játékok. Kutyától függő. Előbb döntsd el milyen kutyát szeretnél és tájékozódj a neten és tenyésztőtől is.
2019. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általánosságban havi 20.000-25.000 Ft - kaja, élősködők elleni védelem, jutalomfalatok, kutyasuli. (Ha edzetek valamilyen kutyasportra akkor + 5.000 Ft az edzésekre)


Kölyök korban oltások, első felszerelések (nyakörv, 2 méret - kölyök, felnőtt -, póráz, itató és etetőtál, ízületvédő, pokrócok, kutyaház, fekhely, biléta, stb. Szerintem 100.000 Ft alsó hangon.

2019. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az oltások kb 20-40 között vannak egy kölyöknél (függvényében annak, hogy a tenyésztőnèl mennyit kapott màr meg és a ti dokitok mennyièrt olt). Plusz 3-5ezer közt a chip (ismerek olyan tenyèsztőt, aki ezt vételàron felül szàmolja. Ne kérdezd mi az èrtelme..)

Aztán èvente a veszettség elleni és a kombi évenkénti ismétlése (nàlunk 7 ezer forint és 9 ezer, de mint már említettem ez doki függő)

Havonta szívférgesség elleni tabletta, bolhàssàg és férgessèg elleni hatóanyaggal àtlag 4000 forint a szüleim labijànál. Ez kölyök korban olcsóbb, kb 1 ezres, a testtömeggel dràgul.

A jàtèkok ára nagyon vàltozó. Minősègtől függően, akàr 15-30ezer is lehet kb amit ràköltesz. De ez szèp lassan halmozódik fel, szóval annyira nem vèszes.

Aztán kell egy jó kutyaajtó. Én az ilyen chippes/nyakörveseket ajànlom, nem a szimplàt, mert könnyen átjáróház lehettek (macska, bèka, egér a leggyakoribb vendég). Ez alsó hangon is 100 ezer lesz kb beépítéssel ha ezeknél a fajtàknàl maradtok.

Tápból kb 350-400grammra emlèkszem, hogy egy kölyöknek napi szinten kell. A kölyöktàpok lényegesen dràgàbbak szoktak lenni (vagy csak èn fogtam ki mindig..), mint a felnőtt. Szóval az etetési költsgek csökkennek jobb esetben. Ha kellően utànajàrsz a témának, akkor a nyersetetèssel is megpróbàlkozhatsz egy idősebb kölyöknèl. (A 4kilós kutyàmnàl ez havi 1500-3000forint közt van. Táppal 4000 forint volt egy 10 napos adag.)

Aztàn kell egy jó kutyaól kintre, 70-80ezret is elkérhetnek èrte. Bentre pedig egy pàrna is.


Összességében az elején lehet 200-300ezer közt lesznek a költségek, de rendszeres kiadàs csak a tàp és a szívférgesség, bolha elleni kezelések fognak jelenteni.

2019. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogy hogyan tartod a kutyád. Ha udvardísznek tescos tappal akkor kb 4-8 ezer forint havonta. Ha nagyon nagyon luxust akarsz akkor vannak 30.000-40.000-re tápok és azokhoz még amit akarsz játkék stb.

Nekem rotim van, havonta egy 20asból meg vagyok. Minden hónapba rendelem a prémium tápot meg kapja az advantixot. Évente veszetség, kombinalt, kennelköhögés oltás illetve szívférgesség teszt. A betegséget, sérülést meg nem tudja az ember kiszámítani tehátát ha olyan van akkor szintén doki. A játékok, tálak, pórázok áraival lehet variálni illetve hogy mennyit akarsz. Nekem pl van 3póráz, 2 hám, 4 nyakörv. Na most ennyi ugye nem létszükséglet a kutyának ha csak egy szetett veszel nagykutyanál akár egy 10est is megspórolhatsz.

2019. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!