Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik menhelyről hoznak kutyát,...

Akik menhelyről hoznak kutyát, milyen életkorút hoztok el? Miért? Én eleve arra gondolnék, hogy kölyköt hozok?

Figyelt kérdés
2019. jan. 31. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amelyikbe beleszeretek. A mostani kutyam kb 9 eves volt, amikor elhoztam. Az elozo 4 honapos volt (meg most is el, 8 eves lesz iden)

Gondolkodom egy harmadikon is :D

2019. febr. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Idősebbeket. Totál véletlenszerűen. Egyszerűen amikor ott vagyok annyira sajnálom őket, ők a legesélytelenebbek, annyira kis szomorú szemeik vannak, csak szeretetre vágynak, minden mosolyra farokcsóvával válaszolnak, odacsücsülnek a ketrecrácshoz, bundájukat gyengéden a rácshoz nyomják, hogy simizd meg. Első kutyám 6 éves volt, de tudni kell, hogy 1 hónaposan került a menhelyre egy zacskóban .. Annyira kis reménytelenül nézett, nem is igyekezett, semmit nem csinált, elbújt a kutyaházban, hívásra kijött "megmutatni magát", orrocskáját a rácsra tette, kaptam egy cuki kis puszit:') Második 9 éves volt, hízelkedős, bújós, de nagyon szomorú, életében csak rosszal találkozott. Harmadik 8 éves volt, ugyanúgy, nagyon szomorú és félénk, de megadó volt.

Nekem mindig így sikerült választanom, akármilyen cuki kölykök vannak ott, ha két nap múlva visszamennék már másik 15 lenne a helyükön. ingyen kölyök, kinek ne kellene. De ők ha nincs szerencséjük, talán a menhelyen végzik be, most milyen ez már egy kutyának, hol érdemelte ezt ki? 8 éven át láncom, vízen, kenyeren, rosszabb esetben verve is vannak, jobb esetben csak sz*rnak rájuk, aztán becsapják egy menhelyre ahol vagy altatás vagy ott maradnak. Mindig ez jár az agyamban, amikor menhelyre megyek.

2019. febr. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt szempont az életkora, az volt szempont, hogy hozzám passzoló kutya legyen, egy kb másfél évesnek tippelt lett a megfelelő most első kutyámnak.
2019. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy egy és egy három éveset hoztam el. Ők ma már egyáltalán nem fiatalok. Elvileg egy hónap múlva jön egy harmadik, őt egy hete találták alomtársaival együtt kidobva egy szatyorban. Most 5 hetes
2019. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan még nem volt menhelyes kutyám, de az biztos hogy az idősek közül választanék. Pont azért, amit fentebb is írtak. Szegények évek óta ott vegetálnak, gazda, szeretet nélkül, mivel érdemelték ezt ki??

Talán már nem is reménykednek, hogy egyszer valaki őket is kiválasztja... megszakad a szívem ha belegondolok. :(

2019. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hajlamos vagyok a legelesettebb, legcsúnyább kutyába beleszeretni. :D nem korfüggő, nem is érdekelt soha mennyi idős. Általábban a legszomorúbb kis nyomit megtalálom és viszem. :)
2019. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Én egy 11 éves kutyust fogadtam be nemrég, aki a menhelyre 2 hetesen került az anyukájával és 6 tesójával. A tesókat mind elvitték, még az anyukát is, őt meg soha senkinek nem kellett. Kb most ismertetem vele az életet, a normális ételt, a kutyatálat(földre kapnak a menhelyen), a sétát, a fésűt, de legfőképpen a szeretetet. Olyan, mint egy egyéves kisgyerek, minden érdekes a számára, mindent meg szeretne nézni, szimatolni, kóstolni:D Szegénynek ott sírtam, mikor aláírtam a papírt, ő meg olyan vidáman és büszkén kutyagolt ki velem a kapun onnantól, hogy kihozták a rácsok mögül és már pórázon hozták felém. Onnantól kivirult.
2019. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudtuk, mennyi idős. Fiatal, néhány éves lehetett akkor. Csak egyszerűen ő tetszett meg, nagyon helyes volt a külseje és vidám, barátkozós volt a természete.

Én valahogy pont nem kölyköt akarnék, mert nem lehet tudni hogy mekkora lesz és milyen kinézetű, meg ugyebár bajlódni a felneveléssel nem akarok.. Nekem valamiért kényelmesebb ha már "elkészült" felnőtt kutyát választok, úgy érzem így kevesebb meglepetés érhet vele kapcsolatban. :)

2019. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Ettől a történettől esküszöm könnybe lábadt a szemem. <3

Olyan jó hogy befogadtad!

2019. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!