Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta alkalmas erre a...

Melyik fajta alkalmas erre a célra? Border collie esetleg? Mudi?

Figyelt kérdés
Szeretnék komolyabb szinten canicrossozni a jövőben, de közben társ is lenne a kutya. Olyan fajtát keresek, ami elég erős, hogy segítsen, jól bírja a futást, lehet vele közösségbe menni, beülni egy kávézóba akár. Legyen együtt tartható más kutyával, macskával. Ne legyen egészségügyi problémákra hajlamos, inkább legyen kisebb méretű, de ízületi problémára legyen minél kisebb esély. Napi több óra mozgatást tudok biztosítani, főleg futás, labdázás. Ne legyen kozmetika igényes. Szívesen fésülöm a bundáját, de szakállas, trimmelős fajtát nem szeretnék.

2019. febr. 1. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

magyar vizsla

A border s a mudi inkább agyilag szeret dolgozni(terelés, agility), de persze ők is jók lehetnek, csak ők pörgősebbek, nemigen tudnak nyugton csücsülni, amíg te kávézgatsz.

2019. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vizslából csak nyughatatlant láttam eddig. Nem szívesen bíznám másra amíg nyaralunk.
2019. febr. 1. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Itt van egy pár fajta. Bár én úgy gondolom, hogy erre a sportra bármely olyan kutya jó ami szeret futni. Akár keverék akár fajtatiszta. Ha fajtatisztát szeretnél mindenféleképpen tenyésztőtől vásárolj.

2019. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tenyésztőtől lesz, nem szeretnék állandóan az állatorvosnál ülni vele. :)
2019. febr. 2. 14:26
 5/12 anonim válasza:
34%

Eppen azert fogsz allandoan az orvosnal ulni vele mert tenyesztotol van.

Allategeszsegugyi tehnikus vagyok,klinikan dolgozom hidd el tudom mit beszelek.


A fajtatiszta kutyak alapbol ugy vannak mar genetikailag tenyesztve,hogy nagyon igenyesek mint etetes szempontjabol,mint apolas,korulmenyek stb. Minnel "tisztabb" egy kutya annal tobbet kell traktalni..

Ha colliet veszel legy nyugodt,hogy vele egyutt berletet veszel a dokihoz is. Es nem mellesleg odaig jutott a collie tenyeszet genetikailag,hogy annyira erzekenyek,hogy nem lehet akarmivel kezelni mert egybol feldobjak a talpukat.


Nem vagyok fajtatiszta ellenes szemely de en azt tudom neked ajanlani,hogy ha nemtudod mire vallalkozol effele kutyak eltartasi szemponjabol inkabb maradj a korcsoknal. Nem sertes,nem lenezes.

Partolni se akarom oket mert nem szabhatom meg,hogy te mire adsz ki penzt de hidd el egy keverek kutya sokkal szivosabb,konnyebb fenntartani es ugyanugy kepes az is tanulni, szeretetrol meg nem is beszelek.


Vegezetul meg annyit mondanek,hogy akarhogy is dontessz gondolkodj el rajta alaposan mit valasztol es ne csak azt nezd,hogy mennyi az ara vagy mi a fajtanak a jellemzoi, hanem probalj a fenntartasi koltsegek es az esetleges betegsekkel is merlegelni. Sok gazdi ott rontja el,hogy csak azt nezi,hogy szep jo arba van de fingja sincs az egeszrol.

Remelem te,jol dontessz. Sok sikert!

21L

2019. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kapcsolatban vagyok menhellyel, szoktam segíteni. Sajnos nem garancia semmire az, hogy keverék. :( Most épp bull típusú mixekből van rengeteg, ilyen jellegű kutyát nem merek bevállalni. A mudiról azt írják egészséges fajta. Inkább az erejében kötök kompromisszumot.
2019. febr. 4. 11:09
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Mudiból szinte mindegy, hogy fajtiszta vagy keverék, nem hajlamos betegségre. Persze jobb fajtamentőktől venni. Egyébként egy fajtiszta sem drága, megsúgom. Nekem 2 mudim van, sosem voltak még betegek, persze minden oltásuk megvan
2019. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Honnan származnak? Sportolsz velük? Tenyésztőtől vennék inkább.
2019. febr. 4. 13:44
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Agilityzek velük, nem törzskönyvesek szóval mindegy honnan vannak.
2019. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem volt mudim, van is.Hihetetlen szívósak, folyton pörögnek.Nagyon jó társ,minden megfelel amit írtál, kivéve hogy az enyémek is együtt élnek más kutyákkal, de nem igazán viselik el őket.Meg egy kávézóba hát el se tudom képzelni, megülne-e 1 percig.
2019. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!