Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az óriás snaucerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttünk, hogy családunk bővülhet még egy taggal. Olyan kutyát szeretnénk, amelyik őrzi a házat (kertes), okos, családszerető és legfőképp nem egy gazdás! Az óriás snaucer beválna?
2010. jún. 30. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
A snauzer szerintem egygazdás kutya. Mit szólnátok egy bullmasztiffhoz, vagy egy boxerhez? Mindkettő gyermek- és családszerető, hűségesek, és a házőrzést alap feladatnak veszik, hiszen az ösztönükben van. Szerintem e két kutya közül válasszatok magatoknak egy szőrös társat. Mindenképpen tenyésztőtől, a bullmasztiffnak legyen diszplázia szűrése, a boxerre nem jellemző ez a betegség.
2010. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A boxer nem véreb? Nekem egy picit ijesztő, meg hát van macskánk is. :S De azért köszönöm, utánajárok.
2010. jún. 30. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Schnauzer- Órias és közép (Snaci)

Lakásban tartható igen, de - bár szeret emberközelben lenni -, kell neki a sok mozgás

Kertben tartható igen

Házőrző igen

Más állatokkal való viszony más állattal összeszoktatható, de nem kezdő gazdinak

Más kutyákkal való viszony más kutyákkal a kanok, ha a gazdi nem igazán a főnök, balhéznak, verekedhetnek.

Szőrgondozás szőre rendszeres ápolást, és rendszeres, 6-8 hetente szakkozmetikát igényel

Ugatós igen

Mozgásigény nagy mozgásigényű, szeret dolgozni. Ha unatkozik, kitalál magának munkát, ami nekünk lehet, hogy rosszaságnak tűnik, például egész nap ugatja a szomszéd macskát...

Gyerektűrés gyerekeket szereti, de egy bizonyos kor alatt nem ajánlott, mert előfordulhat, hogy amikor a gyerek nyúl egy labdáért, nyúl érte a kutya is.

Kezdő kutyásnak kezdő kutyásnak csak rendszeres kutyasulival, sok idővel, sok mozgással.

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók elég ugatós, imád dolgozni, de erős kéz kell a tanításához


[link] fajtabemutato

2010. jún. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a véreb olyan kutya amelyik követi a vérző vadat és úgy találja meg! Nem a vadállatot jelenti.

A boxer se nem vadászkutya se nem vadállat!

2010. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező! Ha félsz az "erős" kutyáktól, akkor semmiféleképp nem ajánlom az óriás snacit. Sokkal keményebb mint a boxer. A boxer kifejezetten családi kutya, imájda a gyerekeket. Szerintem elsőnek olvass kutyás könyveket, mielőtt vennél kutyát.
2010. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg kutyás könyvet olvastam, de pl a boxer nem tetdzik, már az egész kiállása. A könyvben az áll, hogy a snaci családszerető kutya, de biztos akarok lenni a dolgomban ezért is pötyögtem be ide a kérdést. A snaci küllemre is jobban bejön, mint a boxer, ráadásul nem én döntök egyedül, a szüleim hallani sem akarnak az utóbbiról. Nehéz a döntés.
2010. jún. 30. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

nyugodtan vegyetek snacit, nem lesz vele semmi gond

viszont ha tényleg arra vágysz hogy szeresse a gyerekeket akkor olvass utánna a fekete orosz terriernek, külsöre olyan mint a fekete oriás snaci, de egy nagyon kiegyensulyozott és gyerekszerető fajta

[link]

2010. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2010. jún. 30. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki találta ki, hogy az óriás snaci ugatós??? Nekem 4 van, kizárólag akkor ugatnak, ha valaki jön. Macskáinkkal tökéletes a viszonyuk, sosem bántanák őket. Gyerekeket imádják, minden ismerősöm hozzám jön kisgyerekkel, mert tudják, hogy ezeket a kutyákat nyugodtan nyúzhatja. Kutyaiskolába járunk, dolgoznak, szófogadó, de kemény őrző kutyák. Idegen területen mindenkivel barátságosak, itthon határozottan jelzik az idegent, ugyanakkor bárkit beviszek közéjük, ha velem jön be, nincs gond, élvezik a simogatást, versenyeznek egymással, kivel játsszon az illető.
2010. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A véreb vadászkutyát jelen és nem, nem véreb. Az óriás snaci kiváló családi kutya szereti a gyerekeket, jó természetű.
2010. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!