Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű, rövidszőrű, közepes...

Kistestű, rövidszőrű, közepes mozgásigényű fajták?

Figyelt kérdés

Napi kb másfél óra séta + otthoni foglalkozás (játék, tanítás stb) mellé szeretnék kutyát. Panelban lakunk. Nézegettem a fajtákat, eddig őket találtam: csivava, tacskó, mopsz, törpe pincser, jack russel terrier, francia bulldog.


A tacskóból ismerek jó párat, de nem szerettem meg őket. Pincser is van az ismeretségi körben, úgy érzem nem passzolnánk. Túl vehemens és hangos. Legalábbis ez a példány. Pedig nagyon okos, de nem kéne. A jack russelről mindenhol azt írják, hogy egy fáradhatatlan energiabomba, úgyhogy róla hamar le is mondtam. A bulldog aranyos, de elég nehézkes a mozgása, a mopsz felépítése jobban tetszik, hosszabbak a lábai. Szóval maradt a mopsz és a csivava.


Rajtuk kívűl van még a feltételeknek megfelelő fajta? Ami Magyarországon beszerezhető?


Nem szeretném kozmetikába hordani, hosszúszőrűek alapból kizárva. Köszönöm előre is a segítséget!


2019. febr. 2. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Boston Terrier?
2019. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Vagy menhelyi kutyus? Biztos vagyok benne, hogy találnál az igényeidnek megfelelőt.
2019. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Inkább menhelyit keress. Az viszonylag életképes kutyákat kizártad, amilyen kutyák maradtak, azoknak szenvedés az élet, ne támogasd ezeknek a tenyésztését
2019. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A Jacket, Csivit, Pinschert és Tacsit én rögtön kizártam volna, az elsőt az energiaszintje, a többit a nehéz természetük miatt. Egyik sem "elsőkutya". Ellenben a másik kettővel.


A Francia buldog és a Mopsz rengeteg mindenben hasonlítanak. Mindketten kifejezetten kis mozgásigényű (sok az a másfél óra!), családszerető, kedves, szociális kutyák. Közös tulajdonságuk még, hogy elég makacsak tudnak lenni, de általában taníthatóak, jóindulatúak. Természetüket tekintve nincs rajtuk kívül ilyen kutya. Viszonylag betegesek mindketten, több szempontból is nagyon oda kell figyelni az egészségükre (problémás lehet a szem, a bőr és a fogak), azt pedig remélem, mondanom sem kell, hogy csakis törzskönyves kutya és prémium száraztáp! Legalábbis első kutyásként én nem próbálkoznék a bonyolultabb, és nem is igazán nekik való megoldásokkal. Nem tudom, melyik csoportba tartozol, de tényleg nagyon-nagyon-nagyon fontos az a törzskönyv. Magyarországon mindkettejüket előszeretettel szaporítják, ezek a kutyák pedig egy kifejezetten rossz hírnevet adtak a fajtának. (A Franciával való érvelésed pedig helytálló; az aránylag rövidebb lábak és a mellkas mélysége és szélessége miatt tényleg sokkal korlátozottabb a mozgása, illetve jobban nyáladzik és nehezebb a légzése)


Ezek közül mindenképp a Mopsz lenne az igazi.

2019. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Azt még hozzátenném, hogy a menhelyes kommentelőket száz százalékban támogatom. Viszont! A rossz hírnevet, amit a szaporított ideggyenge korcsok adtak a fajtának, rögtön meg is figyelheted az előző válaszom felett eggyel. A 12 éves öreg nyanya Mopszom tökéletes egészségnek örvend. Gyönyörűek a fogai, a bőre, a vérképe teljesen átlagos. Hogy miért? Normális tenyésztő, és helyes tartás, megfelelő táplálással. A pletykákkal szemben pedig légy szkeptikus; ha meglátsz az utcán egy Mopsznak kinéző kutyát, az 75% eséllyel egy szapis keverék.
2019. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emberek... Miért pontoztatok le? Nem az zavar, félreértés ne essék. Csak nem értem (első kettő hozzászólás voltam), mi rossz volt a válaszaimban? A menhelyi illetbe a boston terrieres válaszban? Ki nem ért vele egyet? Vagy miért?
2019. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Néhányan egyszerűen erre élveznek.
2019. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!