Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem a pénz sajnálata miatt nem ivartalaníttatják a kutyájukat, hanem mert nem viszi rá a lélek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 00:49
1 2
 1/16 $$$$$ ***** válasza:
27%
Én sose akartam ivartalanítani. És nem a pénz miatt mert az egyáltalán nem érdekel. Nem olyan drága ... En azt mondom aki sajnal 30-40 ezret(mar regen lett ivartalanitba nem emlékazem mennyi volt) a kutyájára az nem szereti igazán... Jó nyilván megértem ha valaki nem ugy áll anyagilag ... De akinek lenne rá pénze és sajnálja rá azt nem értem meg... És szerintem azert a legtöbb ember megteheti... De sajnos nekünk muszáj volt ivartalanítani mert egyszerüen mászott rá az emberek lábára XD . Meg a kissebb gyerekekre is... És ezt nem lehetett bírni.... Tehát sajnos ivartalanítani kellett... Nagyon nem örültem neki... De azota normalisan viselkedik... Bar mindig is engedelmes kutya volt.. De az nagyom zavaro volt amikor mindenkire mászott rá..
2019. febr. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Mi sem ivartalaníttattuk őket (2 kan vizsla egymás után), mert természettel ellentétesnek véljük a dolgot, ami a hormonháztartás megváltozása miatt az állat viselkedését, személyiségét is megváltoztatja. Szukák esetében a petefészkek megtartása mellett még csak-csak elfogadhatónak tartjuk, de kanoknál a teljes kiherélés "embertelen".
2019. febr. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Első, az ugye megvan, hogy ezt szukák is szokták csinálni...

Ami egy lendülettel megdönthetetlen bizonyítéka annak, hogy ezt nem szexuális vágyból csinálják a kutyák.

Ez puszta dominancia.

Amiről egy 3 perces utána olvasással, és pár nap foglalkozással könnyedén leszoktatható.


Persze ki is lehet herélni. Alapvetően lenullázva nem csak a dominanciáját, hanem az egész személyiségét, végülis ez is egy út.


Kb mint ha egy horrorfilm miatt nem tudnál aludni, ezért lobotómiát csinálnának rajtad, hogy elfelejtsd.

Utána már tudnál aludni, és mindenki azt mondaná, lám, milyen boldog az életed! :)

2019. febr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs ivartalanitva, bar nekem az orvos nem vallalta, mivel epilepszias es nagy az eselye, hogy nem kel fel altatasbol akkor sem ha geppel altatjak. Igy inkabb marad ivaros
2019. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

2:

Már a kutya maga is természetellenes jelenség. Innentől kezdve nem nagyon lehet természetes-természetellenes dolgok között különbséget tenni

2019. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ivartalanítás párti vagyok, de amikor kutyát kerestem, akkor volt egy nő, akinél volt két becsúszott kölyök, ő azért nem akarja ivartalaníttatni az anyakutyát, mert rossz a tapasztalat a helyi dokival ezen a téren, és nem meri kockára tenni a kutyája életét. Én rákérdeztem az ottani állatkórháznál ivartalanításra, hogy ha tőle hoztam volna el az egyik kölyköt, hát jó elmaradott véleményen vannak, szóval nem lep meg, hogy így állt hozzá a gazdi, és inkább megpróbál vigyázni (bár én ilyen esetben addig mennék, amíg nem találok egy megbízható helyet, de ez már a privát véleményem).
2019. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is régen így voltam vele (pár évvel ezelőtt), holott akkor már tisztában voltam az ivartalanítás előnyeivel és az ivarosság veszélyeivel, és másoknak ajánlottam is a dolgot, de a saját kutyámon nem akartam megcsináltatni. Aztán kapott egy olyan prosztatagyulladást, hogy csak ivartalanítással lehetett segíteni rajta.

Szerintem a legtöbb ember mindig akkor lendül túl ezen a "nem visz rá a lélek" dilemmán, amikor megszerzi az első rossz élményét, saját kutyánál vagy ismerősi körökben (pl. gennyes méhgyulladás, hererák, stb.).

Nagymamámék szuka kutyáját is emlőrák miatt kellett elaltatni.

A történtek után már én kétségtelenül ivartalaníttatni fogom a jövőbeli állataimat. Macskáknál amúgy is egyértelmű volt, mert kintiek voltak és megállás nélkül szaporodtak, a kölykök meg hullottak el halomszámra.

2019. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Természetesen ha egy betegség miatt, az érthető. De ha nincs semmi, akkor nem. Főleg a kanokat nem.
2019. febr. 3. 17:53
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a betegség bármikor kijöhet egy ivaros kutyánál.


Idős korban pedig még kockázatosabb és lehet bele hal a kutya!!!


De mindenki addig ivartalanítás ellenes amíg valóban nem a sajátja van élet halál között.

Akkor átértékelik.


Nekem az öreg szukám fél évig tüzelt 16 évesen, nekem is és neki borzasztó volt. De egy 16 éves kutyát nem műthetsz meg főleg ha szívpróblémái is vannak.

Aztán a méhében ciszták jelentek meg, büdös zöldes váladék ürült a pérájából este láttam, másnap reggel orvos,ultrahang és cisztákat mutatott ki.


Kapott gyógyszert, de mondta a doki imádkozzak,ne lobbanjon be méhgyulladássá,mert valószínű akkor altatni kell. Mivel műtét nem bírná a szíve miatt.


Hála a jó égnek a ciszták felszívódtak,végül tavaly augusztusban 16,5 évesen kellett altatnom végelgyengülés miatt.

Nem tudom hogy számoltam volna el a lelki ismerettel,ha olyan dolog miatt halt volna meg amivel megelőzhető lett volna, ha ivartalanítom mikor fiatalabb volt.


Másik szukám már ivartalan is!!


Mindenki azt hiszi vele nem történhet meg,aztán ha ott van akkor pedig vissza sírja,hogy nem hallgatott xy-ra vagy nem tette meg előbb!


Több ismerősöm is temette már kutyáját méhgyulladás vagy prosztata ciszta miatt.

Unokatesómék 8 éves kutyája is pusztult el prosztata cisztában.


De hát mindenki maga döntse mit akar.


Sok minden természet ellenes,de ha megóvjuk a kutyánkat betegségektől az nem az.

Ennyi erővel a bolha kullancs elleni csep,nyakörv,oltások,gyógyszerek ha beteg az is természet ellenes még is felellős kutyatartó betartja ezeket. Ivartalanítás is ilyen! Akinek hobbi kutyája van ivartalanítson.


Tenyésztők is 6-7 évesen ivartalanítják kutyáikat.

2019. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amikor fiatal volt a kan kutyám, mérlegeltem az előnyöket és a hátrányokat, nagyjából egálra jött ki. Nem szökött, nem hülyült meg tüzelési időszakban, a tüzelő szukától is el lehetett hívni, úgyhogy maradtak a golyói. Ha szuka lett volna, valószínűleg ivartalaníttatom, ugyan volt már korábban több ivaros szukánk is, szóval tudom, hogy másként is megelőzhető a nem kívánt gyermekáldás, de őszintén bevallom: kényelmesebb a gazdának, ha nem tüzel, hacsak nem üt be valamelyik mellékhatása az ivartalanításnak.
2019. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!