Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles Spániel...

Cavalier King Charles Spániel Érdemes az ilyen kutya?

Figyelt kérdés

Lenne még pár kérdésem. Ha van sajátotok akkor vele kapcsolatos tapasztalatokat is irjatok le legyszi.

Honnan vettétek? Honnan erdemes?

Kb mennyibe kerult?

Lany fiu? Ivartalanitott? Mennyivel jobb ha ivartalanitva van?

Mennyi idot igenyel? (Nem hanyagsagbol) Setak mosdatas fesules stb.

Hogyan szoktattatok szobatisztasagra?

El van lakasban is?

Mi az amit meg tudni erdemes rola?


Elore is nagyon koszi ha barmelyik kerdesre is valaszoltok. :)



#kutya #tanács #lakasban tartando kutyus
2019. febr. 3. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Cavalier King Charles Spanielek, amiket már természetellenesen kis koponyával tenyésztenek, ennek köszönhetően az agyukban nyomás keletkezik, és károsul a gerincvelő is?


Igen, MINDEGYIKNEK, bárhonnan veszed!

Több külföldi országban tiltott!

2019. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos valóban nagyon beteges fajta. Én is ilyen kutyát szerettem volna, de az állatorvosunk lebeszélt róla. Mondta, hogy tudja, hogy maga ellen szól, mert ő jól keresne belőle, de hihetetlen magas arányban szívbetegek (valami 4-ből 3) és az emésztőrendszeri, ízületi betegségek stb sem kímélik őket.

Kb megszületik és végigszenvedi az életét.

Én sem javaslom.

2019. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen olvastam de sok dolgot hallottam ez ellen is.
2019. febr. 3. 17:06
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Èn külföldről “kaptam”, így magyar tenyésztőt nem tudok mondani.

Az enyém mèg kis kan, de 1 évesen ivartalaníttatunk (a tenyésztő tanácsára várunk még vele, mert ő volt a legkisebb az alomban, a nemi hormontól pedig erősebb lesz majd a testfelépítése ha minden igaz :)). Egészségügyi szempontból (mint minden kutyànàl) fontos. Nem éri meg szerintem elhanyagolni ezt a kérdést.

Hát, ők 0-24es kutyàk. Társasági kutya, ha csak nincs egy fajtatársa (egymással talàljàk meg legkönnyebben a közös hangot), akkor mindig a nyomodban lesz és mindent veled akar csinálni. Ha leülsz, màr az öledben is van vagy a lábfejedre fekteti a fejèt ès úgy alszik. A lényeg szàmára, hogy veled lehessen. Kis szeretethombócok.

Az ápolásuk napi szinten 5-10perc a szőr hosszàtól függően. Ha csak szimpla zàszlói vannak, akkor percek alatt készen is vagytok. A füleket napi többször is lehet kell fésülni, de ez egy perc se. Heti szinten kell vàgni a tappancsukról a szőrt, sétàk utàn pedig kimosni belőle a koszt. A szemük problèmás terület szokott lenni, naponta azt is át kell törölgetni.

A séta egyed függő és a lakhelyed is meghatározza. Kerteshàzban lehet csak 20-40 percet igényel naponta, lakàsban inkàbb 1-1,5óra is lehet.

Mi kertes hàzban lakunk, így mikor fészkelődött, akkor kimentünk vele. De lassan lesznek 100%ig szobatisztàk a méretük miatt. Kósza pisi balesetek még 8 hónaposan is vannak..

igen. Ők lakáskutyák. Nem is lehet kint tartani őket és kinti-benti tartásra se alkalmasak.

Ami a betegségeket illeti. A kontinentàlis állomány koponyamérete még nem problémás. Az angol/amerikai állomány az, aki nagyon kicsi koponyàval rendelkezik. De ez a betegség is “kivédhető” ha megfelelő kennelből hozol kutyust. Csak arra kell figyelni, hogy mind a két szülő inkább a standard felső vonalàn legyen magassàgilag és tömegileg is. A szívbetegség pedig odafigyeléssel és rendes orvosi ellátással (minimum fèlévente, oltásokkor a doki rendesen meghallgatja a kis szívèt) hamar elcsíphető, gyógyszerrel pedig a legtöbb esetben szinten tartható. Mint említettem már, a szemük problémás tud lenni. Gyakori a könny alultermelődése, erre szimpla műkönnyet fog adni a doki. Ezen felül pedig heti rendszerességgel tisztítani kell a füleiket, mert mint a spánielek nagyrésze hajlamosak gyulladásra.

2019. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Ezzel kapcsolatosan lenne még egy kérdés. Nezegettem a neten tenyesztot meg mindenfele elado cavaliert. Talaltam nem is egyet ahol ingyen elhozhato kutyusrol volt szo. Ez mennyire lenne biztonsagos? (Nem arrol van szo h nem szivesen koltok ra de gondolom szegeny kutyaknak nem lenne jo veguk ha nem talalnak gazdit)

De persze azert fontos h jo helyrol keruljon hozzam es jo felmenoi legyenek egeszseg szempontjabol.

2019. febr. 3. 22:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az ingyen elvihetők többségében betegek/besikerült keverékek. Ha nem tudsz rá szànni szàz ezreket havonta, akkor én nem kockáztatnék velük. Szép dolog, hogy szeretnèd megmenteni őket, de ha anyagilag és lelkileg se birod, azzal csak magadat is tönkreteszed.
2019. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rendben koszonom.

Igen en is gondoltam hogy valami problema lehet veluk.

2019. febr. 3. 23:08
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Én megnézném a helyedben inkább az angol cockert. Azt is nagyon jó helyről csak, törzskönyvvel, egészségügyi garanciával.
2019. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Koszi.

Es kb mikor erik el a vegleges termetuket?

2019. febr. 10. 23:45
 10/14 anonim válasza:
67%

Megszületik és végigszenvedi az életét? Jesszus, azért ez nagyon durva kijelentés... Érdekes módon a mi öt éves cavink nem szenvedett még semmi miatt... pedig gyakran vannak itthon egyedül a pajtijával, hiszen mindenki melózik/sulizik...

Nagyon intelligens, okos kutya. Az ülj, fekszik, pacsi vezényszavakat egy nap alatt megtanulta, különbséget tud tenni az "adj egy pacsit" és az "adj egy ötöst" között is. Vannak hülye hóbortjai, pl a taknyos zsebkendőket állandóan lopkodja, ugatás helyett elég furán vonyít, és ha valami nem tetszik neki, úgy hangzik, mintha azt mondaná, hogy "nem, nem"..

A bundájába gyakran beleakadnak az elszáradt gyomok meg ilyenek.. És sétára tényleg nincs nagy igénye, általában fél óra után már haza akar menni :D de nagyon alkalmazkodó, ha lustálkodsz egész nap, akkor alszik melletted. :D

Nem kell ez az ijesztgetős duma, hogy ilyen beteges meg olyan a feje meg mittudomén bambaságok.

Aranyos, játékos, mókás kis szőrgombócok. :)

2019. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!