Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátságosbol támadó lett a...

Barátságosbol támadó lett a kutyám, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves bichon havanese kutyusom, aki mindig is velem élt.

Néhány hete elkezdett attitűdöt váltani. Az egyébkent végtelen kedves, barátkozós és gyerek/ember-imádó kutyám mostanság, ha közeledik felé egy idegen vagy régen látott ismerősöm a kezével, vagy csak úgy egyáltalán, akkor farok csoválás közepette 2-3 másodperces morgás után akár oda is kap a kézhez. Ami érthetetlen számomra, hogy látszik rajta, hogy örül, és érdeklődik, ágaskodik fel, hogy szaglásszon majd odakap..

Soha nem bántom, kivéve ha rosszalkodáson kapom rajta, akkor is popsira maximum. Senki más nem nyúl hozza, le is törném a kezét...

Talákozott már valaki esetleh hasonlo esettel? Lehet erre valami ésszerű magyarázat?


2019. febr. 3. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Ráférne némi nevelés.
2019. febr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem volt ez mindig így, akkor érhette valami trauma, akár valaki megüthette, ezért lett ilyen.
2019. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem lett rendesen lefegyelmezve az volt a baj, így most azt hiszi ezt lehet.


Már az első ilyen után, megkellett volna rángatni és helyére küldeni.


Nekem is volt mikor a kutyám,hava szintén, úgy gondolta,hogy megharap ha a rágcsájához nyúlok. Rögtön megfogtam a grabancát,leszidtam és beküldtem a helyére.


1 órát ott kellett lennie.


Azóta bármit eltudok venni.

Ha ráhagytam volna akkor mai napig lerágná a kezem ha rágcsához,vagy plüsséhez nyúlnék.

Csírájában kell elfojtani ezeket!


Nem kell félni attól,mert kistestű, kutya ugyan úgy,muszáj helyre rakni.

2019. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Alap kutyakommunikációt kellene, illetve eddig kellett volna tanulnod! A csóválás nem öröm, hanem stressz jel!


Olyan nincs, hogy egyszercsak atváltozik a kutya. De olyan van, hogy a gazdának halvány fogalma sincs a kutyája kommunikációjáról, gondolkodásáról, 'működéséről'. És fogalma sincs, hogy mire és hogy kell adni megerősítés és mire, hogy kell adni tiltás. Kezd el nevelni! Menjetek el kiképzőhöz, mert ha eddig nem ment, egyedül eztán sem fogod tudni megoldani ezt.

2019. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Hogyan reagálsz te erre?

"Popsira maximum" - így nem lehet kutyát nevelni, fegyelmezni.

2019. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!