Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha átmegy a szomszédba a...

Ha átmegy a szomszédba a kutya és a szomszéd megöli, tényleg nem lesz semmi baja belőle?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Biztos hogy nem lesz semmi baja. Nem kell átengedni és kész.
2019. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, ha bizonyítható, hogy ő ölte meg, akkor lehet baja. De gondolom mondhatja, hogy megtámadta a kutya és védekezésből ölte meg. A legjobb, ha nem megy át. Engem is zavarna, ha átjönne a szomszéd kutya és kikaparná a növényeket, vagy ilyesmi. Mondjuk ha csak feküdne a fűben, akkor nem.
2019. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Állatkínzásért fel lehet jelenteni. De nem lesz belőle semmi. Ellenben téged elővehetnek, hogy miért ment át a szomszédba a kutyád.
2019. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem az én kutyám, de ő is lehetne. A szomszédomat fenyegeti a hátsó szomszed. A legszebb az egészben, hogy a fenyegető szomszéd kutyája szedte szét a keriteseket és rendszeresen a mi és az oldalsó szomszéd udvarán van a kutyája. A szomszédnak van baromfija. Azokat is ölik szép számban.
2019. febr. 3. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, ha bizonyítható, hogy ő ölte meg, akkor lehet baja. De gondolom mondhatja, hogy megtámadta a kutya és védekezésből ölte meg. A legjobb, ha nem megy át. Engem is zavarna, ha átjönne a szomszéd kutya és kikaparná a növényeket, vagy ilyesmi. Mondjuk ha csak feküdne a fűben, akkor nem.
2019. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját kárán tanul az ember.


Azon kívül hogy a szomszédot esetleg feljelentheted állatkínzásért semmi baja nem lehet. De mondhatja azt hogy a patkánynak kitett mérget ette meg, ha nem bizonyítható hogy köze van a dologhoz, akkor csak elküld hogy zaklass mást. De azt is mondhatja hogy megtámadta a kutya. És hacsak nincs videofelvétel róla, ez nem bizonyítható, de akár meg is történhet. (Az hogy te ismered a kutyád nem jelenti azt hogy nincsenek ösztönei)


A kutyát a gazda felelőssége saját telken belül tartani.


Engem és gondolom téged is zavarnak hogy ha egy idegen kutya átjárkálna. Nyilvánvalóan egy empatikus civilizált ember nem öli meg ezért szerencsétlen kutyát (hisz nem az ő hibája hogy az idióta gazdája a minimumot se tudja betartani) de tehet feljelentést.


BTW.: Érdekelne, ha a kutya gazdája ilyen szinten nem volt tekintettel se a kutyára, se másra, a kutyának vajon milyen lehetett az eddigi élete...

2019. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas annyira jogi témákban, de azt is meg kellene néznie a megfenyegetett szomszédodnak, hogy a hátsó kerítésnek a karbantartása kinek a feladata hivatalosan.

Közben gyors rákeresés alapján pont a hátsó kerítés közös költség elvileg, szóval ha nem tud vele ebben megegyezni, akkor valami tákolmányos megoldással akár csinálja+erősítse meg úgy, hogy ne tudja szétszedni a hátsó szomszéd kutyája (pl vaskos drótháló dróttal odarögzítve). Az ő érdeke is, hogy ne öljék meg a kutyáját... És sajnos ha még rá is tudnák bizonyítani a hátsó szomszédra, hogy szándékosan ölte meg a kutyát, akkor se nagyon kapna érte semmit... Azt még csinálhatja esetleg a szomszédod, ami bizonyító erejű lehet, hogy felveszi titokban amikor éppen fenyegeti ezzel (ezt persze csak arra az esetre tartva ha tényleg megölné).

2019. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A megölés nem állat kinzás.
2019. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!