Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek kutyat. Ilyen...

Szeretnek kutyat. Ilyen korulmenyek megfelelnenek neki? Lenne baj?

Figyelt kérdés

Tizeneves lany vagyok azaz suliba jarok. 8-14 kozott semmi fele keppen nem tudok otthon lenni az iskola miatt. Persze nem egyedul elek de anyu is dolgozik es ugye nem is o gondoskodna a kutyusrol.

Szeretnek egy kiskutyat. Anya azt mondta h még varjak egy kicsit mert most szeretnenk a lakason alakitani. Ezzel nyar elejere teljesen vegeznenk.

Na ugye egyreszt lakasban elunk. Masreszt nem igaz tudunk valakit aki vigyazna a kutyusra ha mi elutazunk. Es evente szoktunk kulfoldre menni rokonokat latogatni. Egy kb 1-2 hetet vesz igenybe. Eddig ha panzioban lenne az mennyire lenne jo otlet? Es persze egy kisebb,kolyok kutyust szeretnek.(par honaposat)

Mennyi ido alatt tudnam arra szoktatni h napi 3 seta,szobatisztasag? (Reggel,suli utan,este)

Ha augusztusban kerulne hozzank szerintem


2019. febr. 3. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök kutyákat 2-3 óránként ki kell vinni összes oltás után. Aztán majd 6-8 hónapos koruk körül nagyjából szobatiszták,de csak is 2-3 óránkénti sétával,utána lehet növelni az időt.


Napi 3 sétával szobatisztaság maximum 1 éves koruk körül.Általában minél kisebb egy kutya annál később lesz az.


Kolléganőm nagytestűi mind 4 hónapos korukra szobatiszták lettek.


Nekem a kistestűm 8 hónaposan balesettel, 1 éves kora körül volt teljesen szobatiszta.


Mellesleg egy 8-9 hetes kiskutyát nem lehet rögtön 6-7 órákra magára hagyni fokozatosan kell az egyedülléthez szoktatni.


Szerintem olvasgass még a kutyákról,a kérdésed alapján nem sokat tudsz róluk.

2019. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jaj nem olyan icipici kutyust szeretnek. Hanem olyan 3-4-6 honaposat.
2019. febr. 3. 21:47
 3/17 A kérdező kommentje:
Amugy az is lehet h egy 2-3 honapos kutyat vennek julius elejen. Szeptemberre egyedul tudnam hagyni 6 orara naponta? Persze kozben szoktatgatnam fokozatosan.
2019. febr. 3. 21:52
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Hát 3 hónapos korukra van minden oltás meg,akkor vihetőek ki először,akkortól kezdődik a szobatisztaságra tanítás.


Ha egy fél éves kutyát fogadsz örökbe akkor ott sem 100% hogy szobatiszta,ugyan úgy tanítani kell és 2-3 óránként levinni. Illetve az egyedülléthez is szoktatni. Tény,hogy ezek egy fél éves kuutyával gyorsabban mennek mint egy 3 hónapossal.


De idő és energia ez is!


Ha nem akartok a szobatisztasággal bajlódni akkor 1-1,5 éves kutyát fogadjatok örökbe a menhelyről.

2019. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Egyedül tudnád hagyni,igen,csak szobatiszta nem lesz :D
2019. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Koszi.
2019. febr. 3. 21:56
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, komolyan, miért kell egyből szenyózni.


Igen, le kéne vinni 2-3 óránként, de nem, az emberek zömének erre nincs ideje, mert dolgoznak. Nehogymá ennyire szigorunak kelljenk lenni.


Simán jó a nyári szünet szoktatásra! Leteszel neki pelenkát, eleinte míg suliban leszel, rá fog vizelni valószínűleg, mert 6 órát nem fogja rudni tartogatni. De ez nem is baj, hiszen fiatalka, nem tesz jót neki, ha sokat tartja vissza. Idővel, a közhiedelemmel ellentétbeagától el fogja hagyni a pelenkát. Hidd el, tapasztalat!


A kutya nem hülye, csak az ember szereti rávetíteni a saját jellemvonásait... ezt sose feledd, ha kutyázásba ketdesz! :)

2019. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó nekem meg az a tapasztalat,hogy nem hagyják el a pelenkát. Életem legrosszabb döntése volt,hogy azt raktam le. Nagyon sokáig a szőnyegre pisilt utána.


Akkor vállt szobatisztává mikor egy pelenka sem volt lent és sűrűn le lett víve.


És nem szenyózás,de egy 4-5 hónapos kutya nem fog 6-7 órát kibírni nagy valószínűséggel.


Annyi a baj,hogy később lesz szobatiszta ha nem tudja megoldani senki sem levitelt. Ennyi.

2019. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel vitatkoznék. Nem egy kutyám volt, mind elhagyta a pelenkát. Sokkal inkább te csinálsz akkor valamit rosszul.
2019. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen en is arra hondoltam mint a kedves utolso. Majd leszokik idovel.

Koszonom

2019. febr. 4. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!