Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan döntitek el, hogy...

Hogyan döntitek el, hogy kant, vagy nőstény kölyökkutyát vesztek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Én most egy hím szamojéd kutyát fogok venni, sokkal nagyobbak és masszívabbak egy nősténynél. Szeretem ha egy kutyának van kiállása.
2019. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Látom rajtuk. A fiúknak heréik vannak, és kukijuk, a lányoknak meg ....
2019. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Ha arra gondolsz, hogy mi alapjàn vàlasztottam ki, hogy most kis szuka vagy kan legyen, akkor a válaszom az, hogy semmi. Első látásra szerelem volt a kutyus, csak aztàn néztem a nemét, hogy már fejben a közös életünket terveztem.


Amúgy én úgy tudom, hogy első kutyàsoknak mindig a kanokat ajánlják a tenyésztők, mert kevésbé fafejűek, könnyebben nevelhetők eleinte.

2019. febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az első látásra akkor működik ha menhelyi felnőtt kutyáról van szó. A kölykök mind aranyosak. De kell választani.
2019. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tenyésztő segített a döntésben, elmeséltem, hogy milyen kutyust képzeltem el magam mellé, milyen az életvitelem, az én személyiségem és hogy első kutya lesz az életemben, ezért jó lenne egy simulékonyabb, könnyebben kezelhető egyed, mert az igazán hozzáértő tenyésztő nemcsak a fajta sajátosságaival van tisztában, hanem az alom összes egyedének egyedi tulajdonságaival is és általában ennek tudatában ő javasol egy-egy kiskutyát a leendő gazdinak.

Úgy tudom menhelyen is hasonlóképpen megy a dolog, nem a neme a befolyásoló, hanem a kutya habitusa. A menhelyi dolgozók is ismerik a kutyákat és ez alapján ajánlanak neked egyedeket.

Általánosságban el szokták mondani, hogy a kanok dominánsabbak, a szukák pedig behódolóbbak, de ez sem mindig igaz, ezért sok tenyésztő már 6 hetes korban személyiségtesztet végez a kutyákon, ami alapján nagyjából meg lehet állapítani, hogy melyik dominánsabb, érzékenyebb, mennyire önállók.

Ha nem a habitus az elsődleges szempont (bár szerintem igazán passzoló kutya-gazdi páros csak akkor jön létre, ha a személyisége alapján választ az ember), hanem a küllem, akkor az első válaszban van igazság: a kanok általában nagyobbak, impozánsabb a kiállásuk, míg a szukák - szerintem - bájosabbak, kecsesebbek.

Úgy gondolom, hogy az egyetlen eset, amikor tényleg számít a kutya neme, az az ha az ember tenyésztésbe akarja venni majd a kutyát, akkor nem mindegy, hogy jó pénzért elviszem egyszer-kétszer fedezni a kan kutyám, vagy végigkísérek egy vemhességet, egy szülést és gondozom a 6-10 kölyköt 8 hetes koráig, mert utóbbi szerintem sokkal nagyobb macera, ilyen esetben én biztosan a kan kutya mellett döntenék.

De összességében az én esetemben nem én döntöttem, hanem hallgattam a tenyésztőre és így szuka kutyám lett, akit nagyon szeretek, mert pont olyan, mint amilyennek az álomkutyám képzeltem :)

2019. febr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak kan volt mindig,úgyhogy maradok is annál. Nekik már megszoktam a viselkedésüket, jellemzőiket.
2019. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem első kutyának viszonylag könnyen kezelhető, kevésbé dominanciára hajlamos kellett, a szukákról olvastam ezt, hogy rájuk jellemző inkább, így ezen a vonalon indultam el, aztán a kiszemeltekről mindig kérdezgettem konkrétabban is.
2019. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!