Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutya lábán lévő nyílt...

Kinti kutya lábán lévő nyílt sebet, hogy tudnék hatékonyan kezelni? Illetve akik kint tartják a kutyajukat, hogyan tartják rendben a téli idoszakban?

Figyelt kérdés

A kutyusom sarka már hetek óta sebes. A doki azt mondta, hogy úgy néz ki, mint amit rendszeresen lehorzsol valamivel. Bephanten kenoccsel és Betandineal is kenem/fertotlenitem neki. Néha szebb, néha csúnyább. Ma pl. Felszakadt neki és nem mondom, hogy ömlik belőle a vér, de nagyon csúnya.

A kötest leszedi.

A hideggel kezdődött, szóval lehet, hogy az ólban horzsolja le, de nem tudom melyik reszevel. Szalmaval van kibelelve neki. És csak a jobb lábán a sebes a sarka.

Amiket olvastam mindenhol azzal ijesztgetnek, hogy olyan fertozest kaphat a kutya, ami nagyon veszelyes stb.

Ugye azért nem kell ennyire megijedni, hogy majd amputalni kell a lábát egy seb miatt?

Tud valaki tanácsot adni?

A másik, hogy kint van tartva és úgy néz ki, mint egy malac.

Nagy testű hatalmas bundájú keverek kutyus.

Azt mondják téli idoszakban bent se szabad megfurdetni ha szaritas után visszakerul az udvarra. Belehempereg a sárba, mikor hol alszik, valamikor úgy dönt, hogy azt is a sárban. Ki szoktam fesulni a bundajat, de az nem elég. Büdös és koszos. Engem nem zavar, tőle bármit elviselek ő is boldognak tűnik, de úgy néz ki, mint akinek gazdája sincsen és el van hanyagolva


2019. febr. 5. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Kutyakozmetikáról halottál már?!


Amúgy meg olyan kötést kell rakni amit nem szed le! Nem a kifogást kell gyártani, hanem a problémát megoldani.

A kinti kutyatartásba most inkább nem mennék bele, de nézd át a szalmát stb, hol horzsolhatja le.

2019. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy össze kell most már varrni a sebet, ha szétnyílt? Nagyon rossz helyen van a seb az sem csoda hogy a kutya leszedi a kötést. Meg kell próbálni a gallért. Kinézetével meg majd tavasszal egy kutyakozmetikus simán megbirkózik.
2019. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a gallért ajánlanám egy időre, mert ha a nyílt sebbe bele megy a sár, piszok elfertőződhet. Cserélni kell a kötést minden fertőtlenítésnél. Gyógyszert nem kapott? Mikor a kutyusom felsértette az orra felett kapott antibiotikumot biztos ami biztos.
2019. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as voltam, a kinti tartásról. A bundájukról télen állítólag lemosódik az a védőréteg, ami vízállóan tartja őket :) Kutyakozmetikusnál eddig még nem voltunk, megoldottam én a fürdetést, rendben tartást, de mivel erősen vedlik tavasszal, gondoltam rá, hogy elviszem, hátha alaposabban ki tudja fésülni. Nekik megvannak a megfelelő eszközeik mindenre. Szóval ilyenkor az én kutyám is csatak sár, benne játszik, fetreng hatalmas vigyorral az arcán. Ez van, ezt szereti. Bent nem viseli el a meleget, néha becsalom kicsit, de hiába. Szóval a seb dolgot kell most itt megoldani.
2019. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő kenőcs, némi kis antibiotikum fertőzés ellen, kötözés és gallér a kutyára.

Ha sáros, vizes az idő, lehet nylont húzni a kötésre. Naponta lekezelni és száraz időben nylont is levenni. Ha már gyógyul a seb, száraz időben hagyni kell levegőzni.

Gallér nélkül sosem gyógyul meg, mert a kutya nyalogatni fogja.

2019. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonló problémánk nekünk is volt már, de ott kiderült, hogy azért újul ki a seb, mert amint bekenem, lenyalogatja. Galléraprításban nagyon tehetséges, de ha a tieteken egy napnál hosszabb ideig egyben marad egy gallér, akkor próbálkozhatsz azzal is. Nekem az jött be, hogy közvetlenül a séták előtt kezeltem le a sebet, mert közben nem nyalta le és séta után sem az volt az első dolga. Jó lenne körülnézni, hogy mivel horzsolja le, nem valószínű, hogy a szalmával. Ha elfertőződik a seb, annak ha elhanyagolják, csúnya vége lehet, de ha jól értem, te szemmel tartod. Ha begyulladna, gennyes lenne, szólj a dokinak!

Kinti kutya bundája: télen azon kívül, hogy megvárod, míg megszárad és kikeféled, nem sokat tudsz tenni. Viheted kozmetikushoz, de ebben a tocsogós időben nem hiszem, hogy tartós lesz az eredmény. Ha vigasztal, a mi fehér, nagy bundás kutyánk sportot űzött abból, hogy ha alaposan rendbe tettem a bundáját, az első adandó alkalommal meghemperegjen valamiben ;).

2019. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen mély a seb. Ha nagyon vészes nyilván varrás kell. Ha lenyalja folyton a krémet meg a kötést is leszedi akkor gallér. Az enyémnek egy csúnyább sebe volt a mancsán. Bekentem, zokni a lábára ha kellett be is hoztam hogy tudjak ráfigyelni mer ha nem figyeltem leakarta szedni, nyilván mikor dolgoztam zokni nélkül volt. Állatpatikában sprayt is lehet kapni.

A kutyusom kinti, ilyenkor koszosabb, porosabb a szőre tehát az ember simogatáa után látja a kezén de nem fürdetem mer szalmás az ólja is tehát ugyan ugy poros lesz. Az enyém egyáltalan nem néz ki igénytelennek de ha az lenne rászánék egy napot hogy fürödjön és az nap bent legyen nehogy megfázon.

2019. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Melegben jol gyogyul a seb. Tartsd benn. Ha szereted.....

Nyirasd le a bundajat kutyakozmetikussal.

Zuhanyzoban furdesd le.


A legerosebb buntetes a falkabol kizaras,azaz a kinttartas. Ez a veresnel is erosebb buntetes egy kutyanak. Csak,h tisztaban legyel vele,mit teszel.

2019. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!