Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond, ha megkötöm a kutyát?

Gond, ha megkötöm a kutyát?

Figyelt kérdés

Sorházban lakunk,, ahol a lakásokhoz tartozik egy kis kert, terasszal. De a kertek között simán végig tudna menni a kutya az összes lakáshoz tartozó kerten, épp csak "mutatóba" vannak elválasztva.

Arra gondoltam, hogy veszek egy kis házikót neki a teraszra meg egy 10m-es vezető szárat, amit rögzítek, így a kerten belül lenne azért mozgástere de nem tudna elkóborolni.

Napi kb 6 órát lenne kint, mikor hazaérünk délután bemehetne a lakásba, és reggel is meglenne a séta, meg estefelé is. Meg a játékait is hasonlóképp "kikötném", hogy aztán ne jatsza el a kertvégébe, ahova már nem tud érte menni.

Miniatűr tacskóról lenne egyébként szó.

Szerintetek?


2019. febr. 5. 14:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

Istenem... semmi kepp nem kotnem meg a kutyamat.

Vagy elvalasztattnam normalisan a helyseget.

Vagy amig nem vagy otthon bent hagyod a kutyadat. Ha amikor otthon vagy bent lehet akkor egyedul mert nem?? Enyem is bent van amikor dolgozom es amikor hazajovok kiviszem az udvarra vagy setalni. Ha meg rosszalkodik inkavb vegyel neki egy nagyobb meretu szobakenelt es legyen abba .

2019. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Bizony, gond lenne. Eleve egy ilyen kicsi testű kutyát nem kötünk ki udvarra. A kikötéssel simán összegabalyodhat, megfojthatja magát.Hogy ugatás nélkül eltűrné, az is kétséges. A játékok kikötése szintén egyenlő az életveszéllyel.

Ha ilyen kutyát akarsz // remélem, még nincs// tartsd bent és amikor dolgozol, szoktasd ketrecbe. Még mindig jobb, mint kirakni.

2019. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Igen gond, több okból is.

1; miniatűr tacskót nem lehet udvaron tartani.

2; láncon sem tartunk kutyát, max míg kiállsz/beállsz kocsival.

3; inkább vegyél/csinálj kerítést és kinti-benti kutyának tarsd, ha csak kintinek akkor ne törpe tacsót, hanem valami hidegtűrő fajtát.

5; Ha mindenképp láncon lenne, ne is tarts kutyát.

2019. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem!


Inkább, mint, hogy elszökjön és elüssék. Vagy összepiszkítsa a lakást.


Semmi baja nem lesz!

2019. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyenlőre nincs még meg a kutya, a napokban született.

Sokat agyalok, hogyan lenne a legjobb, ezért kérdeztem, a tapasztaltaktól.

Természetesen nem a téli hidegekben gondoltam én sem, hanem április -májustól, amikor már jó idő van, és lett volna háza árnyéknak és eső ellen.

És persze nem a 8 hetes kiskutyát kapásból így akartam fogadni.

Szimpla felmérés/érdeklődés volt.

2019. febr. 5. 14:58
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Van az abc-zoo oldalon nagyon jó árban szobakennel, én azt javaslom. Gyorsan megszokja, van hatalmas méretű, amiben simán elvan 6 órát.

Ne kösd ki soha.

2019. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Napi 6 órát legyél TE kint pórázon. Szerinted ez mi ha nem rabszolgatartás. Javaslom NE TARTS SEMMILYEN állatot.
2019. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Elképesztő, hogy egyes emberek nennyire kőkorszaki szinten gondolkoznak. Borzalmas....
2019. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Tökmindegy, mennyi idős, nem szabad kikötve tartani.
2019. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Miniatür tacskó? Csak törpe tacskó van! Ha még a fajtát sem tudod, nem kellene ilyen kutya (sem) neked.


Egy tacskó nem való kintre! Pláne nem láncra! Ha az alap igényeit sem akarod kielégíteni, minek kutya?

2019. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!