Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyus lenne a legmegfe...

Melyik kutyus lenne a legmegfelelőbb? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik fajta lenne a legalkalmasabb egy lakásba?

Amik szimpik: sheltie, uszkár,csivava, whippet, törpe schnauzer. Fontos lenne az is,hogy melyiknek mennyire érzékeny a hidegre, a kajákra (szóval ha valami fincsiséget kap, akkor attól ne legyen baja). Melyik az amelyik nyugisabb?



2019. febr. 5. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Minden kutyát lehet lakásban tartani!

Ez személyiség függö,hogy az ember mit szeretne!

Mert ha te bernáthegyit szeretnél akkor azt tartasz lakásban csak ennek egyértelműen óriási a mozgásigénye.

Szerintem vagy az uszkár vagy a whippetet válaszd!A csivavák agresszívak és hiperaktívak ahogy hallorttam.A sheltie meg nagy lakásba.(mármint lehet tartani ezt is lakásban csak én nem tenném a mérete miatt)

2019. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Elefántot is lehet, csak nem jó neki. De végülis az kit érdekel.
2019. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha megfelelő a méret akkor lehet igen elefántot is!
2019. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%
Ivartalaníttatni kell.
2019. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Ezek közül bármelyik alkalmas lakásba, sőt a sheltie kivételével csak lakásban tarthatóak.

A hidegre a csivava és whippet érzékeny ezek közül.

Nem tudom, mit értesz fincsiség alatt, de csak kutyának való és megfelelő kaját szabad adni, jó minőségű tápot vagy BARF-ozni. Fincsiségnek elég a tanításhoz használt jutalomfalat, ami lehet pl. nagyon picire vágott sajt.

Akkor várható, hogy egészséges lesz a kutyád, ha jó hírű tenyésztőtől veszed (alap, hogy csak törzskönyvvel, szerződéssel vegyél fajtatiszta kutyát!).


Nyugisabb az uszkár és whippet a felsoroltak közül. A sheltie terelőkutya, hatalmas mozgásigénnyel, ha nyugis kutyát szeretnél, máris kihúzhatod a listáról. Vele rengeteget kell mozogni, sportolni.

Ha kezdő kutyás vagy, egy közép uszkárt javaslok. Intelligens, jól tanítható, nem túl hiperaktív, de azért lehet (és kell is) vele kirándulni, mozogni.

A whippetet naponta egyszer jól le kell futtatni, utána jól elvan a kanapén, a melegben.

A többit nem javasolnám, ha első kutyás leszel.

2019. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Én az uszkárról tudok beszélni. Az uszkár benti tartásra alkalmas. Tud pörögni is, meg tud nyugis is lenni. Foglalkozni kell vele, agyilag is kell fárasztani. Igazi társasági kutya (FCI IX. fajtacsoport). Kis bohókás. Előnye, hogy nem hullik a szőre (tényleg nem), hátrány kb. 6 hetetente nyiratni kell (e közben alaposan meg is mossák), ezt ha az ember ügyes akár maga is meg tudja csinálni, de sokan inkább kutya kozmetikushoz viszik. Másik hátránya, hogy rengeteg a szaporítós belölük, amelyek nem igazi uszkárok, menhelyen is kevés az igazi uszkár (uszkár jellegű keverékek főleg). És azért van belőlük sok szaporítós mert viszonylag drága (hobbi célra is 800-1100 EUR-nál kezdődnek) /vagy menhely/. Viszont egy jó minőségű törpe vagy közép uszkár (leginjkább ez ami jó lehet neked) 15-18 évig simán társad lesz /ha jó helyről származik/, és még idősen is szeretet bomba, és fel tudja magát pörgetni. Sok színváltozatban létezik, kinek mi jön be. Sajnos Magyarországon viszonylag kevés a megbízható tenyésztő, és ezért sokat kell rá várni (bár most pont van néhány kiválló tenyésztőnél visszamondott kutya, azaz valaki lefoglalta és még se kell neki). Nem rábeszélni akarlak az uszkárra, csak leírtam, hogy mit tudunk róla. És (csatlakozva néhány előttem szólóhoz) aki szerint a válasz nem hasznos az legalább egy privát üzenetbe indokolja! Felhívom a figyelmet a hasznosság nem azonos a "nem értek egyet, mert nekem más a fajta preferenciám" jelöléssel. Ha nem értesz egyet inkább ne nyomogasd az erre vonatkozó gombokat.
2019. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Én a sheltiekről tudok nyilatkozni. Plusz a whippeteket imádom.

Nekem sheltiem van, most 9-hónapos. Elég nehezen beszerezhető kutya, van pár tenyésztő azért az országban de egyáltalán nem biztos hogy éppen lesz kölyök, mikor keresel. Én az egyik tenyésztőnél félévet vártam utána pedig nem sikerült a fedeztetés. Aztán végülis szerencsére találtam egy jó tenyésztőt akinél sikerült, szóval egy gold sable kan kölyök büszke tulajdonosa lettem. :) Nagyon egészséges, okos, strapabíró, szeretetreméltó és hűséges fajta, imádom, viszont én itthonról dolgozom, így szerencsés vagyok, van időm rá. Mert az kell is, hiszen 5x megyünk le sétálni, futni, játszani, 3 óra intenzív mozgástól se fárad el. Nekem ez tetszik, ez az energia hiányzott a lusta mozgásmentes életemből, most már sokkal többet vagyok vele a szabadban, mozgok, egészségesebben élek.

A sheltie nyugis fajta, mármint ha arra gondolsz hogy agresszív-e, az én kutyám ha a melette lévő kutyák összekapnak nemes egyszerűséggel arrébb ugrik, ha szemtelenkedik (mert azt tud... Pl sokáig szagolgatja a másik kutyát) odakapnak neki, akkor is leginkább arrébb ugrik, egy cseppnyi agresszió nincs benne. És minden rosszról le lehet tiltani. :) Viszont borzasztó vokális, ha engedném egésznap ugatna, ha rászólok ezt is abbahagyja, de hát napjában 15x tuti szólnom kell, mert azért elkezdi az ugatást, kb a semmire. :D majdnem az összes sheltie ilyen. És nagyon sok időbe telt lenevelni arról, hogy minden mozgó tárgyat pl biciklit, kocsikat terelgessen, vagy kergessen. Nem akarlak lebeszélni róla szóval, utoljára pozitívat írok : nagyon-nagyon szeretetteljes... Nagyon ragaszkodó, állandóan a közeledben szeretne lenni, mégis önálló, és nagyon, eszméletlenül okos.

Nagyon jól bírja a hideget, meleget, könnyű a szőre ápolása. És nem hullik. És kis termetű, valaki írta hogy túl nagy... :D kb mint egy spániel, nem hívnám középtermetűnek.


A whippetet meg elég egyszer-kétszer egy nap jól lefuttatni, utána kanapékutya. Szerintem gyönyörűek, és nagyon gazdások. Néhányal találkoztam már, én imádom őket.


A törpe schnauzer nem a kedvenc kutyusom, külseje nem tetszik, bár tudom hogy nem a külleme alapján kell kutyát választani, nekem fontos volt ez is. Úgy tudom okos kutyák, de ahányal találkoztam egyik se volt túl okos vagy szófogadó, bár nyilvan a gazda hibája inkább ez.


Uszkár se tetszik igazán, de viszont elkepesztően okosak, az én kutyámnak sok uszkár haverja van, mind nagyon okos, gazdacentrikus, rosszat nem is tudok mondani róla, kivéve azt hogy nekem személyszerint nem tetszik a külseje.


Csivava viszont nagyon tetszik, és ha jó tenyésztőtől veszed, normálisan neveled egyáltalán nem lesz idegroncs. Úgy tudom nagyon sokáig élnek, és ha jó gazda vagy akkor tuti nagyon okos lesz. Ő nagyon bújós, igazi egyéniség.


Szerintem. :)

2019. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!