Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy öreg kutyánál normális,...

Egy öreg kutyánál normális, ha lefogy idős korára?

Figyelt kérdés
Törpe tacskó szuka kutyám volt, az életét 4 kiló körül élte le, ahogy megöregedett úgy 3 félre fogyott, és végül 2,8 kilóval halt meg 14 évesen.Ekkor már csont és bőr volt, annak ellenére,hogy mindig evett, még a halála előtti napon is.
2019. febr. 6. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minimális hízás/fogyás normális de hogy ennyire drasztikus legyen... Szerintem más is állt a háttérben
2019. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ha egy idős kutya fogyásnak indul annak jó vége nem lesz :( én kutyám kb 2 hónappal halála előtt kezdett fogyni.


Ez nem az a normális fogyás,hanem minden zsír,izom lefogy róluk,magyarul teljesen leépülnek, én kutyusom tavaly halt meg 16,5 évesen.

2019. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az én kutyám 1 hónap alatt fogyott le, viszont az utolsó 1 hetet leszámítva akár a lépcsőn is feljött, és "ugrált" a bútorokon, fel le mászott az ágyból.Egy fotel volt az ágy mellett ami alacsonyabban volt mint az ágy, először oda ugrott fel, és onnét át az ágyra.

Az utolsó napokban viszont már remegtek a lábai, és többször is elesett.

2019. febr. 6. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Az idős kutyáknál gyakran tapasztalható táplálékfelszívódási zavar. Gyulladás, vagy egyéb bélprobléma miatt hiába esznek, már nem hasznosul annyi táplálék, így csak átmegy rajtuk. Rokonom kutyája pár hete hunyt el. Ő is csontsovány volt az utolsó heteiben. Pedig könnyen emészthető, idős kutyáknak kifejlesztett hiperszuper tápot evett. Étvágya is volt, a kedve is egész jó volt. Már ahhoz képest, hogy süket volt, meg félig vak, meg koránál fogva gyenge és rozoga. Az utolsó napját leszámítva végig evett és mégis elfogyott. Az orvos is csak vitamint javasolt, akárhogy vizsgálta, egészségesnek találta, csak már a kora miatt voltak emésztési gondjai. Ő 40kg volt fénykorában és a legutolsó mérlegelésnél 25 kg-ot nyomott. Egyszerűen elfogyott. 16 éves volt.

A te kutyádnál is teljesen normális volt a fogyás. Sajnálom, biztosan nehéz lehet most neked.

2019. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!