Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát vállalni ha nem tudom...

Kutyát vállalni ha nem tudom mit hoz a jövő? Felelőtlenség vagy csak túlaggódom?

Figyelt kérdés
A lakás már nem albérlet, szóval ez végre egy biztos pont, eddig ez visszatartott a kutyatartástól. Viszont egyedülálló vagyok, ami elég nehéz ügy a sétáltatások miatt, munka mellett. Nemrég találtam egy osztott munkaidős állást, ami ráadásul szinte a szomszédban van, délelőtt pár óra, aztán hazamegyek, majd délután is pár óra munka, a hétvégék szabadok. Ennek nagyon örülök, hiszen így minden feltétel adott hogy lehessen egy kiskutyám. Csak ott motoszkál a fejemben a gondolat, hogy mi történik, ha meglesz a kutyus, és mondjuk kirúgnak innen egyszer. Nincs olyan végzettségem amivel nagyon válogathatnék munkák közül, vagy itthonról tudnék dolgozni. Gyárakba, és boltokba tudnék menni, ahol vagy több műszak van, vagy 12-14 óra egy nap, szóval egyik sem kutyabarát. 2 részmunkaidős állást is nehéz össze egyeztetni, nem is tudom hogy találnék e, ez egy kisváros. Félek, hogy ilyen helyzetbe kerülök esetleg. Párkapcsolatot nem tervezek a jövőben, szóval valóban egyedül kell megoldanom a dolgokat. Szóval egyrészt ez aggaszt, másrészt úgy érzem hogy amit jelenleg biztosítani tudnék az minden kutya álma. (Nem lenne egyedül 4 óránál többet soha, fix napirend, gyakori séták, hétvégén kirándulások a közeli erdőben, mivel nincs semmi hobbim az övé lehetne a szabadidőm) Mindig is szerettem volna saját kutyát, de ezer akadálya volt, most hogy 28 éves koromra végre minden adott meg elbizonytalanodok. Szerintetek túlaggódom, és vállaljam be? Mire elhoznám, addigra fél éve lennék a mostani munkahelyemen, de a mai világban 5 év sem biztosíték rá, hogy egy nap nem küldenek el.
2019. febr. 6. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp olyan munkát keress ami nem több műszakos. Legjobb lenne az otthonvégezhető.
2019. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Minek?


Előbb vegyél egy hörcsögöt vagy nyulat, aztán majd meglátod, hogy belefér-e az életedbe.

2019. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Manapság semmi nem biztos, ezt reálisan látod, de ettől parázni is fölösleges, mert azzal csak magaddal szúrsz ki, ha ezen görcsölsz.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy először stabilizálnám kicsit a helyzetem, és tennék félre pénzt, legyen mihez nyúlni, illetve kezdenék valami könnyebben tartható állattal, az lehet hörcsög is, amit már írtak, nem élnek addig, mint egy kutya.

Nekem mondjuk madarak voltak az előzmény döntő többségében, sőt, most egyszerre van madaram és kutyám, de nekem is volt hörcsög, egy rövid ideig nyúl (amíg valamelyik családtagomon nem jelentkeztek allergiás tünetek, így tőle meg kellett válni), voltak halak, teknősök, és próbálkoztam békával is. Szóval úgy egyáltalán megtanultam, mivel jár az állattartás, és a madarakon keresztül azt is, hogyan kell nevelni egy háziállatot, szóval ezek után jött a kutya nekem is saját lakásba, illetve némi tartalékkal, mert az fontos amúgy is, nem csak kutya miatt.

2019. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amíg szüleimmel és testvéreimmel éltem, volt már a családban kutya, voltak macskák, teknősök, törpenyúl, hörcsögök, patkányok, tengerimalacok, rövid ideig vadászgörény. :) Nem értem miből jött le az, hogy nem tudok bánni állatokkal.
2019. febr. 6. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem tudja hogy mit hoz a jövő. Bárkit elüthet egy autó, bárkit kirúghatnak
2019. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Simán.

Most tényleg minden klappol és adott is. :)

Mikor, ha nem most?

Bármelyikünkkel történhet bármi. Ne aggód túl?

2019. febr. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit érdemes előtérbe helyezni ilyenkor, hogy legyen egy biztonsági hálótok. Vagyis ha bármi gond van, legyen hova elhelyezni a kutyát. Ha normális menhelyről (tényleg jó menhely, vagy fajtamentések) hozol el kutyát, akkor ha bármi beüt, ők azonnal visszaveszik. Erről szerződés is van. Vagy ha rendes tenyésztőtől hozol el kutyát, szintén gondolkodás nélkül magához veszi. Normális tenyésztő elővételi jogot is tart fent rá a szerződésben.

Nyilván sokkal macerásabbak ezek az utak, mint elmenni a város másik oldalára és megvenni szaporìtótól azonnal egy kutyát, de csak nezd meg, hogy kutyás csoportokban hányan próbálják a felnőtt (szaporítós, keverék) kutyákat bárhova elpasszolni ilyen-olyan okok miatt. És sajnos ezek a kutyák nem kellenek senkinek.

2019. febr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtál korábbi állattartási tapasztalatot, így én a leírásod alapján nem feltételeztem, hogy rendelkezel már ilyennel.

Nézd, ha az anyagiaktól és a bizonytalanságtól tartasz, akkor marad a tanácsomnak az a része, hogy képezz tartalékot arra az esetre, ha bármi beütne. És akkor vállalj kutyát, ha meg tudsz vele élni akkor is, ha netán munkát kell keresned. Illetve legyen B terved arra az esetre, ha a kutyáról nem tudnál valamiért gondoskodni.

2019. febr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!