Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következö:

Pár hóbapja a kutyámmal (másfél éves közepes keverék) új lakásba költöztünk.

Eleinte valóban sokat ugatott,hiszen új volt neki minden, ráadásul földszinti a lakás ami elött mindenki eljár. Ezt több szomszéd szóvá is tette (ki kedvesebben ki bubkóbban rendörséggel fenyegetözve) de mindenkinek elmondtam,elnézést még egy kis idö mire a kutya hozzâ szokik az új dolgokhoz.

Na most, nem olyan régen megint betalált egy "kedves" szomszéd(annak ellenére,hogy többen jelezték már,hogy a kutyám jóval csendesebb); és elég felháborító modon engem elhordott minden féle beteg állatkínzónak a kutyámat pedig "idegbeteg állatnak" nevezte. Próbáltam neki jelezni, hogy az utóbbi idöben szinte biztos, hogy az én kutyám nem ugatott, azonban én is többször hallottam hosszabb idön át ugatni egy másik, a lépcsöházban lakó kutyát. Erre a válasz kb annyi volt, hogy de hát az a kutya kicsi, az enyém meg nagy,úgyhogy biztosan az enyém volt(meg különben is én állatkínzó vagyok). A vége az lett, hogy nem voltam hajlandó tovább vitatkozni és otthagytam;mikor is Ö utánam kiabált "Ennek még lesznek köbetkezményei!"(A teljes képhez az is hozzá tartozik, hogy -utólag már bánom-de én sem beszéltem vele éppen kedves hangnemben.)

Én naívan következmények alatt rendörségi feljelentést vagy hasonlót értettem; de a jelek szerint egêsz másról van szó. Egyik nap a lépcsöházban összefutfa a fent emlitett úriember oda köpte nekem a következö mondatot:"Na nincs már kiskutya, mi?" Nem is nagyon êrtettem, csak néztem rá zavarodottan, erre Ö "Na nincs már kiskutya,mi?...Vagy talán végre megszokta?"

Nem is válaszoltam neki csak bementem. Nem igazán értettem az egészet, de örültem ezek szerint nem ugat már a kutya.

Aztán mikor másnap reggel az avar között szaglászott a kutyusom, egy elég furcsa húsdarabot talâltunk, na akkor egyböl bevillant "na nincs már kiskutya,mi?".

Majd pár hét múlva a helyi facebook csoporban olvastam, hogy gyanús kajamaradék van kiszórva pont a mi házunk környékén, mindenki vigyázzon.

A kutyámat pont, ezek miatt a lakótelepen kizárólag póráton sétáltatom. Azonban kezdek félni,hogy ez sem elég; ugyanis ma reggel a lábtörlöm mellett találtam egy "elhagyott" húsdarabot.

Nagyon nagyon félek, hogy egy ilyen gerinctelen ember miatt fogom elveszitení ideje korán a kutyámat.

Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben? Mit lehetne ilyenkor tenni?



2019. febr. 7. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Rendőrségi feljelentés, valamint a környékbeli állatvédő és kutyás szervezetektől kérj segítséget. Ugyanis ők jelenleg gőzerővel keresik, ki lehet a tettes, neked pedig van rá egy tipped (amíg nem bizonyított, hogy ő csinálja, nem állíthatod, hogy ő tette, ezzel a személyiségi jogait tiprod, amiből neked lesz problémád...).

A környékünkön is volt most ilyen, elég sok kutya elhult... Virsli darabokba tett valaki tűket, hetekig szórta, ráadásul nagyon nagy területen. :/

2019. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Kedvességből vigyél már fel neki egy tál pörköltet telerakva hashajtóval. Talán megérti a célzást.
2019. febr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Első körben jó lenne tudni, hogy preparált-e az eldobált hús (szögnél nem nehéz, méregnél kérdezd az állatorvost, valószínűleg tud valakit, aki ki tudja mutatni). Ha az, akkor amit előttem írtak: feljelentés, illetve szólj a helyi állatvédőknek (vagy aki keresheti a mérgezőt)! Ha zárt a lépcsőházatok (nem járhat be akár ki) és ott van elszórva, akkor az igencsak szűkíti a lehetséges mérgezők körét.

Levélnyílás az ajtótokon ugye nincs? Vagy más, amin be lehet dobni.

2019. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Szöget,tűt kerestem a husiban,de nem találtam.(Még arra is gondoltam,lehhez csak én aggódom túl a dolgokat...de valahogy nem tudok elképzelni olyan helyzetet ahol valski egy kocka nyers húst hagy el pont más küszöbe elött.)

A lécsöház zárt,csak kóddal/kulccsal lehet bejönni. Levêlnyílás szerencsére nincs, egy kisablak van, rajt ráccsal...de remélem odáig nem fajulnak a dolgok, hogy azt betörjék.

2019. febr. 7. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
#4: azt is olvastad, hogy az ő kutyája már nem ugat, ellentétben a lépcsőházban lévő másik kutyával?
2019. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt mindig az új lakó a hibás, tehát hiába nem az övé ugat most, mindenki azt gondolja, hogy igen, mert ő bolygatta fel a rendet.


Egyébként pedig abban a kivételes helyzetben vagy, hogy tudod valószínűleg ki a mérgező ember. Beszélj a helyi állatvédőkkel, hogyan lehet tettenérni/elszámoltatni törvényes úton. Mert ha rászáll a rendőrség és megússza, csak rosszabb lesz.


(Az más kérdés, hogy szerintem is állatkínzás lakásban kutyát tartani, már közepeset is, kertes házban ki-be járós kutya oké, de hogy egész napra rá van csukva az ajtó az egy kutyának sem jó)

2019. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
A kisablakot biztosítsd be belülről úgy, hogy ne tudják benyomni és így bedobni a kutyának valamit. Nem véletlenül lett az a kocka hús elhagyva. Legközelebb ha találsz ilyet akkor abban a pillanatban hívd ki a rendőrséget. Addig is minden gyanús dolgot fotózz, a szomszéddal pedig abeszélgetéseket vedd fel és mentsd le.
2019. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Es feltetlen szolj ha van valami elore haladas/uj fejlemeny hatha tudunk segiteni!
2019. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Most pár napig nem voltunk itthon, az alatt nem kaptunk új "ajándékot" szerencsére.

Mivel nincs semmi bizonyítékom (reflexböl kidobtam a multkoro husit,csak aztán jutott eszembe,higy le kéne fotózni),egyelöre nem szólok senkinek. Ha bármi új fejlemény van, akkor megkeresem az állatvêdöket, adott esetben a rendörséget is. Addig pedig megpróbálom kideriteni a kedves szomszéd nevét.

2019. febr. 10. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!