Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lenne érdemes kutyát...

Hogy lenne érdemes kutyát választani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én mindig is szerettem volna kutyát, de lakásban laktunk és nem lehetett. A párommal kertes házba költöztünk 1,5 éve és először ideiglenesen lett egy kutyánk, akit aztán el is vittek. Bár akkor mondhatni szerencse volt, mert a kutya mindent szétrágott, odapisilt mindenre és össze vissza evett, így mindent lehányt. Bent volt alapjáraton, csak időnként kiment az udvarra. Még egy kis padot is használhatatlanra rágott. A páromnak elege is lett. Én próbáltam nevelni, de nem sok sikerrel. Nem tudom igazán még hogy kell. Szeretnék kutyát még mindig, de úgy, hogy a párom is szeresse. Nem szeretném, hogy mindent megrágjon, ez a minimum igazából, mert ha nem tesz tönkre nagyjából semmit, akkor semmi baj nincs.

Kutyaiskolába nem tudnánk járni, mert tőlünk csak nagyon messze vannak ilyenek, már néztem, viszont szeretném megtanulni hogyan is kell kutyát nevelni.

De kezdetnek talán egy idősebb kutyára gondoltam, aki már nyugodt is és tud is egy két dolgot. Szerintetek lehet ilyet találni? Vagy mi lenne a jó megoldás?

Van 3 macskám is. 2 kinti benti, egy meg csak benti. Szóval őket is el kellene fogadnia.


2019. febr. 7. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én menhelyi kutyust javaslok, ott megtudják mondani, hogy az adott kutyának milyen a habitusa. Viszont mielőtt kutyát vállaltok, érdemes lenne utánajárni a kutyatartás szabályainak. A kutya csak akkor rombol, ha nincs lemozgatva. Tehát attól, hogy kertes házban lesz, még napi szinten kell vinni sétálni és sokat kell foglalkozni vele. Kutyasuli nélkül is meglehet nevelni a kutyát, olvasgass a témában, mielőtt belevágnátok.
2019. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kutya viselkedése nevelési hiba, tökmindegy, honnan és milyen kutyát hoztok el, ha nem foglalkoztok vele, hanem csak el kell, hogy legyen, akkor nem fog viselkedni, rombolni fog, bepisil. Felelőtlenül nem lehet kutyát tartani, és más állatot sem. A párodnak inkább plüss kutya való, azzal nem kell foglalkozni.
2019. febr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!