Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha szöknek a...

Mit tegyek ha szöknek a kutyáim? (Német Juhász)

Figyelt kérdés
Van 2 német juhász kutyánk. Nem tudom hol mennek ki de folyton elszöknek. Láncraverve nem akarom őket tartani és megválni se szeretnék tőlük de ez így nem mehet tovább. A kerítés rendben van nem tudom hol mehetnek ki. Van valakinek valamilyen tanácsa/tapasztalata ilyen téren? Mit tegyek?
2019. febr. 7. 12:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Keresztapám németjuhásza a palán átugrott amikor incselkedtek vele.. Saját szememmel láttam, hogy átugorja! Nekünk sosem ment el kutya. Sőtt a nyitott kapun sem megy ki mert ő a saját területén szeret lenni. Hogyha rendben a kerités akkor csak az első lehetőség lehetséges.
2019. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De sajnos az sem megoldás. Nyilván van valami oka annak, hogy szöknek. Pedig hatalmas kertünk van ahol szaladozhatnak kedvükre. A szüleik is ilyen szökősek voltak. :/
2019. febr. 7. 12:31
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya akkor szökik, ha ivarzik (hajtja a vére a szuka után) vagy ha nincs lemozgatva. Az, hogy kertben vannak, nem azt jelenti, hogy eleget is mozognak. Foglalkozz velük többet és sétáltasd minden nap.
2019. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Naponta mennyit foglalkozol velük és mennyit jártok sétálni?
2019. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A német juhász munkakutya. Nekik különösen nem elég a "hatalmas kert, ahol kedvükre rohangálhatnak". Ez kb. olyan, mintha te sem tehetnéd ki a lábad a szobából. Feladat kell nekik, játék, lemozgatás, szellemi fárasztás, és napi egy séta (de >>legalább<< heti 3!). Ha ivaros kanok, az ivartalanítás is szóba jöhet, lehet, van tüzelő szuka a környéken. De a legvalószínűbb oka a szökésnek az az, hogy unatkoznak.
2019. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas a kerítés? Egy németjuhász simán átugor egy szokványos 170-180 cm magas kerítést (többször láttam). Ha meg van a szélén divatos beton oszlop akár magasabbat is.
2019. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ivarosak egyenlőre (ivartalanítás már tervben van), le vannak mozgatva és együtt is sokat játszanak mégis szöknek. Azért hoztunk még egyet hogy legyen társa, ne unatkozok ha épp nem vagyunk vele, de együtt szöknek. Kutyakerítést nézegettem most, az bevált már valakinek?
2019. febr. 7. 12:51
 8/23 A kérdező kommentje:
Elég magas kerítés de sosem láttam őket ugrani főleg hogy az egyik még kölyök így nem olyan magas mint a felnőtt. Láttam már hogy ráugrik a kilincsre és kiengedi magát de azóta kulcsolva van a kapunk. Ráadásul van hogy séta után 10perccel már itthon sincsenek. Most megnézem körbe a kerítést és ha van valami lyuk megcsinálom, de egy 10 centis résen is képes átpréselni magát
2019. febr. 7. 12:57
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskolában a két méteres falon a hátsó lábát alig letéve megy át az ismerős németjuhász.
2019. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Jah hogy eddig meg se nézted rendesen a kerítést? Akkor nem tudom mit vársz.
2019. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!