Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladóként "beszólhatok" egy...

Eladóként "beszólhatok" egy kutyaölő embernek?

Figyelt kérdés

Állatpatikában dolgozom egy olyan helyen, ahol a patikán kívül van lovas részleg, kutyatápos, tenyésztéses részleg.


Tegnap jött egy 70-80 év körüli bácsi, fecskendőt keresett. Már az elején felcseszett, pedig barátsàgos, emberközpontú vagyok. Kèrdeztem hogy mire kell a fecsi, de csak egy "semmi köze hozzá, csak adjon egy nagyot" választ kaptam. Erősködtem hogy de mègis mire akarja használni, mert nyilván attól függ hogy milyen faját adok neki. Kinyögte hogy a kocsijába ezzel akar olajat vagy vizet vagy már nem is tudom hogy mit tölteni. Ok, odaadtam neki. Aztán elkezdte nézegetni, és mondta hogy valamilyen csö kellene rá amivel az olajat/vizet beletölti (?). Mondom neki hogy van csövünk, de menjen vissza a tenyésztési részlegre (5 m-re mellettünk, az egész hely egy nagy áruház), mert ott van cső, ott segít a kolléga, nálam nincs ilyen és nem is értek hozzá. Na itt már elkezdett háborogni hogy milyen dolog ez hogy én nem èrtek mindenhez, több lábon kell állnia az embernek. Mondom,igen, én a gyógyszerekhez értek meg a kisállatos részhez,a tenyésztéshez nem. Erre elkezdte mondani hogy ő bezzeg milyen fas.za ember, ő mindenhez èrt, állatokat is tart blablabla, 5 percig erről beszélt, majd kibökte hogy neki vannak nyulai is, ès a kóbor kutyák akik arra járnak, mindet lelövi. Na itt már nagyon elborult az agyam, kèrdeztem tőle hogy de mégis miért lövi le őket? Válasza az volt hogy hát az ő nyulait nem fogja elvinni egy kutya sem. De mondom nem ez a megoldás. Kérdezi hogy hát akkor mi? Mondom ilyenkor szóljon menhelynek vagy állatvédőknek. De nem bírta megérteni, kb fel sem fogta hogy mit mondok, csak azt ecsetelte hogy ő lelövi az összes kóbor kutyát. Aztán a vègén megkérdezte hogy patkánymèrget tartunk-e. Én már annyira le voltam sokkolva hogy mondtam neki a tenyésztésen van,menjen át oda. És ekkor a kolléganőm aki végig ott állt szintén kb teljes sokkban, mondta hogy biztos hogy a kutyáknak akar kitenni mérget nem a patkányoknak. Mondtam, hogy ha hozzám jön fizetni,én biztos hogy rákérdezek hogy ugye nem a kóbor kutyàknak akarja kitenni? Mert ha azt válaszolja hogy igen (simàn kinéztem belőle hogy bevallja), akkor megmondom neki hogy ha netalántán az én kutyám fogja felenni, biztos feljelentem őt. De szerencsére nem hozzám jött fizetni, másik kasszába.


Ti mit gondoltok erről az esetről? Esetleg mit tehettem volna másképp?


Bocsánat,kicsit hosszú lett!


2019. febr. 7. 13:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Sajnálom, de nincs annyi menhely már, ami tudja kezelni a sok kóbor, kidobott, elhagyott kutyát. A legtöbbjük csak szenved. A mérgezés gáz. De az elatatatás vagy a lelövés sokszor jobb, mint a sokévi szenvedés.

Az embereket kéne megváltoztatni, büntetni, hogy a szaporítás minden formája bűncselekmény legyen és legyen is valóban következménye, ha valaki ilyennel foglalkozik.

Menj fel csak a fb-ra és látod mennyi "felesleges" kutya, cica van.

2019. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%

Ha én lennék a főnököd, akkor most nem lenne melód!


NEM, nem szólhatsz be! Te kiszolgálod a vevőt, és annyi!

2019. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Eladóként nem.

Magánemberként, munkaidőn kívül igen.

2019. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ilyesmiért könnyen elvesztheted azz állásod is, tökmindegy még ha igazad is lenne adott helyzetben. Ott te azért vagy hogy kiszolgáld a vevőt.
2019. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
Bunkó vevő és bunkó eladó.. Hol itt a gond? :D
2019. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem, eladokent semmi kozod ahhoz hogy mit csinal. Hiaba undorito egy "ember" de az o dolga. Melon kivul szolhatsz neki vagy bejelentheted a rendorsegen hogy o lelovi a kutyakat, de azt is bizonyitanod kell ugyhogy nem biztos hogy nagy sikered lenne. Egyebkent hiaba beszolsz attol o meg tovabb fogja ezt csinalni.
2019. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
A dúvad az dúvad, mindegy, hogy róka vagy kutya... Nekem van 16 000 tyúkom, én sem fogdosok be minden rókát, hogy hátha kell valakinek. A mérgezést én sem támogatom, nekem kutyáim vannak... Te nem szólhatsz bele másnak a dolgába, ha állatkítnzáson kapod, akkor feljelentheted, de eladóként az a feladatod, hogy kiszolgáld, ne megtérítsd
2019. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
12%
Mosolyogva ki kell szolgálni. Most attól, hogy hisztizel, attól még nem fognak megmenekülni a kutyák. Sőt, annál több kutyát fog megölni, vagy annál nagyobb kedvel. Ha tehetsz valamit akkor a háta mögött megteszed. Esetleg meg is ölheted a bácsit, vagy értesíthetsz valamilyen szervezetet, vagy összeszedheted a környékről a kutyákat, akármi.
2019. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem értek annyira a mérgekhez, milyen feltételekkel és hogy lehet kirakni szabályosan. Arra lehetett volna hivatkozni vagy bejelenteni, hogy egy feltételezhető kutyákat mérgező, ami sok területen nagy problémát okozó jelenség.
2019. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kreténpali ***** válasza:
33%

Simán kizavartam volna a boltból, nem azért mert bunkó, hanem mert bűncselekmény előkészület gyanús.


Ha tegyük fel nem vadász vagy a nyulai belterületen vannak, akkor megint csak bűncselekményt, de legalább szabálysértést követ el a kutyák lelövésével.


Az, hogy eladóként ki mihez ért, mi a feladata, milyen termék van és ez tetszik a vevőnek vagy sem, az teljesen átlagos, mindennapi helyzet.

2019. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!