Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszonylag olcsón tartható...

Viszonylag olcsón tartható fajták?

Figyelt kérdés

Fontos hogy fajtatiszta legyen, mert első kutya, kisgyerek mellé. a vételárra nem sajnálok 200 ezer forintot de havi szinten 10 ezernél nemigen tudnék többet adni érte.


Kistestű, könnyen kezelhető, nyugodt, nem hiperaktív, barátságos fajtát keresek ami egészséges



2019. febr. 7. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Legyen kutyabiztosítás és az állatorvosra mindig legyen félretéve 50 ezer. Az ivartalanítás fontos, azt is számold.


Pekingi palotakutya, tibeti spániel, cavalier king Charles spániel, papillon, phalene, kistestű agarak, whippet, kínai kopaszkutya

2019. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Bármelyik kistestű kutya jó lehet, mert ők keveset esznek, kevesebbe kerül a féreghajtó, kullancs elleni dolgok, mert ezeket testtömeg alapján kell adagolni. Az ivartalanítás ára is eszerint van megállapítva, így az is olcsóbb egy kistestű kutyánál.

Azonban előfordulhatnak nem várt kiadások, amit nem lehet 100%-osan kivédeni akkor sem, ha jó helyről veszed a kutyust és jól táplálod. Mindenképpen kell, hogy legyen félretéve egy összeg állatorvosi költségekre. Nekik nincs TB, a látogatás az állatorvosnál eléggé "fájdalmas" tud lenni.

2019. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha havi 10 ezernél nem tudsz többet kiadni rá, bocsi, de szerintem még várj vele. Mindenképpen legyél felkészülve váratlan kiadásokra, orvosi beavatkozásokra. Egyébként így az alapján, hogy mik a feltételei, szerintem tökéletes kutya lenne nektek egy kis cavalier king charles spániel :) Tündéri kutyák ha megfelően vannak szocializálva és jó szülőktől vannak (nem szaporított, hanem tenyésztett). Barátságos, csöndes, nyugodt fajta, imádja ha simogatják. A futin van pár cavalier, mindegyik imádnivaló, jól kijönnek a többi kutyussal is.
2019. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A CKC az egyik legvetegesebb fajta, nem is értem miért ajánlgatjátok.

Könnyem kezelhető, nyugodt és nem hiperaktív akkor lesz, ha rendesen szocializálódik, meg van nevelve és le van fárasztva testileg és agyilag is. Ez inkább rajtatok múlik, nem a kutyán. Nézz utána, hogy melyil fajtának mik az igényei és olyat válassz amit megfelelően el tudtok látni.

2019. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4#:

Azt állítod minden kutyafajta ugyanolyan... Nincs makcs, lusta, aktív, kezdő kutyásnak jobban ajánlható vagy felkészült, tapaszzalt kutyásnak való.

Hát én ezt eddig nem így tapasztaltam.


Egyéb iránt köszi és mindenkinek köszönöm hogy válaszolt


A tibeti spániel nagyon tetszik

2019. febr. 7. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Kössetek kisállat biztosítást, akkor a váratlan állatorvosi költségekre lesz tartalék.

A kistestűek kevesebbet esznek, így az eledelén legalább mennyiségi szinten valamennyit tudhattok spórolni, de még ez sem feltétlenül biztos, mert attól még lehet más ok, amiért ezt nem ússzátok meg olcsón (finnyás, allergiás, bármi).

Eleinte biztos, hogy magasabb lesz a kiadás, hiszen be kell szerezni olyan felszereléseket is, amiket nem kell rendszeresen venni a későbbiekben.

Ugyan beleszólni nem akarok a választásba, de én nem gondolnám, hogy ragaszkodni kellene a fajtatisztához. Tudom, nem támogatunk szaporítókat, de menhelyeken és fajtamentőknél is lehet találni kisgyerek mellé első kutyának megfelelő kutyát, és ők is elég lelkiismeretesen ellátják ezeket az állatokat a szükséges egészségügyi dolgokkal, tájékoztatnak az egészségi állapotukról, és nem ajánlanak olyat, aki nem passzolna hozzátok. Nekem fajtamentőktől van kutyám, első kutya, egy percig sem bánom, ha lenne gyerekem, akkor is tökéletes választás lett volna, és így legalább megmentettem egy életet.

De te döntesz, én csak leírtam a gondolataimat erről.

2019. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
"Nincs makcs, lusta, aktív, kezdő kutyásnak jobban ajánlható vagy felkészült, tapaszzalt kutyásnak való." - Ezek egyed szinten is megvannak, ugyanazon alomban is különböző habitusú kölykök lehetnek, nézz meg például egy csivavát, mennyire önfejű tud lenni az apró termete ellenére, egy golden retriver meg akár a béke szigete, viszont ő a termete miatt is jóval többet eszik, mint egy kistestű kutya. Azt tudod, hogyan választanak például rendőrkutyának valót kölykök közül? Nem csak a fajtát nézik, mert fajtán belül sem mind alkalmas erre a célra.
2019. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-essel teljesen egyet értek.

Nyilván vannak olyan alapvető tulajdonságok, ami miatt egy fajtát kiválasztasz, mert tetszik.

Persze vannak olyan fajták, amiket nem ajánlanak kezdő kutyásnak (pitbull, amstaff, nagytestű pásztorok pl.) de tényleg nagyon sok múlik az egyed saját "egyéniségén".

Egy személyes tapasztalat... két kutyám van, ugyanolyan fajta a kettő. Ami miatt konkrét fajtát választottam, az természetesen megvan mindkettőben, de az egyéni tulajdonságaik alapján ég és föld a két kutya.

Az egyik hiperaktív, makacs, domináns. Azt hiszem, van az a gazdi, aki rég elásta volna a kert végében. A kutyaiskolában az oktatóknak is meggyűlt vele a baja. Persze kialakult, most már elég szépen kezelhető, összeértünk. A másik kutyánk meg egy teljesen nyugodt, könnyen kezelhető, türelmes állat. Szocializálás miatt jártunk vele oviba, de amúgy ő az a kutya, aki minden gazdi álma. Soha semmi gond nem volt vele.

Ha kistestűben gondolkodtok, akkor a bichonok jók lehetnek. Egy ismerősünknek pici gyerekek mellett van 2 havanese. Nagyon barátságosak, imádják a gyerekeket. Kozmetikaigényes fajta, de pár havonta egy sima fürdetésre és nyírásra szokták elvinni őket. Ott is megvan az, hogy az egyiket kenyérre lehet kenni olyan jól viselkedik, a másik meg egy igazi kisördög, de alapból nagyon kedvesek.

2019. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!