Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki panelban lakik és magához...

Aki panelban lakik és magához vesz kiskutyát, hogyan oldja meg a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés

Főleg olyan emberekre gondolok akik dolgoznak és/vagy egyedül laknak, így a kutyus sokat van egyedül.


A kérdés csak azért merült fel, mert sokan a kutyapelenka ellen vannak.



2019. febr. 8. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Aki kölyköt vesz magához, annak illik megoldani, hogy legalább 1-2 hétig mellette tudjon lenni valaki. Nemcsak a szobatisztaság miatt, hanem a szabályok megtanulása (hova nem mehet, mihez nem nyúlhat) és az új élet megszokása miatt is. Egy kutya 15 évig társ, tehát szerintem meg kell hogy érjen 1-2 heti szabadságot kivenni.


Az első hetekben még nem kell egyszerre hosszú időre levinni, viszont gyakran. Ha valaki szerencsés, akkor meg tudja oldani, hogy nap közben hazaszaladjon, megkérjen egy közel lakó ismerőst, válva dolgozzon a párjával, stb. Ha nem ilyen egyszerű, mert kötötten dolgozik vagy egyedül van, akkor érdemes egy ideig otthon maradni.

2019. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
En anno kivettem egy hetet szabira, és mikor vissza kellett mennem, akkor a fennmaradó időben gyakoroltuk a szobatisztaságot. Biologiai képtelenség, hogy kibírja, igy hát takarítottam, hiszen örökre úgysem marad így. Csak tény és való lassabb. A másik megoldás a szobakennel.
2019. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen felmosható helyen hagyja a kölyköt, és takarít, takarít, takarít.

Munka előtt, és hazaérkezés után pedig azonnal leviszi. Pár hónapig tart ez a remek állapot.

2019. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A folyosóra tettem oda.


Volt ott neki fekhely, játékok meg két tálban friss, tiszta víz. Nagymamám ősrégi lomoskodó, könnyen tisztítható szőnyegét több darabban terítettem le, mert a tenyésztő külön felhívta a figyelmemet hogy az első 1-2 évben könnyen deformálódhat a kutya járása ha csúszós felületen van


És ugyanúgy felnőtt, jól nevelt, szobatiszta lett pedig 8 órában dolgozom plusz összesen 1 órát utazok.

2019. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, nem annyira konkrét. Szóval a folyosón volt, a lakás többi részétől elkerítve (#4)
2019. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem már öreg a kutyám, inkontinens, így az előszobában van, ahol fel tudok mosni.
2019. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!