Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam kutyát, megprobá...

Tegnap kaptam kutyát, megprobáltam sétáltatni, felraktam a porázt, de meg se moccant. Ez normális?

Figyelt kérdés
2 honapos mult. a hámmal semmi baja, de a nyakörvet se birja.

2019. febr. 8. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Tanítani kell,szokatni majd alakul.
2019. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

2 hónaposan még kisgyerek, és sok dolgot nem ért. A pórázas séta olyan dolog, ami a felnőtt kutyáknál sem magától értetődő, hanem szoktatni kell hozzá.

Először csak a hám vagy nyakörv legyen rajta, és úgy játszatok. Ha már gond nélkül elviseli magán ezeket és nem vonja el a figyelmét, akkor jöhet a póráz. Ilyen kicsi kutyánál ez akár 1-2 hétig is eltarthat. Ha felraktad a pórázt, mindig dícsérd, majd izgalmas játékkal vagy jutifalattal csald magad mellé.


Később persze már maga a séta izgalma fogja motiválni, de mivel még kicsi, szükség van a gyakorlásához egy kis extra izgalomra. Fontos, hogy a póráz mindig pozitív élmény legyen. Ne húzd, ne rángasd és ne szidd le, ha nem sétál jól. Először szokja meg a helyzetet teljesen, majd utána lehet tanítani, fegyelmezni ha kell.


Nagyon fontos, hogy amíg nincs meg az összes oltása, ne vidd ki olyan helyre, ahol más kutyák járnak! Ha nincs kert, akkor ez a néhány hét nem könnyű egy kiskutyával, de hidd el, megéri kivárni, mert a legjobb környéken is összeszedhet végzetes betegségeket. Amíg nem tudod kivinni, a kertben vagy akár a lakásban is szoktathatod a póráz viseléséhez, így az utcán ez már nem lesz probléma. Ha már megszokta a helyzetet, elindul magától felfedezni.

2019. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Naon köszi!!😀
2019. febr. 9. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!