Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen mélyre kell ásni egy...

Milyen mélyre kell ásni egy kis testű kutyát?

Figyelt kérdés
Pici, tacskó keverék, talán 6-7 kg. Alig nagyobb, mint egy macska. Meg ne kövezzetek, egyedül maradtam ebben a nehéz helyzetben. Szeretném eltemetni itt a kertben. Nő vagyok, kis fizikumú, és fagyos a föld. Szóval mennyit "illik" leásni, hogy esetlegesen ne kerüljön elő később bármilyen oknál fogva? Előfordulhat, hogy az adott területen később vetemény lesz.
2019. febr. 8. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

Jobb lesz, ha elmész a kocsmába és ott keresel egy férfit, aki pénzért kiássa a sírt.

Kell legalább 70x50cm és 1-1,5 m mély.

2019. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%
3-4 ásónyom elég.
2019. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
jó fél méter max 80cm bőven elég szvsz
2019. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk egy pár tyúk és néhány állat fekszik olyan fél méter mélyen random helyeken a telken, felettük tök meg uborka nő, évek óta ezt esszük, semmi bajunk nem lett.


Egyszer mikor ástunk, véletlen kifordult pár csirkerész, szóval legalább 3 ásónyi mélyre ásd a kutyust, olyan 80-100 centi mélyre.

2019. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak akik hasznos paramétereket írtak. És megemlítem, azzal a kutyával én foglalkoztam egyedül az utolsó idejében. Rajtam maradt mint szamáron a fül, mindent átvállaltam a saját költségemre, ugyanis a "gazdija" lemondott róla, viszont még sosem temettem kutyát. És az, hogy lesz -e kert, az nem az én döntésem, viszont szeretném eltemetni. Még ki sem hűlt, most altatta el az orvos.
2019. febr. 8. 18:11
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
1 m körül. A mi kertünkben négy kutya fekszik (22 éve élünk itt, nem 2 hét alatt nyírtuk ki őket), sajnos van már rutinubk az ilyesmiben:(
2019. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Úgy gondolom, megtaláltad a helyes választ, én csak annyit fűznék hozzá, hogy részvétem a kutyus miatt... 😥

Akkor is, ha nem teljesen a Te kutyád volt, mert én hamarabb megsajnálok egy ismeretlen kis állatot, mint egy idegen embert.

(El kellett altatni... Itt elbőgtem magam...)

2019. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

A jogszabály 60-70 cm minimummélységet ír elő, de csak akkor, ha a talajvíz legalább másfél méterrel a föld felszíne alatt van (gondolom te sem akarod, hogy utána a talajvízben ázzon). Szóval ha egy métert leásol az már bőven jó.


Részvétem a kutyus miatt!

2019. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem a te kutyád és nem a te telked, akkor állatorvosnak is leadhatod és akkor tiszta minden.
2019. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem most halt meg a 14 éves labradorom,a férjem 1m mély sírt ásott ki.Úgy tünik,hogy elég lesz.
2019. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!