Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szamojéd gyerek mellé való?

Kaba lucus kérdése:

A szamojéd gyerek mellé való?

Figyelt kérdés

2019. febr. 10. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen IGEN
2019. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Minden kutya való gyerek mellé, akit rendesen szocializálnak és nevelnek...
2019. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Igen, való
2019. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ha van időd csak a kutyára is. Aktív fajta, a napi 1-2 óra séta kevés lesz neki. Tudsz vele majd sportolni?
2019. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Latom, hogy egy eves kerdes, de azert leirom, hatha valaki olvassa majd, akit szinten erdekel ez a tema.

Mi ugy vettunk meg egy szamojedet egy csaladtol, hogy oda is a gyerekhez vittek, mert kisirta, hogy ilyen kutyat akar es sajnos nem ertettek a fajtahoz, eletukben nem volt kutyajuk es utana sem olvastak. Kolyokkent meg cuki volt, jatszott vele a gyerek, simizte, de ahogy elkezdett noni, onnantol nem birtak vele. Nagyon aktiv kutyak, sok mozgas kell nekik es kutyas ido, szocializacio, kulonben uvolteni fog es rangatni, ha kutyat lat, seta kozben pedig elhuz. Szerencsere a mi esetunkben nem volt nagyon dominans es odafigyelt, amikor mas kutyakkal jatszott, nem csipkedett, de ez egy dominans egyednel mar nem igy van. 2 het alatt rendbetettem, ugy ahogy, kell, viszont tapasztalt kutyas vagyok. Kezdokent szerintem en is megriadtam volna. Nagyon eros kutyak, alig birtak megfogni az elozo gazdai. Ugralt rajuk, fellokte a gyereket, aki elkezdett felni tole es be kellett zarniuk ha a gyerek kiment jatszani. Szerencsere az apuka nagyon sokat tett a kutyaert, pedig o nem is akart kutyat soha, probalgatta nevelni, elvitte setalni, labdazni. Tul nagy is lett nekik meretben, egyebkent a valosagban tenyleg nagyobbak szerintem, kepeken nem adja vissza. Ugyhogy ha valaki gyerek miatt akar szamojedet, akkor ne. Ha egyebkent is ez az alom fajta es van kello hatarozottsag, szigoru szabalyok, egy rendszer a kutyanak es eleg ido, akkor semmi akadalya. Kolyokkortol kezdve minden nap figyelni kell a szabalyokra es akkor szerintem kesobb sem lesz problema. Szeleburdi, makacs, orok kolyok jellem, nagyon szorakoztatoak tudnak lenni egyebkent.

2020. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!