Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a kutya konzervekkel?

Mi a baj a kutya konzervekkel?

Figyelt kérdés

Nem a pedigreevel, azt megértem...


De nagyon sokan mondják, hogy a "minőségi" (drága) konzervek, nedves tápok is rosszak, mert hogy "csak víz".


Akkor vegyük például a MAC'S Marha & tök tápját.


Összetevők:

Hús (min. 70% marha) és állati melléktermékek (marhaszív, marhatüdő, marhapacal, marhamáj), tök (5%), ásványi anyagok, lenolaj (0,2%), rozmaring (0,1%), zöldkagyló (0,1%).


Egyeseket az zavar, hogy az analitikai összetevőkben a "nedvesség" 70-75%.


De akkor Ők nem tudják, hogy ez nem azt jelenti, hogy a fentebb megnevezett 70% marha nincs benne, csak azt hogy nem kiszarított formában, mivel ez egy nedvestáp?


Mert amúgy a nyers szív 73-79%ban víz, a vese 78.8-79.8-ban víz, a máj 67-73%-ban víz...

És 15-20% fehérjét tartalmaznak.

Analitikai összetevők alapján a példaként hozott MAC'S konzerv pedig 10.5% fehérét.


Tehát csak egy egész kicsit rosszabb mint a nyershús, viszont cserébe száraztáp mellett sokkal könnyebben emészthető.


Vagy én tudok valamit rosszul?


2019. febr. 12. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A normális konzervvel nincs baj. Illetve ami gond, hogy nagyon erősen fogkövesedik mellette a kutya foga. Csak ezzel nem érdemes etetni.
2019. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Semmi, csak az ilyen "ÉN vagyok a legjobb gazdi a világon, mert én Alaszkában fogom a vadlazacot és lövöm a jávorszarvast az én picikémnek, mert neki csak az a megfelelő!!!" állattartók fikázzák őket.
2019. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen konzervekkel nincs baj (a fogkövességen kívűl). Szimplán hülyeség megvenni, negyed annyiért megveszed a húst a piacon.
2019. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A száraz táp a rágás miatt is fontos, a nedveset nem rágják, csak nyelik.
2019. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Személy szerint, nekem csak annyi a bajom velük, hogy a kutyámnak hasmenést okoznak. Mindegyik.


Rágás szempontjából viszont mindegy lenne, mert a szárazat se rágja meg, szóval nem ez lenne a mérvadó fogkő szempontjából.


De ha egy ilyen minőségű konzervet adsz a kutyádnak, senki nem fog megkövezni érte, mert amúgy nincs vele baj. De ne csak ezt kapja magában mindig, mert úgy kicsit hiányosnak tűnik (nekem leglaábbis).

2019. febr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes kombinálni, már csak a költségek miatt is.

Mi úgy szoktuk, hogy általában száraz tápot kap a kutyus, de hetente egyszer adunk neki konzervet. Szerintem az ilyen normális hústartalmú konzervekkel nincs baj, csak ugye ezeknél egy 400g-os konzerv 600-700 forint, ami egy nagyobb kutyának fél adag, tehát ha csak ezt eszi, a gyatyádat ráfizeted.


Probléma inkább az ilyen olcsó konzervekkel van, amit a sarki közértben árulnak 1 kilót 200 forintért. Na abban tényleg nem tudni, mi van.

2019. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez jó konzerv.De ne mindig ezt kapja.Adjál mellé húst is.Ne csak szárazat.
2019. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!