Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha 2 otthon tartott...

01anonymus01 kérdése:

Mit tegyek ha 2 otthon tartott kutyám ( szuka-kan, ugyan annyi idősek) össze verekszik? ( a szuka kisméretű németjuhász, a másik egy keverék beagle nagyságú. A két kutya között kb 5-7 kiló van)

Figyelt kérdés
Kb 2-3 havonta verekednek össze. Kenelben vannak, és minden nap ki vannak engedve a kert hátsó részébe. ( Még esős/havas időben is ) A németjuhász engedő, de a kis kan mindig vissza megy ha szétválasztom őket, így folyton előlről kezdődik a harc ameddig sikeresen be nem zárom őket. Ez vet véget a marakodásnak.

2019. febr. 12. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

1. Nevelni kellene őket. Ha nem megy (rs mint látható neked ez nem megy), akkor keress kiképzőt.

2. Mozgatni, fárasztani kellene őket. A kertbe kiengedés egyenlő a nullával. Mennyit sétáltatod őket? Mennyit és mit foglalkozol velük? Vagy csak kerti tartozékok a számodra?

2019. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Te jó ég, komolyan annyiból áll az életük, hogy odacseszed eléjük a kaját, meg egy nap pár órára kiengeded őket a hátsó kertbe, aztán vissza a kennelbe, ahol egész nap semmi inger nem éri őket? (Nem mintha a hátsó kertbe érné őket bármennyi is, max. pár elrepülő madár)

Azon csodálkozok, hogy eddig jól elvoltak.

Tudod fárasztani kéne őket, foglalkozni velük, nem csak kicseszni a kertbe.

2019. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Tipikus példája annak, hogy nem mindenkinek való az állattartás.
2019. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap kiengeded őket a kennelből? Még sáros időben is? Ez igen!

Persze, hogy összevesznek, ha ennyiből áll az életük. Két unatkozó, frusztrált kutya fullon energiával.

Sétáltasd őket naponta-nem csak a kertben, fáraszd le mindkettőt. Sokkal jobban fogod tudni kezelni a kutyáidat, ha foglalkozol velük és nem hagyod őket folyton unatkozni.

2019. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy jön a sok okos ember, hogy " jaj nem foglalkozol a kutyáiddal " vagy "kiteszed őket a kertbe". Nem kéne úgy véleményt mondani hogy nem tudtok semmit. Azért írtam csak ennyit mert nem akarok könyvet írni. Minden nap tanítom őket, foglalkozok velük és edzek is velük. Sétálni viszem őket kivéve télen, hogy a sózott út ne marja ki a tappancsaikat. A keverék ivartalanítva van, a szuka nem. A marmagasságuk között 7-8 centi eltérés van. Eredetileg 3 kutya volt de sajnos az öregebb 12 éves korában ment el. ( Biztos azért mert nem foglalkoztam vele és szar sorsa volt.. ) Minden nap házi kosztot esznek és én állítom össze az étrendjüket. Igaz sajnos nem minden nap időm elvinni őket sétákra (főleg hosszabbakra) de ez azért is van mert a környéken / városban elég sok az utcán kint a kutya és nem akarok pár kóbor kutyával viadalt vívni. Kutya kiképzőhöz is vittem szocializáció céljából. Ha elengedtem pórázról szó nélkül szót fogadtak több kutya jelenlétében is. ENNYIT AZ OKOSKODÓKNAK HOGY NEM FOGLALKOZOK A KUTYÁIMMAL. Tudok olvasni a kommunikációjukban pl. testtartás. fül-farok. A KÉRDÉSEM AZ VOLT, hogy ha össze kapnak mit tanácsoltok hogy válasszam szét őket. Van aki "locsoljuk le vízzel őket " párti vagy " túl kell őket kiabálni". Ezért kérdezem, hogy ti mit tennétek, mert nem tudom eldönteni meddig lehet " hagyni" ( mert van aki ezt tanácsolja ) . Szóval erre válaszoljatok ne okoskodjatok itt látatlanba.. SZÓVAL A GYENGE SZÖVEGÉRTÉSŰ KOMMENTELŐKNEK :MIT CSINÁLJAK, HA ÖSSZE KAPNAK A KUTYÁIM A KERTBEN (AMI SAJÁT TERÜLET TEHÁT NEM IDEGEN MINT AZ UTCÁN MERT OTT BIZONYTALANABBAK) KÖSZI A VÁLASZOKAT !!!
2019. febr. 12. 22:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt is leírtam, hogy abba hagyják ha rájuk szólok, de valamiért a kis kan mindig vissza megy kötekedni, és ő kezdi a csatákat. Ma is volt egy ilyen szituáció, kétszer rájuk szóltam, a németjuhász SZÓT FOGADOTT de utána a keverék kis kan vissza ment kötekedni, és miután szétszedtem őket puszta kézzel újra menni akart a németjuhásznak aki sokkal erősebb és energikusabb mint ő.
2019. febr. 12. 22:27
 7/7 A kérdező kommentje:
A sétáról: mit tegyek ha ott történik valami közte és másik kutya között? Mennyit kéne sétáltatni ( hány percet-km-et?) Ezekre kellett volna válaszolni nem pampogni úgy hogy nem tudtok semmit. Bocsi, hogy a lényeget írtam le a kérdésbe és nem egy egész könyvet róluk, és arról, mennyit van velük foglalkozva.
2019. febr. 12. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!