Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat 8000 négyzetméteres...

A kutyákat 8000 négyzetméteres birtokon is szokás sétáltatni?

Figyelt kérdés
Vagy pl. egy kuvasz azt minden nap bejárja magától és el is fárad?
2019. febr. 12. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Birtok? :DD

Biztos jól írtad a mértékegységet?

Láttál már 100 méteres síkfutást? Amit 9 másodperc alatt futnak le?

Na... 90×90 méter, az 8100 négyzetméter. :D

Azt nem bejárja, hanem megáll középen, és körbenéz! XD


Egyébként nagyságrendekkel nagyobb , birtoknak nevezhető területről is el kéne vinni sétálni.

Pont azért, ami a szavaidból is kitűnik, hogy fogalmad nincs miért fontos a séta.

A fizikai lefárasztás egy dolog, nagyjából a legjelentéktelenebb az összes között.

A fegyelmezett séta, ingergazdag környezetben (ami semekkora birtokon nincs meg 1 hét után)

az szellemi lefárasztást jelent, a követő pozíció tartása a falkasorrendet erősíti.


Sajnos, nagyobb teleken (mondjuk 50-szor akkorán mint az említett) tartott kutyákat Magyarországon nem igazán szokás sétáltatni, pont azért, mert az embereknek fingjuk sincs róla miért fontos a séta, és úgy vannak vele, elég nagy területe van, ahol mozoghat.


És pont ezért alakult ki az a közhiedelem, a kuvaszok idősebb korukra megbolondulnak. Mert általános nézet a helytelen tartás, az pedig agresszív dominanciához, és egyéb súlyos viselkedészavarhoz vezethet hosszú távon.

Helyes tartás mellett (amiben benne van a napi szintű fegyelmezett séta) természetesen nincs ilyen jelenség, hogy "megbolondul".

2019. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fárad el egyedül. Ha nincs mit csinálnia, akkor nem fog magától futkosni a semmibe. Nekem van 7 kutyám, egy elég nagy területen. A fiatalok játszanak, a 2 öreget a napos csibék közé is beengedném. Szóval az aktivitás függ a kutya korától is. De ha le is fárad testileg, mentálisan nem fog..
2019. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kuvaszom van, 3800 négyzetméter területen, amit rendszeresen, többször bejár éjjelente főleg, de nappal is. De ez neki munka. A séta meg a kikapcsolódás...

Nem biztos, hogy minden nap viszem, mert pl. ha szakad az eső, itthon maradunk... de kb. heti 4-5 alkalom megvan, s ebből az egyik egy hétvégi 20-30 kilométeres túra. Nagyon szeret sétálni, meg hát a telket ismeri évek óta, nyilván unalmas neki csak ott lenni. Kb. hetente bemegyünk kocsival a faluba vagy elmegyünk máshova, messzebbre sétálni, de ezt inkább azért, mert nem akarom, hogy elszokjon a kocsiban utazástól meg attól, hogy más embereket lásson.

2019. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem nincs se kutyám, se 8000 négyzetméterem. 60 m2-es lakásban élek...

Csak feltettem egy kérdést ami érdekel.

2019. febr. 12. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor röviden a válasz: nem szokás, de kénr
2019. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt úgy képzeld el, mintha te egy nagyobb lakásban élnél, de nem mehetnél ki onnan. Persze, mozogsz bent valamennyit, mert van távolság a szobák között, de csak annyit, amennyit kell. Nem szaladgálsz magadtól a lakásban, nem találkozol emberekkel, és mivel nincs semmi dolgod, hamar elunod magad.

A kutyának szüksége van változatos ingerekre, fajtársakra és agyi fárasztásra is, amire a séta a legegyszerűbb módszer.

Ha valaki nem akarja minden nap sétáltatni, néha ki lehet váltani labdázással vagy aktív tanulással, de legalább hetente érdemes elvinni, hogy világot lásson.

2019. febr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem az udvarba szoktam sétáltatni inkább labdázok vele ott. Az udvari kutya attól hogy nagyobb térrel rendelkezik mint egy panel kutya nem azt jeleni hogy többet is mozog. 3x akora családi házam van mint egy panel lakás még se futkosok a szobák közt és ugyan ugy kivánom a házon kivüli mozgást. Nyilván nagytakarításkor fárasztóbb de a kutya nem csinál ilyet. Szóval igen az udvari kutyát is kell sétáltatni nem csak azért hogy lefáadjon hanem hogy ne legyen ideggyenge az ingerszegény környezet miatt. A postás megugatása nem elég inger napi szinten egy kutyának.
2019. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is minden nap, de heti 1-2 nagyobb több órás séta a minimum lenne.


Nagyszüleimnél is így volt. Nagy udvar,heti 2 séta amik 3-4 órásak voltak. A kutyák megszokták. Elvoltak,nem romboltak.



Séta az ingerek miatt fontos,szocializáció miatt,nevelés miatt.


Ja meg,hogy ne szülessenek olyan kérdések,hogy a kuvaszom meg akarja enni az állatorvost,hogy oltassam be? Vagy beteg,de nem tudom elvinni,mert a pórázt sem ismeri és sosem volt kerten kivül.

Hoznék/találtam egy kutyát,de sose látott más kutyát,hogy fog reagálni?

Vagy már hoztam egy új kutyust,de nem fogadja el a meglévő,mit tegyek???


Vagy költözünk,de a kutyát nem lehet autóba rakni,mert soha az életbe nem volt autóban.


Szóval sokan úgy vannak vele tök jó,hogy van nagy udvar,terület kaját rakok elé, megsimogatom és jól van az. Nem azt mondom,hogy kuvasszal trükköket kell megtanítani stb.

De a séta az fontos momentum,fontos,hogy tudjon pórázon sétálni,lehessen autóba rakni és szociális legyen.


Mert ugye a jövőbe senki nem lát bele és ha dolog van, akkor meg nem tud az ember mit csinálni,mert rájön ehhez sem volt szoktatva a kutya ahhoz sem, ezt nem lehet vele megcsinálni stb

2019. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 e nm, még 1 hektár sincs.Nem nevezhető birtoknak.:) Persze ki kell vinni, nem árt ha van szocializálva.
2019. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. Kellene, szükséges egy mentálisan egészséges kutyának! Az új területek, szagok, látványok, emberek, kutyák közelsége elengedhetetlen. Ha szereted azt a kutyát és fontos az egészsége, kérlek ilyen téren is szánj rá időt.
2019. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!