Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 honapos kutyam le “szeretne”...

4 honapos kutyam le “szeretne” dominalni. Mi a teendo? Bovebben alabb:

Figyelt kérdés

Probalkozik, probalkozik. A parom labat, a parnat, es most az en labamat is egesz nap dugni akarta. Felettebb idegesito, es termeszetesen nem hagyom. Meg a parnat sem, az sem arra van! Ott mindjuk konnyebb dolgom van, mert lenyomom, lefekszik, es fekve folytatja a ragcsalast. A labammal mar nehezebb. Foleg ma! En nem tudom mi szallta meg! Egesz nap csimpaszkodott volna. En kitertem, fujoltam, eltereltem, hogy jatekot adtak neki “magam helyett”, leultettem, hogy akkor gyakoroljuk az alap dolgokat stb. Szoval probalkozom, ne gyertek azzal hogy le kell szoktatni, Meg ennek mi a jelentese stb. mert tudom mi!!!


A kerdes az, hogy HOGYAN?!?! Ez igy jo ahogy fent irtam, csak turelmetlen vagyok? Elegge kiakasztott ma 😫



2019. febr. 12. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó. Nagyon nem jó! A letiltással nem próbálkozni kell, majd feladni, ignorálni, elmenekülni és játékkal jutalmazni. Mert így csak azt tanítod, hogy legyen még peovokálóbb. A letiltást egy határozott módon kellene végig vinni azonnal, úgy, hogy utána ne is jusson eszébe ilyet csinálni!


Mivel a nevelés nem megy, nagyon kellene egy jó kutyaiskola!

2019. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Jön a tavasz, a párzás időszaka. Vidd el a kutyust egy állatorvoshoz, és kérdezd meg mit kell tenned a tavasz ellen? ( nem vicc )
2019. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Ja, és nem dominálni szeretne, hanem dgni. Ugye ez más!
2019. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nyilván nem jó, ha nincs hatása. Nem kell túlkomplikálni. Ha valami működik, azt látod, ha meg nem működik, akkor rossz az út.


Egyszerűen nem vesz komolyan. Konkrét tanácshoz látni kéne mit hogy csinálsz, így elsőre azt tudom mondani, hogy nem nyomkorászni kell a földre, annak ilyen esetben abszolút semmi értelme nincs, hanem szakosan szólva "kizökkenteni", köznapi nyelven szólva leb-ni neki egy megfelelőre méretezett sallert, hogy felfogja, hogy ne a játékszerének tekintsen.

Ne hidd, hogy ha pl még az anyja mellett lenne, ő nyomogatná a földre, meg játszadozna vele figyelemelterelésnek.

Úgy ráharapna a pofájára hogy akkor próbálkozott volna utoljára. Ja, igen... onnan lehet tudni hogy megfelelő intenzitású a leállításod, hogy elsőre felfogja hogy ez most nem játék.

2019. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1-es, jarunk kutyaiskolaba. Miutan semmire nem azonban varnek megoldast, mint pl. ragcsalas, szovatisztasag, ugralas...meg most ez, gondoltam egy ido utan...lehet kutyaknal nem igy megy ez. Tanacsot mondjuk nem adtal, csak a tipikus nesze semmi fogd meg jol! :/ Koszonom. Kutyaiskolaba jarunk. Csak epp nem a gazda dugasa volt a temakor, hanem az ul, fekszik, marad. 🤔


#2-3 biztos vagy te benne hogy dugni akar 4 honaposan??? Szoval neked sincs otleted. No Nem baj.


#4 ..hm..tudod mi a vicc? Hogy mivel meg nem volt kutyam, nem szeretnem elrontani. Rengeteget olvastam, de tenyleg. Meg ha most az irasombol nem is derul ki. Meg a videok ...meg minden kutyatoke! Es sehol de sehol nem volt olyan tanacs, hogy csapjam meg a kutyat, mint a 220, mert abbol tanul majd. Mindenhol az ilyen-olyan szepen flottul megoldott helyzetek. Kiemelve, hogy kutyat ne bantsuk. 🥺 Es visszaterve az elso valaszolora, elore latom, hogy szombaton a kutyaiskolaban sem ezt fogja javasolni. De ha holnap is folytatja ax amokfutasat, lehet valoban nem varom meg a szombatot. :/

2019. febr. 12. 21:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok hasznos tanáccsal nem szolgálhatok, csak van ilyennel tapasztalatom. Az enyém is ezt csinálta ennyi idősen. Ha keményebben szóltam rá, abbahagyta. Nem bántottam, csak a hangsúlyból érezte, hogy komolyan gondolom. Ivarérés előtt (nem volt még hat hónapos) lett ivartalanítva, gyakorlatilag azonnal abbamaradt ez a viselkedés. Azóta egyszer sem fordult elő. Nem hiszem, hogy véletlen egybeesés. Hajlok arra, hogy ennyi idősen is valami hormonális dolog miatt csinált ilyeneket.

Amúgy soha nem volt egy domináns kutya, sőt kifejezetten alázatos. Az ivartalanítás után ez az egy változás volt nála.

2019. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálta. Nem bántottam érte, de rendesen ráijesztettem, azonnal leszokott róla (grabancánál elkap, megráz, kiabálás ahogy a csövön kifér). Ha Te vagy a főnök, akkor nem lesz ilyen probléma. A kizökkentés is jó, vízzel leönteni, csörgős palack stb.
2019. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem akar ledominàlbi. 4 hónapos, ő még csak játszik. Kölyök, azt se tudja, mi az a dominancia, ne hülyéskedj.


Ezt a lenyomogatós szízörmilán hülyeséget meg elkezded már most, akkor jó eséllyel egy éves korára egy full félelmi agressziós jezelhetetlen szart csinálsz magadnak a kutyádból.


Elkezdi dugni a lábad, mély, öblös hangon egy határozott, pattanós NEM vezényszót kiadsz neki, ha nem figyel, akkor lerázod a lábadról ( még egy pireneusi is elég kicsi 4 hónaposan, hogy le lehessen a lábról htározottan, de nem erőszakosan tessékelni). Ha kizökken és abbahagyja, lehet neki ajánlani más elfoglaltságot. Ha nem hagyja abba, olyan nincs, akkor vagy te csinálod rosszul vagy valmi ideggyenge szapis szaros van. De akkor ez lesz a legkisebb gondod kb kozos eletetek soran. Jo szorakozast!

2019. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a tovabbi tanacsokat.


Nalam vannak akkor fogalmi zavarok. A “nem bantottam, grabancanal elkap, megraz” upsz en mar ezt bantasnak vettem. De valoban ez hasznalt.


Utolso: eloszor is kikerem a kutyam neveben a szapis dolgot! Rengeteget jartam utana, 500km-ert utaztunk erte stb. Szoval Koszonom szepen, mint kutya rendben van. Ahogy leirtam nem hagyom, egyszer sem vartam meg hogy majd magatol lekattan rolam. Ax egesz haz zeng Ha en nemet mondtam, attol abba is hagyta. Csak ujra kezdte😂 De most ugy nez ki, hogy sikerult leveszelnem rola. Na most meg a gyerek ragasarol kell lemondania, es tok joban leszunk!

2019. febr. 14. 14:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig a grabancnál megrángatás nem bántás! Gondolj bele, anyakutya mit csinál ha rendet akar tenni túlpörgött csemetéi közt? Ha lánccal vered, rugdosod, odacsapkodsz neki.. na az bántás.
2019. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!