Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szendved a kiskutyám, mit tegyek?

Szendved a kiskutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Parvós,a kiskutyám 3 hónapos,5 napja nem evett :(

tegnap kapta,az első infúzióját,ma a másikat.

Most azt látom rajta,szenved szegény,belelógatja az orrát a vízbe,de nem iszik.

Mit csináljak,van esély a gyógyulásra? :(

Parvós kiskutyás emberekék,akik már voltak ilyen helyzetbe,kérnék szépen pár tanácsot. Szívem szakad meg,hogy ennyire látom szenvedni!!



2019. febr. 12. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Oltást miért nem kapott? Szaporítótól hoztad?
2019. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Azonnal állatorvoshoz kell vinni. Elhullási arány parvó esetén 70% Magyarul életveszélyes állapotban van. Bővebben: [link]
2019. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%

Haldoklik!


Felesleges volt kezeltetni, ezzel csak a doki jár jól!


Altattasd el!



EZ AZ IGAZSÁG!!!


Lehet lepontozni meg jelenteni, de én legalább őszinte vagyok!

2019. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Már rég egy állatorvosi klinikán kellett volna hagyni, ahol bent vállalják a folyamatos kontrollt, infúziót és 24 órás megfigyelést. Akkor lehetne esélye, de igen, így csak szenved és sajnos el fog pusztulni... Miért nem oltattad?
2019. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Fecskendőben nagyon-nagyon kevés vizet próbálj a szájába tenni.Ha nem jön ki belőle, 1 óra múlva ismét.

Kitartás !

2019. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Esély mindig van, de sajnos elég minimális. :(

Állatorvos mellett dolgoztam egy darabig, egy parvos kutya sem maradt meg akit behoztak, az infúzióztatás ellenére sem.

Ha már 5 napja nem evett, nagyon le lehet gyengülve. Ne hagyd hogy még jobban kiszáradjon, fecskendőből itasd, ha nem tud magától.

Nem is értem, hogy engedte a doki, hogy hazavidd. Ilyen állapotban már állandó infúzióra szokták tenni, de még akkor sem biztos, hogy megmarad.

Sajnálom. :(

2019. febr. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz, da valószínűleg el fog így pusztulni..
2019. febr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez a mélypont, ha túléli, akkor innen már csak javulni fog.

Sajnos mi is átestünk ezen. (Menhelyről hoztunk el kiskutyát, a legtöbb helyen van fertőzés, de ezt akkor nem tudtuk.)

Az volt a szerencsénk, hogy korán elcsíptük, első utunk az állatorvoshoz vezetett.

10 napig vittük minden nap oltásra, és nálunk is az 5-6. nap volt a legnehezebb.

Utána rohamosan javult az állapota.

Szerencsére meggyógyult. (Kistestű, tacsi keverék.)

2019. febr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Parvo-ról nem hallottam jót. Honnan van a kutyus? Mert még a szapik is sokszor parvo oltással adják a kutyát.

8 hetesen már egy parvo oltásnak meg kellene lennie és akkor nem szedi össze...

Sajnos túl sokat nem tudsz tenni, leginkább a folyadékveszteséget kell pótolni valahogy és hátha legyőzi a szervezete a vírust!

2019. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A túlélési esélyei nem túl jók, de láttam már kutyákat parvóból felgyógyulni. Eleve infúzión kellene lennie és folyamatos megfigyelés alatt. Hamar kiszárad a sok f.sástól, mindenképp vidd vissza a dokihoz! Kitartás! A fecskendős itatás nem rossz ötlet.
2019. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!