Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg a kiskutya...

Hogyan tanitsam meg a kiskutyamnak hogy ne rangasson es nyuszitsen ha meglat egy masik kutyat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem reg lettem kutyatulajdonos es ez eletem 1. kutyusa, mondanom sem kell imadom :D

5honapos kislany torpeschnauzerem van. Nagyon jatekos meg es minden erdekli, dehat ilyen 1igazi kolyok...ha meglat mas kutyakat egybol menne jatszani de alapbol porazon setalunk es nem engedem oda, olyankor nyuszit huz ugral amig latja a masik kutyat.

Ti hogyan szoktattatok le a kutyatokat errol? Ram se figyel olyankor hiaba beszelek hozza

Koszi a valaszokat



2019. febr. 13. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Az a baj, hogy nem engeded oda.

Pedig szeretne barátkozni, ismerkedni, játszani más kutyákkal. Ezt nem tagadhatod meg tőle.

Hordd őt rendszeresen kutyafuttatóba, kutyás társaságba, a fajtársakkal való szocializáció és játék nagyon fontos. :)

2019. febr. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha szembe jonnek velunk nyilvan odaengedem vagy ha mogottunk akkor megvarjuk h talalkozzanak megazaglasszak egymast :) de az utca tuloldalara nem fogom engedni h athuzzon...akkor szerintem azt hinne h ez a helyes viselkedes
2019. febr. 13. 00:56
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Próbáld ki azt, hogy ilyenkor, megfordultok, ellenkező irányba /arra sétáltok, amerre nem látja a másikat. Egy idő után megtanulja, hogy az izgatottsága miatt van ez. Amúgy pedig szocializáció fontos, ahogy előttem írták. És egy jó kutyasuli mindig hasznos.
2019. febr. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Mi most azt tanítjuk, hogy engedély nélkül nincs haverkodás meg odarohangászás máshoz. Ez azért is fontos, mert lehet a másik kutya beteg, vagy épp az enyémnek is lehet valami baja, meg amúgy is. Tehát engedély nélkül nincs játék, és pórázon nincs összeakaszkodás. Közterületen meg szó sem lehet róla, hogy levegyem a pórázt (akkor sem, ha más leveszi, nem érdekel, sok az autó, nem kockáztatok egy balesetet). Az enyém is nyüszít egyébként, de meg kell tanulnia, hogy játék csak akkor van, ha szabad, és nem rontunk rá a másikra. Egyébként van egy beteg kutya a környéken, ha véletlenül nem látjuk meg időben, mindig szól a gazdi, hogy ne menjünk közelebb, mert beteg a kutya.
2019. febr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Tiltod az ilyen viselkedést. Hogy hogyan, azt inkább egy iskolában segítenek megtanítani neked.
2019. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat:)

Akkor legkozelebb megprobalom elvonni a figyelmet h ne legyen olyan izgatott:)

A szocializacio folyamatban van mert jarunk at baratnomhoz neki Yorkija van es orakig 1utt jatszanak bar a lakasban lehet az is mas. El fogom vinni kutyafuttatoba is ismerkedni. Igy a parkban ensem merem elengedni mert nem szeretnem ha kiszaladna az utra...es meg nem probaltam kint h vissza jon e hivasra...a lakasba mukodik de teljesen mas a 2helyszin...itt semmi zavaro tenyezo

2019. febr. 13. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazság szerint közterületen kötelező is lenne a póráz, csak mivel nem razziáznak túl gyakran, ezért sokan csesznek rá.

Én most azt csinálom, hogy ha jön egy másik kutyás, akkor megállunk, és várunk egy kicsit, ismerősökhöz odamegyünk, idegentől meg megkérdezem. De volt már olyan, hogy valaki csak úgy elengedte a kutyáját, hadd menjen, amerre akar, persze, rá akart rohanni az enyémre, mi meg direkt látványosan másfelé fordultunk, akkor a gazdi észrevette magát, és megállította a kutyáját. De olyan is volt, hogy ilyen póráz nélkül futkározó kiabált nekem oda, hogy fogjam már meg a kutyáját, mert valami sérülés miatt nem lenne szabad futkároznia, aztán jött az enyémhez ugrálni, én meg két kézzel fogtam vissza az enyémet, harmadik kezem nincs, hogy még a másikét is megfogjam, használni kéne a pórázt...

2019. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szocializálni kellene első körben. Viszont ez nem abból áll, hogy összeengeded egy másik kutyával, hogy órákig játszanak. Mert jelenleg így csak azt éred el, hogy még jobban bepörög más kutyákra és még jobban ignorál téged.

Emellett el kellene kezdeni nevelni is.

2019. febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!