Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutya...

Mit csináljak, hogy a kutya tiszteljen úgymond?

Figyelt kérdés
Van egy huskey kutyusunk, fiú és Augusztusban már 2 éves lesz.. A nővérem kapta az akkori barátjától, és már akkor is csak a barátja foglalkozott vele, bár akkor még néha ő is.. Én el sem vihettem sétálni, mondva az az ő kutyája.. Aztán felnőtt, és ahogy már több gond lett vele,konkrétan nem viszi el sétálni, mert húz, enni alig ad neki, inni sem, nem játszik vele konkrétan semmit.. ezt mindet én csinálom, meg anyunk.. (de természetesen, a nővéremnek szokása kitenni instagramra hogy ilyen kutyája van meg minden, konkrétan már röhejes amit csinál). Na de ami nagyobb "baj", hogy a kutya az egész családból csak anyunkra hallgat, neki pedig nincs ideje vele annyit foglalkozni. Tudom, hogy a huskey az makacs kutya meg ilyenek.. Nem tudom hogy már hogy érjem el, hogy tiszteljen vagy bármi.. És egyébként nagyon félős kutya, pedig itthon sosem volt bántva, sétálunk minden embertől fél es konkrétan mindentől.. kérlek valaki segítsen!

#kutya #nővér #szomorú #hülye tesó
2019. febr. 13. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
1%
Szarjál a fejére XD
2019. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Minek egy ilyen családnak kutya? Ahol senki nem foglalkozik vele normálisan.Más örülne ilyen kutyája lehetne.

Amúgy HUSKY.

Az hogy fél, oka van.Hány éves vagy?

Abszolut nem értetek hozzá.Itt nem lehet tanácsot adni.

Írd meg, hány éves vagy először, fiú vagy lány?

2019. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
30%

A kiálláson sok múlik. A kutya jobban hallgat arra, aki határozott és következetes, emellett - egyesek szerint - a termet és a hang mélysége is számít. Ha fiatal vagy és kisebb termetű, akkor nehezebb a dolgod, de ne add fel! Ne bántsd, de állíts fel szabályokat és tartasd be azokat (ne az legyen, hogy például ha rendes ruhában vagy, megszidod, ha összeugrál, ha játszósban, akkor megsimogatod), foglalkozz vele sokat, mert így jobban megtanulja, hogy mit vársz el tőle.

Az lenne a legjobb, ha minél gyakrabban ki tudnád fárasztani (egy huskyt... haha) viszont ha fizikailag nem bírsz vele, akkor az első pár alkalommal ne vidd egyedül sétálni. Ha bírsz vele, akkor a húzásról megpróbálhatod úgy leszoktatni, hogy ha húz az egyik irányba, te elindulsz a másikba, aztán vissza fordulhattok pár lépés múlva. Akár még keringhetsz is vele (hülyén néz ki), a lényeg, hogy ha húz, ne arra menjetek, amerre ő akar. Ilyen korú és fajtájú kutyánál esetleg a láncnyakörvet is meg lehet próbálni a séta alatt (fixen, nem fojtón), az vékonyabb, jobban megérzi ő is, ha megrántja a pórázt. Ha húz, nem kényelmes neki, de ha laza pórázon megy, akkor neki is jó, neked is (erre is érvényes, hogy férjen be két ujjad a nyakörv alá). A láncnyakörv egyébként nem a kedvencem, de amikor két hétig nem tudtam sétálni vinni a kutyámat, akkor jól jött, mert velem szépen megy, de a tesómat kevésbé ismeri, nála sima nyakörvvel húz, mint az őrült, lánccal két hátra arc után megértette, hogy neki is jobb, ha szépen sétál. Inkább ez, mint hogy ne sétáljon.

2019. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!