Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig mehetünk el a húzásban?

Meddig mehetünk el a húzásban?

Figyelt kérdés

Van egy fonott, hosszú, vastag kötele a vizslámnak. Tegnap kapta, direkt amiatt, hogy majd elszórakozik vele.

Egy idő után ráérzett a húzigálásra, aminek örülök, direkt ezért csináltam. Szóval általában az szokott lenni, hogy eldobom neki, fut utána, hozza vissza, majd általában nem nekem hozza, hanem elvinné valahova.(nem rágcsálja, csak elviszi valahova és otthagyja)

Szóval amikor hozza vissza, akkor én elkapom a kötél másik végét, és akkor huzigáljuk, rángatjuk, elengedni, megint eldobom, hozza, elkapom, huzigáljuk. Ez általában addig megy, amíg meg nem unja vagy el nem veszem tőle. a játékait soha nem hagyom nála.

Illetve olvastam azt is, hogy ne hagyjam, hogy ő nyerjen. Szóval eddig nem is hagytam.


A lényege a kérdésemnek: a morgást még engedjem? Mert én úgy gondolom, hogy csak játékból morog.


2019. febr. 13. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Játék morgás :) enyém is dumál.

A sunyi mérges morgást ugy is megismered

2019. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Játékból morog csak. Ha félti a játékait, azt észre fogod venni. Az enyém is morog meg magyaráz közben. :D
2019. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagy morogjon. Szinte majdnem minden kutya morog közbe. Mi is sokat jatszunk így. Igaz mi "verekedni" is szoktunk. Bár az inkább lögdösődės, ugrálás bírkózás nėmi morgással. Imádja a kutya is. Sohasem vadul be eszetlenül, de amit neked is tudni kell ha netán így játszotok majd, hogy egy szóra azonnal leálljon. Nekem am staff van. 3 ėves
2019. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tothp ***** válasza:
100%

Ez a huzigálás morgás jó játék.

De nem árt ha annyira kontroll alatt van a kutya (engedelmes), hogy bármikor abba tudod hagyatni vele a játékot

2019. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha felnőtt kutya, akkor bármennyit játszhattok így, a morgás nem probléma, azért van, mert élvezi.


A helyedben én hagynám néha nyerni, különben ráunhat(én így tanultam és láttam több kiképzőtől is) és ne úgy érjen véget a játék, hogy parancsra elveszed tőle, majd elsétálsz vagy ő unja meg és elmegy pl szaglászni, hanem, mikor már elfárad, de lenne még kedve hozzá, elvonod a figyelmét és eldugod a játékot.

2019. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És azzal mit kezdjek, ha a másik kutya menne neki, ha morog?

Mármint nyilván tiltom, de na :D

2019. febr. 14. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!