Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyás gazdik, megosztanát...

Két kutyás gazdik, megosztanátok a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Van olyan akihez került egy kutya (kölyök), majd később ,mellé még egy (kölyök)? Nehéz az összeszoktatás, megszokás?

2019. febr. 14. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez tudni kéne minden körülményt, kutyák korát, nemét, fajtáját, stb.

Nekem 8 kutyám van, egyesével kerültek be a falkába, volt amelyik kiskorban, volt amelyik felnőttként.Legkisebb 5kg, legnagyobb 40 kg.

Türelem, szeretet,nyugalom,természetesség,észnél lenni,tapasztalat kutyatartásban.Kb.ennyi kell hozzá.De van mikor 2 kutya esetén még ennyi sem, mert pillanat alatt összeszoknak.

2019. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk könnyen ment, összeengedtük őket és elvoltak :)

Volt már nálam pár ideiglenes kutya is, akkor úgy ment, hogy az ideiglenes laza pórázon volt pár percig, majd a pórázt csak a földre dobtam(amire csak azért volt szükség, hogy ha támadna, könnyebben meg tudjam fékezni)


A történet része az is, ahogy az első is írta, hogy simulékonyabb fajták egyedeiről van szó és sokat olvastam a témában, jártunk kutyasuliba, voltam előadásokon és a rámragadt tudást pedig próbáltam alkalmazni a kutyáimnál.

2019. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő pici korában került hozzánk 1 év különbséggel. Az idősebb ráadásul elég antiszociális. Amikor elhoztok a kicsit, akkor pár napig csak felügyelettel találkozhattak. Egész nap velük voltam. Ha nemkívánatos viselkedést tapasztaltam a nagynál, azonnal tiltottam. Egy hét után olyan volt, mintha mindig is együtt lettek volna. Elválaszthatatlanok, mint a sziámi ikrek. Ők nagyon sokat játszanak együtt. Hordjuk őket kutyák közé, de nem nagyon játszanak más kutyákkal, csak egymással.

Van esetleg konkrét kérdésed?

2019. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Konkrétan..félek attól, hogy a meglévő elfogadja-e, nem lesz-e neki rossz, hogy már nem csak ő van?

Dobermannokról van szó.

2019. febr. 14. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!