Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem bírja a jó...

A kutyám nem bírja a jó tápokat. Milyet adjak neki akkor?

Figyelt kérdés

Nem akarok neki gabonával teletömött szemeteket adni, mint korábban, úgyhogy mostanában egyre jobb tápokat veszek neki, de sajnos nem jól reagál rájuk.


A legmagasabb minőség amit még úgy-ahogy rendesen meg tud emészteni, az a Brit Care. De ennél följebb nem tudtunk még eddig menni. Rengeteg széklete lesz a jó minőségű tápoktól. 1,5 éve megpróbáltuk az Acanát, eddig az volt a legerősebb táp amit kapott, de az nagyon meghajtotta, napi 8 hatalmas adag széklete volt, tehát az a kaja nem hasznosult benne rendesen. Azt hittem a magas fehérje volt a baj (35%).

Most viszont kipróbáltuk a Wolf of Wildernesst, ez csak 26% fehérjés, viszont ettől is jó nagy adagot lepakolt. Pedig ez nem olyan sok fehérje. Attól tartok, hogy ez a gabonamentesség nem tesz jót neki. Vagy nem tudom.

Mit ajánlotok?

Most Platinumot vettem neki, de az első tapasztalatok ezzel sem túl jók.

Mindenképp száraz tápot keresek, barf meg egyéb lehetőségek nem jönnek szóba. Tudtommal nincs allergiája semmire, a szóján kívül, amitől viszont mindig felpuffad. Most úgy tűnik, minél rosszabb minőségű a táp, annál jobban megemészti. Ez nem tudom miért van, és hogy lehetne átállítani. Már egy ideje próbálkozom. Probiotikumot is kap már.



2019. febr. 15. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A Brit Care teljesen jó...
2019. febr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Sensitive tápot próbáltál már?

Dokival megbeszélném, milyen vizsgálatokkal lehet egy kutya emésztési zavarait kivizsgálni.

2019. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Ha kutyát tartasz, ne a saját kényelmed legyen elsődleges szempont.

A hústól semmi baja nem lesz, ez a legegészségesebb és legtermészetesebb étel neki.Nem kell ez a divat őrület BARF.Hús főve, nyersen, sütve, mellé jó fajta száraztáp.Néha főzni zöldséget rizzsel, hússal.Jó fajta vitamin, ásványi anyag is lehet mellé, de nem fontos.

Egészséges, hosszú életű kutyáim vannak már 30 éve.

2019. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Itt nem a kényelmemről van szó!

Egyetemista vagyok, ráadásul kollégiumban lakunk, se pénzzel se idővel nem győzném ezt a fajta etetést.

2019. febr. 15. 17:59
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

A brit care csirkehúsmentes tápjai jók.Olyan kutyám eszi aki 4-hónapos koráig csak gyógyszerrel emésztett.

Pontosan ki kell mérni a napi adagot felezve reggel este etetni.


A 7-8-széklet nagytestű tápos kutyánál normális ha a kaki nem híg .

2019. febr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot.


De avval nem értek egyet, hogy annyi széklet normális lenne egy 20 kilós kutyánál.

2019. febr. 16. 13:03
 7/13 Maxitabi ***** válasza:
74%

Sajnos létezik, hogy a kutya gyomra/emésztése nem bírja a nagyon jó tápokat. Viszont mennyi ideig etetted a különböző tápokat? Egy márkán belül próbáltad a más fajtákat is, vagy csak egyet? Mennyi idő volt az átállás-legalább 2-3 hetet javasolnak,fokozatos váltással, régi-új keverésével és a régi csökkentésével.

Ajánlom még esetleg kipróbálni a taste of the wild illetve a wolfsblut tápokat, utóbbinak van 18%-os fehérjés tápja és nincs tele gabonával.(mi orijenről (kb 7 év után) váltottunk, autoimmun betegség miatt-szteroid szedése okán)

DE! Ha neki (kutya) csak a kicsit "rosszabb" táp válik be, az sem a világ vége!!

(pl N&D -vannak gabonamentes, de alacsony gabonások is!;granatapet; grau;lupo stb.)

2019. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó!

Volt hogy egy márkán belül több tápot is megpróbáltunk, de akkor viszont nem, mikor nagyon nem jött be egy adott táp. Pld. az Acanánál. Spórolni akartam ezért egyból a 11 kilós zsákot vettem neki, így szegénynek hónapokig azt kellett ennie mire elfogyott. Úgyhogy ez esetben szerintem lett volna ideje hozzászoknia, vagyis átállnia az emésztésének. Ezután olvastam, hogy a magas fehérjés tápok erősek lehetnek egy átlag kutyának, és gondoltam hogy ez történt, ezért is nem vettem más Acanát, mert ennél gyengébb tápjaik nincsenek, és csak pénzkidobás lett volna ha megint nem jön be.


A tápváltásra nem szokott érzékeny lenni, tehát vele meg lehet csinálni azt, hogy egyik napról a másikra másfélét kap- de ez esetben nyilván átlag tápokról beszélünk, amit mondjuk már ismerek, ezért tudom hogy biztonsággal adható neki.

Néha van hogy kevergetem pár napig, de igazából nincs különbség.


Pár napig átmenetileg kapta a Wolf of Wildernesst (volt itthon belőle egy kis próbacsomag), mert elfogyott az előző táp, és még nem ért ide még az új. Ebben a pár napban is már jelentősen megnövekedett a székletmennyisége. Az állag ugyan jó volt, de érezhetően a WW-től lett több neki.


Egyébként nem is minden tápot szabad keverni, amit most vettem neki pld, a platinum natural, az félnedves, hidegen sajtolt, és rá van írva hogy a különböző emésztési idők miatt azonnal kell átállítani rá a kutyát, nem szabad keverni. Hát így is tettem, még csak 2-3 napja kapja, de elég híg a végtermék. Ez szerintem attól van, hogy ennek a tápnak a nyersrost tartalma csak 2 %, míg normál tápoknál ennek 3-5 között kéne lennie (ezt még régen olvastam valahol, hogy ez az optimális). Jut eszembe, az Acana amit kapott, annak meg 8 % volt a rostja, lehet hogy attól kakált olyan nagyokat?


Azért van mindig dilemmám, mert szűkös a pénz, és jó lenne olyan tápot venni kedvező áron nagy kiszerelésben, amiről tudom hogy biztos jó lesz, és nem ér majd meglepetés. Ha jobban állnék anyagilag, akkor nyilván már 1000féle tápot kipróbálhattunk volna, ha mindből csak kis 3 kilós próbacsomagokat vennék. De az meg nagyon drága az a baj.


Majd megnézem azokat amiket írtál, ismerem mindet, de a legtöbbnek csak néhány tápját néztem végig, mert aztán hamar rájöttem hogy nem nekünk való. De akkor jobban megnézem mindet, hátha akad köztük megfelelő. CSak nehéz, mert sok más tényezőt is figyelembe kell venni, pld keveset mozog a kutya ezért jó lenne neki valami lightabb táp, stb..

2019. febr. 16. 21:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a premiere marhás jött be.

Amúgy a barf max a kezdők idejét veszi el, nekem olcsóbban kijön mint a tápok és sokkal egészségesebben néznek ki.

(javaslom amúgy a spirulina port emésztési bajokra)

2019. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Volt már székletvizsgálata?
2019. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!