Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális ilyen feltételeknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly októberben halt meg keverék kiskutyám 15 évesen. Nagyon megvislet, hiszen nekem ő a gyerekem volt (sajnos nem lehet babám). Még mindig nem vagyok túl rajta, de nyáron szeretnék majd egy kicsit hozni. Ágyban alvós kutyus lesz, gyerek nincsen ugye, 4 cica van, és az egészségem sem a legjobb (ízületi bajok). Tehát olyan kutyus kellene, aki ragaszkodó nagyon, nem hiperaktív, amúgy kertesben lakom, az egész udvar az övé lesz, de szoba kutyusnak szeretném. Mindenképpen olyan aki nem túl nagytestű (imádom a dobbermanokat de az ugye nem épp egy apróság) de nem is egy zsebkutya. Bulldogokat nézegettem eddig, de nem tudom, tanács kellene. Kinek milyen tapasztalatai vannak? Egyébként sosem lenne egyedül, szüleimmel lakom, így ha nem is vagyok itthon, mindig vele van valaki.


2019. febr. 15. 16:17
 1/7 anonim válasza:
68%
Szerintem a mopsz vagy francia buci jó választás lenne, ha nem akarsz hiperaktív kutyust. Nekem mopszom van és egyáltalán nem igényel hosszú sétákat. A ragaszkodás meg nem kérdés, eddig beagle és bolognese kutyusom volt de a mopszom felül múlja mindkettőjüket, néha moccani,lépni se tudok tőle, másrészt nagyon családcentrikus kutyus.
2019. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Shih-tzut ajánlom,nekem is az van hasonlo korulmenyek kozott. Ertelmes igazi szobakutyak, nem betegesek es nem veszes a vedlese, ha heti 1 2 alkalommal megfesulod. + nagyon jo termeszetu kutyak
2019. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Tudom, mindenki ezt fújja de nagyon sok kutyuska vár gazdira a menhelyeken. A kicsitől egészen a nagyig. Keress egy szépséget és biztos valakibe szerelmes leszel. Érezni fogod hogy NA Ő az akit kerestél.


Deee ha nem szeretnél menhelyről akkor keress fel egy nagyon jó tenyésztőt aki ad törzskönyvet( ne támogasd a szaporítókat). Én is tudom ajánlani a mopszot esetleg francia bulldogot, de ilyeneket is szívesen mint pl a shi-tzu vagy a bolognese.

2019. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Én is a menhelyet ajánlom :) de ha nem akkor a felsorolt kutyafajták mind jók illetve még van a törpe pinscher ők nagyon hasonlítanak a dobermannra.
2019. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Mi mindig a menhelyről hozzuk el a kutyákat,mondva az élőket kell menteni! Igaz habzsolnak,sok türelem kell hozzájuk,hosszú idő mire megbíznak benned,de ragaszkodásban,szeretetadásban sokat adnak. Kérheted,hogy egészséges állatot adjanak. Az ivartalanítást meg kell fizetni.Mi történik ha az ágyad mellett fekszik?
2019. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Menhelyet ajánlom én is, vagy fajtamentést, ők tudnak segíteni is, hogy egyedenként melyiknek milyen a természete, mert oké, hogy vannak fajtákra jellemző dolgok, de fajtán belül egyed szinten is vannak eltérések.

Spitz mentésnél láttam egyébként olyan kutyust, aki nyugisabb, nem vágyik nagy mozgásra (annak ellenére, hogy a spitzek sikeresek sportkutyaként is, de ez a kutyus pont nem olyan), macskákat nem tudom, hogy tűri, de egyébként gyönyörű.

Szóval én ilyen helyeken nézelődnék, és egy mentett kutya nagyon tud ragaszkodni. Nekem is mentett kutyám van.

2019. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fajtatisztát akarsz, akkor minimum 100.000 ftban gondolkodj, ami a kutya ára! A szaporítottakról rengeteg betegséget hallani, illetve tudom is. Noé menhely oldalát nézegesd, hogy beleláss kicsit.

Én is menhelyi vagy gyepis kutyát ajánlok de mindenképpen teszteljétek le még ott cicára.

Menhelyen voltam önkéntes és gondozó, ha hasonló feltételekkel jöttek be, kiszűrtük a nekik való kutyát, vag nyugodt fiatalabb vagy idősebb kutyát javaslok. (az idősebb alatt kb 8 évest értek, aakik már lecsillapodtak, de még fele életük hátra van)..

Facen állatos csopikban nézegess, rengeteg a befogadásra váró állat, leírással, milyen habitusúak, kivel jönnek ki, stb.

2019. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!