Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, ha a kutyátok...

Mit tennétek, ha a kutyátok eddig soha nem lopott ételt, és egyik napról a másikra rászokik?

Figyelt kérdés
Annyira büszke voltam rájuk, már 6 éve nálam vannak, (mentett kutyák) és soha de soha nem loptak. Most kb. 7-8 évesek lehetnek, 2012-ben fogadtam őket örökbe. Eddig a kertiparikon is bárhol ott lehetett hagyni bármit, szemet sem vetettek rá, úgy is tudták, hogy kapnak ők is. Nem gondoltam, hogy ez egyszer csak előjön az egyikből hirtelen, ennyi év után. Újabban bármit az asztalon hagyok, eltűnik, ha pedig be van csomagolva, kicsomagolja. Számukra kikészített ételt is kinyalja a fazékból az asztalról, úgy hogy fogalmam sincs hogy érte el. Az edény mozdulatlanul ugyanúgy áll ott ahogy hagytam, csak épp üres. De nem akarom, hogy ezt megszokja, ez így nem működik. 6 évig működött, hogy semmihez nem nyúl amíg meg nem kapja, most meg rászokott magától? Miért? És mit lehet tenni?
2019. febr. 15. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs macskátok is véletlenül? A cicák tudnak ilyen ügyesen kaját kienni/kicsomagolni.
2019. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Ne hagyj neki lehetőséget, hogy lopjon és készíts ki "csali" ételt majd figyeld és kapd rajta amikor elcseni és eszi. Ekkor szidd le. Egy idő után megtanulja hogy ha lop akkor szidás lesz a vége és akkor már a ti ételekből se fog lopni.
2019. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De van macska is, de nem ők csinálják, mert konkrétan ez a kutya lebukott több alkalommal is. Ma is egy percre hagytam magára a sajtomat, és már ott ette a kutya az asztal alatt. És különben sem volt épp a helyiségben egyik macska sem.
2019. febr. 15. 19:57
 4/6 A kérdező kommentje:
#hát most leszidás van, és ki is közösítettem kicsit. Kiküldtem. Persze majd vissza engedem még lefekvés előtt ,de hadd gondolkodjon. Lecsesztem mikor megláttam, a szeme sem rebbent mikor látom, hogy eszi a sajtomat. Rászóltam, és morgott, de engem nem merne bántani, a másik kutyának esett neki.
2019. febr. 15. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 20 éve a macskám lett egyik napról a másikra lopós, de azért mert vemhes volt. Onnan tudtam hogy kiscicák lesznek, hogy elkezdett lopkodni :) Gondolom ez nálatok kilőve, mert menhelyről van.
2019. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, mindenki ivartalanított, és egyébként fiú kutyák. Talán el lettek kapatva kicsit, és most hiszi azt, hogy ezt szabad? Isten igazából sosem voltak lebaszarintva, nem nagyon volt miért. Meg teljesen jól tűrték, hogy mindig kerül ide új cica, kutya. Most három cica van. Meg kettőjük közé jött egy agg kutyus akit mentettem szintén, nagyon örege volt, és egy hete kellett elaltatni, mert megadta magát a szervezete.

Szerették, főleg ez a lopós nagyon szerette és pesztrálta mindig. De a lopkodása már korábban elkezdődött, mikor még a kis öreg jól volt. Tehát nem tudom a halálához kötni. Esetleg a viselkedésbeli változás köthető az öreg idekerüléséghez? Független attól, hogy szerette, felbolydult a rendszer... fél évet volt itt kb. az öreg kutya.

2019. febr. 15. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!