Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáim kiszöktek (sajnos...

A kutyáim kiszöktek (sajnos többedszerre)? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sajnos többször kiszöktek már, megállíthatatlanok. Nem tudok már mit tenni ellene.

Most viszont egy a saját kutyáját féltő gazdát megkaptak (vagyis az egyik), feljelentettek.

Amit teljesen jogosnak tartok!!!

A kérdés :

Milyen következményei jár? Elaltatják a kutyákat?


2019. febr. 15. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Bírság, pereskedés, kutyák veszélyessé nyilvánítása. Altatni nem altatnak olyan könnyen. Viszont a "nem tudok már mit tenni ellene" dolgot elemezzük egyszer:

Ivarosak a kutyáid?

Napi hány órát foglalkozol velük? Hány óra séta és szellemi foglalkozás ebből?

Miért tudnak kijárni a kerítésen?

2019. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Van érvényes veszettség oltásuk?
2019. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Villany pásztor, szöges drót, ivartalanított, reggel fél óra, délután egy óra "levegőzés" (2600 nm telkünk van) a nap többi részében bent vannak velünk (otthonról dolgozom/dolgoztam... Most gyesen vagyok a 3 hetes fiammal)

Ennyit rólam... És te kutya idomár vagy?

2019. febr. 15. 20:42
 4/18 anonim válasza:
30%
Nálunk hasonló volt csak fordítva, mert egy nagy dög kutya eljött és majdnem vemhess lett tőle az akkor éppen hogycsak 1 éves ki németjuhászom. Én azt ajánlom, adj a kutyáknak a kertben egy lekerített részt, amin nem tudnak átmenni, és sokat foglalkozz velük, hogy legyen miért maradniuk
2019. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Altatás csak ölés esetén van, ne foss!

Pénzbírság lesz, TALÁN kieső jövedeleme megfizetése, ha jó az ügyvédje.


Szóval ANYAGILAG szívhatsz, keress ügyvédet!


Ja, és kösd láncra, futódrótra az ebet. Így látja a bíróság, hogy mindent megtettél a további szökés ellen.

2019. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Lehet tudni, hol mennek ki?
2019. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Pénzbírság a valószínű.

Amúgy ha kiszöknek, akkor nem biztos, hogy eléggé le vannak fárasztva, fizikailag, agyilag.

2019. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell bunkózni, én csak megkérdeztem a körülményeket mert az elején nem írtad, és sajnos elképzelni se tudod mennyi ilyen kérdés van, ahol kiderül, hogy a kutya kerti dísz csak és a "mindent megtettünk hogy ne szökjön" annyiból áll, hogy megetetik az állatot, és naponta megnézik, épp megvan-e.


A kerítésen hogy mennek ki? Átássák vagy átugorják? Ekkora teleknél gondolom drót van és nagyon költséges lenne átépítenie. Én egy kennelt tudok ajánlani a nap azon részére, amikor nem vagytok otthon, az még mindig jobb mint a megkötés, ami tiltott is egyébként. Egy nagyobb udvarrész kennellé alakítása lehet a megoldás az esetetekben.

2019. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
Milyen fajta kutyák?
2019. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Szögesdrót és villanypásztor mellett mégis hogy szöknek ki?
2019. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!