Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan buszozzak agreszív...

Hogyan buszozzak agreszív kutyával?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni mi is a helyzet.


Van egy 4 éves ivartalan szuka kutyám.Kistestű keverék kb 8 kg.

Amióta él nagyon félénk.A hely ahonnan megkaptam elég rossz már ott is nagyon félénk volt,testvérei elnyomták őt.Kb 5 hetes lehetett mikor hozzám került.Megbeszéltem az anya kutya gazdájával,hogy akkor egy kisfiú kutyust szeretnék majd 8 hetes korukban.Erre aznap délután el is hozott egy szuka kiskutyát akinek még farka sem volt(így született).Nem utasítottam vissza természetesen tudták,hogy nem fogom ezért is hozták el az alom leggyengébb tagját.Szóval mindenkitől fél és mindentől.Kiskorába próbáltam szocializálni,de annyira félt.Akit kicsinek megismert azzal jobba van most is.Már elértük azt,hogy szépen elmegy az emberek mellett,de ha közelebb jön az ember bepánikol és összehúzza magát,vicsorít vagy épp elakar szaladni.


Az agressziója félénkségből ered.


Néhány hónapja csúnyán begyulladt a füle.Elvittem még akkor az állatorvsohoz kapott cseppet meg gyulladás csökkentő injekciót.A cseppet az állatorvos utasítása szerint használtam,de nem segített.Vissza vittem kapott újabb cseppet meg injekciót,de ez sem használt.Ezt megismételtük párszor,de még semmi.

Nagyon fáj a füle és semmilyen csepp nem használ.

Már több cseppet és fültisztitó folyadékot kipróbáltunk,használtunk.


Most elvinném a városi dokihoz aki ivartalanította is.Csak az a gond 20 km-re van és csak busszal tudunk menni.Vonat nem jár arra.Kocsi nem lehet szüleim nem visznek el mindig azt mondják itt a helyi doki vigyem hozzá.


Minden költséget én álltam és én is fogok szóval nem értem mért nem visznek el,de ez mellékes.


A busz maradt csak.A délutáni buszon talán nincsenek olyan sokan odafelé.Hazafele majd kérek az állatorvostól valami nyugtatót.


Hogyan szálljunk fel a buszra?

Mert félő,hogy ahogy felvezettem már nem fog jönni és emelnem kell aztán ha lerakom míg jegyet veszek akkor is félni fog és elakar majd szaladni.

Ha ezen túl vagyunk hova ültessem le?

Mert ha lesz szabad 2-es hely akkor terítek a székre egy pokrócot és leültettem rá,de ha nem lesz idegen mellé nem fogom leültetni.

A leszállás annyira nem baj,mert végállomáson szállunk le,megvárjuk m3g mindenki leszáll aztán mi.

Gondolkoztam a macskaszállítón,de nem biztos,hogy belefér és nekem is nehéz lenne egy kézzel.

Még talán jobb lenne ha el kisérne a tesóm akkor ő venné a jegyet is.


Valakinek valami ötlet,hogyan oldjuk meg?


Bocsi kissé hosszú és zavaros lett.


2019. febr. 17. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Kutyasuliban voltatok?

Szájkosár fog kelleni a buszra. Az ülésre ne tedd, üljön a földön a lábadnál. Olyan póráz legyen rajta, amiből nem szabadul ki, így nem fog elfutni.

2019. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem vtunk kutyasuliban.4 sulit kerestem fel mind elutasított más és más indokkal.pl azzal,hogy írtam nekik,hogy mi a próblémánk és azt mondták házhoz nem jönnek,de nem is kértem.


Szájkosár lesz rajta és y póráz egyik karabiner a nyakörvén másik a hámon.

2019. febr. 17. 13:40
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Nyugtató + szállító doboz a busz csomagterében. Ha telik rá, akkor ugatásgátló nyakörv is.
2019. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%
Vagy! Hívj ki dokit, házhoz.
2019. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Több mint valószínű,hogy kifogják mosni a fület.Ezért nem tud házhoz jönni.Hétfőn fogom felhívni akkor elmondja mit tervez.


Egyébként ettől eltekintve nagyon jó kutya.Szót fogad és jól nevelt.Csak az emberektől retteg.Póráz nélkül szokott jönni sétálni is.

2019. febr. 17. 13:46
 6/19 A kérdező kommentje:
Az ugatás gátló nyakörve nem telik és nem is használnám.Ígyis alig telik az állatorvosra szerencse a városi doki jó fej és a részletfizetést is engedi.
2019. febr. 17. 13:54
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Mindenképpen a szállító boxot javaslom, sok stressztől megóvná szegényt. Nélküle szinte felérne egy kínzással buszoztatni ha ennyire félős. A boxban legalább valamennyire biztonságban érezné magát és se magában se másban nem tudna kárt tenni. Szerintem hámon/pórázon őrjöngene ha felvinnéd egy emberekkel teli buszra főleg ha korábban nem is buszozott még. 8 kilós kutya nem annyira nagy/nehéz hogy ne lehessen boxba szállítani szerintem.
2019. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Illetve ha a box mellett döntesz semmiképpen ne a csomagtérbe tedd mint ahogy azt ezt korábbi válaszoló javasolta. A busz aljában a csomagok rászkódnak, borulnak, elcsúszkálnak. A buszra nyugodtan felviheted ráadasul boxban ingyen mivel csomagnak számít nem plusz utasnak így mintha pórázon/hámon vinnéd.
2019. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Valaki tett már be 8 kg.-os kutyát boxba és cipelte? :D

Úgy tűnik nem. Rohadt nehéz,mert akkora box amibe bele férne már annak van egy kis súlya plusz a kutya.


Én nem kutyát,de egy 7kg-os Main coon cicát boxostul fogtam már. Pár méterre elvinni is nehéz volt,mert kényelmetlen.


Boxot én csak úgy javaslom,hogy akkor kísérnek és ketten fogjátok,úgy egyszerűbb,de az ő méretének megfelelő box 6-8 ezer ft ha nem több, márka függő is ugye.Ha félős akkor a boxhoz is szoktatni kéne,különben pánikolni fog!


Szüleidet meg nem értem,miért ilyenek. Szerintem kérd meg őket valahogy.Mond meg másik orvoshoz akarod vinni és kész.Más rokon barát akinek lenne autója?

2019. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Lehet hülyeség de én arra gondoltam hogy adsz rá egy szájkosarat és beteszed egy nagyméretű sporttáskába úgy hogy csak a feje legyen kint. Plusz belekarabinerezed a nyakörvét nehogy kiugorjon. Ha egész úton az öleben tartod táskástól lehet nyugodt marad+ nem tud elszaladni.
2019. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!