Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsak energikus kutyát?

Hogyan tanítsak energikus kutyát?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja magamhoz vettem szüleim 10 éves közepes kutyáját, mert ők már nem tudtak gondoskodni róluk.

Ezelőtt egy roti mixem volt, első kutyának, teljesen más kategória.

Szeretném ha ez a kutya is engedelmes lenne, de nehéz vele. Alapvetően mindenkivel barát cuki kutya. Nagy az energiája és hiába éhesen kezdek vele foglalkozni, nem figyel teljesen, vagyis kb egyáltalán nem.. Kb 2 méterrel arrébb keresi a jutit, nem érti mit akarok, de közben meg fél ha hangosabban szólok neki (soha nem bántották szüleim, már kicsinek is félős volt).

Fehér szálkás szőrű kitudja milyen keverék, talán terrier is van benne..

Mozgatni heti 2x tudom sétával, illetve majdnem minden nap játszunk.

A baj, hogy energikus, szeleburdi, figyelmetlen, nem kötődik, behívhatatlan inger mellett, illetve minden emberrel bunkó, felugrál, azt akarja, hogy mindenki vele foglalkozzon..

Ötletek? Illetve nekem, hogy ne legyek türelmetlen? 😀


2019. febr. 17. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem minden kutya tanul könnyen!Szerintem egyszerűbb lenne oktatóhoz vinni!
2019. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kutyasuli! :)


Ott téged is tanítanak, hogy hogy bánj helyesen a kutyával.


És próbáld ki a klikkert is! :) (először csak kattints vele párszor, és rögtön utána adj valami nagggyon finomat. Pár alkalom után kérj tőle valamit amit tud, mondjuk ültesd le, és klikkelj)

2019. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Említik a trénert. Többet is ki kell próbálni, ha nem jön be az első.

Pl. 4 hónapos németjuhászunk nagyon makacs volt, és most sem kicsit az.

Tudni kell hogy volt már pár kutyám gyerek korom óta, nem most kezdtem, de ennyire önfejű még sosem volt.


A tréner elkezdte a sablonszövegeit, hogy nem vagyok konzekvens, de ha kérdeztem hogy mondja már meg hogy konkrétan miben nem vagyok az, arra nem tudott mit mondani. Aztán elkezdte, hogy bohóckodással meg rikácsolással kell felhívni a kutya figyelmét(ő meg a másik csaj így csinálja), mert jelenleg a falevél jobban érdekli mint az hogy ül.

Meg jött azzal, hogy süket a kutya, mert amikor valamit nagyon figyelt, nem mozgatta a csettintésre a fülét. Persze mert nem érdekelte.


Aztán jött azzal hogy virslivel tanítja. Na ezzel azt értük el, hogy most tudja, hogy ül, fekszik, lábhoz, ha ujjal lelövöm hanyatt vágja magát, a táncolra feláll 2 lábra, de előtte mindig megnézi hogy van-e a kezemben valami finom és megmozduljon-e.

2019. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!