Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Canicrossra, bikejöringre...

Canicrossra, bikejöringre milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nyilván a mozgásigény adott. Rövid szőrű kutyát szeretnék, könnyen motiválhatót, taníthatót. Más kutyákkal könnyen szocializálható legyen. Tudom, nevelésen múlik, de nyilván többi energiát kell beleölni egy amstaffba, mint egy labiba.

Ha nincs munka, akkor nyugodt legyen. És ha lehet ne ugasson sokat. Min.közepes termetű legyen. Ha kozmetikázni kell, az sem baj. És ne legyen divatkutya. Kutyaiskola és alap vizsga lesz.

Nem tettszenek: bull tipusúak, terrerierek.


Igazából a munka borderek nagyon tettszenek, de szerintem az az én életmódomhoz túl sok lenne. Agarakon gondolkoztam, bár ugye a behívás elég nehéz náluk. Vizslákról mit gondoltok? Apumnak egyébként egy magyar vizsla kutyája van, szóval valamennyi tapasztalatom van velük. A német és magyar (esetleg weimari) vizslák között mik a főbb jellembeli különbségek? Szetterekről mit gondoltok? (Bár ők sem kifejezetten rövidszőrűek :D )


Fajtatisztát szeretnék, tenyésztőtől. Max.250-300 ezret szánnék rá.

Napi séta, bandázas biztosított lenne. Ilelve egy tó mellett lakom, így az is jó, ha szereti a vizet. Kertes ház, szabad ki-be járással.


2019. febr. 17. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a sportokban a legeredményesebb kutyák, az úgynevezett european sleddog-ok. Ez egy fci által el nem ismert fajta, de a tenyésztők vezetik a származást. Kb 70% német vizsla, 20% alaszkai husky(ez is el nem ismert) és 10% agár van egy ilyen kutyában.

Ha komolyan gondolod, szerintem a német vizsla egy jó választás, a bordernek kicsit összetettebb fárasztás kell és nem nagyon szokott nekik sikerülni lefutni a majd' másfélszer nagyobb sleddogokat.

2019. febr. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az előttem szólóval, ebben a sportágban az european sleddog a nyerő ma, konkrétan állva hagyják a mezőnyt.

Ha azért ennyire nem gondolod komolyan a dolgot, én a német vozslát ajánlanám, a fenti paramétereknek megfelel. Sajnos a magyar vizsla lutri, van amelyik nagyon ügyes (habár inkább canicrossban, nem bikejöringben...), de kevesen vannak akik versenyeznek. Ami még szóba jöhet, az a pointer, belőlük is sokan versenyeznek.

Jellemben a 3 vadászkutya hasonló, megfelelő fárasztás mellett mind nagyon jó családi kutyák. Habár azt hozzátenném, hogy a rövid egyrétegű szőrük miatt egyik sem kertbe való kutya, sokkal inkább benti, vagy esetleg kinti-benti tartásra alkalmasak.

2019. febr. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az european slelldogokat én is néztem, de kezdésnek én soknak tartom.

A borderben azért nem voltam biztos, mert neki elég sok agyi fárasztás is kell, esetleg alapszinten dog dancing pl., az meg nem annyira az én világom.


A pointereket is néztem, de, ne kövezzetek meg, nekem nagyon nem tettszenek, már-már csúnyának tartom őket.

Köszönöm a válaszokat! :)

2019. febr. 19. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Szia

En 4 kutyaval cannicrosozok

Meg nemeth pointerunk o is kiemelkedoen reljesit csak ajanlani tudom most 3 eves es mar most nagyon jo outya

Van egy 9 eves welsh terrierem (le van nyirva) vele keztem

Futni meg bikejoringerni es meg mindig a topon van csak ajanlami tudom a fajtat lehet hogy kisebb testu de annal furgebb!

Masodik kutyank egy amstraff o most 5 honapos vele meg nyilvan e lehet fuzni de majd 1 kora utan elkezdunk vele is

Harmadik kutyank egy husky aki nagyon jo kutya minden sportra o 4 hobapos vele is nyilvan 1 kora utan kejgyuk el!

2019. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Szettert es weimarit ne azok nagyon rossz futo kityak!
2019. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Mar megvan a kutyad?
2019. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Gartulalok te is abban elsz hogy a staffok harci kutyak csak gratulalnibtudok remelem egy megtalal es szet tep te falusi...
2019. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!