Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kutyával nagyobb túra?

8 éves kutyával nagyobb túra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy két éves szánhúzó keverék és egy lassan nyolc éves beagle kutyusunk. Tavaszra, vagy nyárra tervezünk velük egy hosszabb túrát, kisebb emelkedőkkel kb. 15 km, sok pihenővel, erdőben, egész napra mennénk, tehát nem sietünk sehova. A kutyusokat sétáltatom, sajnos minden nap nem tudom, de igyekszem minél többet, mindennap foglalkozva van velük, kertes házban lakunk, elég sokat tudnak futkároznak egész nap. Érdemes lenne velük így elmenni túrázni? Vagy rövidítsük le az útvonalat? Esetleg valamilyen tippet tudtok adni, hogyan tudnám felkészíteni az idősebbet?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2019. febr. 17. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak kisebb távokkal tudod felkészíteni az idősebbet.

Amúgy a 15 km nem lenne sok, az emelkedők kavarhatnak be.

2019. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére előtte több lehetőségem lesz vinni őket, úgyhogy majd rágyúrunk a dologra :D Két vagy három nagyobb emelkedő van, az is inkább csak meredek, de az ember is max. öt perc alatt fenn van.
2019. febr. 17. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A közelben évi egyszer szerveznek egy 23 km-es túrát, tele emelkedőkkel meg lejtőkkel. Egy ideje már járunk rá, tavaly a majd' 8 éves, 6 kg-os kutyám simán bírta, pedig mi is csak napi átlag egy órát sétálunk. Szerintem a tiéd is bírni fogja, de ha pluszba még szeretnél alapozni, akkor járjatok gyakrabban, egyre nagyobb távokon sétálni és labdázz vele többet, a túra előtti nap pedig legyen rápihenős nap :)
2019. febr. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre jónak hangzik egy 8 éves kutyának is :), de te ismered. Vidd el előtte kicsit hosszabb (mondjuk 6-8 km-es) sétákra, az alapján be tudod lőni, hogy milyen kondiban van és ő is szokja. Úgy is tervezhetitek a túrát, hogy legyenek benne kiszállási pontok, például ahol jár tömegközlekedés vagy ha autóval mentek és nem egyedül viszed a kutyákat, akkor ha fárad a beagle, megálltok egy útnál, a túratársad visszasétál a másik kutyával az autóig és visszamegy értetek. Ami nálunk javította az öreg kutyánk kondiját, az az immunerősítő (a mi esetünkben DMGuard) volt, de ő már tényleg öreg és sokat lihegett. Ha ilyesmiben gondolkodsz, van egy csomó szer, amit kutyák sportteljesítményének növelésére is ajánlanak, de a ti esetetekben szerintem a fokozatosan növelt sétamennyiség többet segítene.
2019. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat :)
2019. febr. 18. 23:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám mikor még élt, kb. 3-4 km-es sétákra mentünk, de ebből kb. 2,5- 3 km olyan volt, hogy póráz nélkül, elengedtem. Szántóföld, földút, tehenészet mellett, senkit nem zavartunk. Na, ő nagyjából a dupláját sétálta le, mert előreügetett 50 métert, megállt szaglászni, bevárt engem, megint előrement, füttyentettem visszajött, lemaradt mert sürgős szagolnivalót talált, utánam szaladt, megint előrement, visszajött. 10 évesen simán bírta, 12 évesen már nem szaladt előre és nekem kellett hozzá idomulni, mert hát szaglászott mindent, ilyenkor már megálltam én is, hogy kiszagolja magát.


13 éves korára csökkent látványosan az állóképessége, a lépcsőzést is meggondolta már magának (teraszra fel - 3 lépcsőfok) illetve nehezebben tápászkodott fel, ha feküdt.


14 éves korára a combizmai egyre jobban elgyengültek, elvékonyodtak a combjai. Már rövid távokon is kimerült és ő határozta meg, meddig sétálunk: egész egyszerűen megállt, hátrafelé nézett mindig amerről jöttünk, bár jött utánam ha előrébb mentem. 1-2 km-es séták voltak ezek már.


Németjuhász keverék volt. 8 évesen bírnia kell a kutyádnak, ha rendszeresen mozgatod.

2019. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te látod az állapotát,aktív vagy már csak inkább fekszik.


Nekem nyáron lesz 8 éves a kutyám, de 1-1,5 órát labdázunk mire kifárad. 15 km séta meg sem kottyanna neki. Menne egész nap ha lehetne :D Múltkor 3 órát sétáltam vele össze vissza és még utána itthon hozta a labdáját,hogy dobáljam.


Szóval pl vele simán bevállalnék egy 15 km-es túrát.


De előző kutyusom is 8 évesen nagyon aktív volt,még 10 évesen is rohangált a jelenlegi kutyusommal. Szóval vele is bevállaltam volna.


Szóval neked kell látnod.


Egyébként lassabb,több pihenős utat bírnia kéne,mivel csak vadász kutya fajta.

2019. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kicsit lusta alapból, de azért felpörgethető, meg a sétákat is nagyon jól bírja.
2019. febr. 20. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
8 éves beagle még nem öreg. Simán bírja, ha nincs valami betegsege.
2019. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!