Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján jár büntetés a...

Mi alapján jár büntetés a veszettség elleni oltás beadatásának elhagyása végett?

Figyelt kérdés

Tehát a kutyámnak Január 8-án kellett volna beadatni, de hosszú történet, hogy ez miért nem történt meg.

A lényeg, hogy ez az első alkalom, hogy nekem kell vinnem, habár még soha nem voltam még csak a rendelőben sem. Eltelt több mint egy hónap.

Nincs baja a kutyának, szerencsére nagyon jó immunrendszere van, és oda is figyelek arra, hogy jó is legyen. Csak félek attól (ami aztán persze lehet hogy alaptalan) nehogy baj legyen a csúszás miatt.

Itt meg is ragadnám az alkalmat, hogy tanácaot kérjek tőletek, miszerint egy emberektől tartó, bizalmatlan, félénk kutyát (30-40 kg), hogy vigyem be a rendelőbe emberek közé, ti miként oldottátok meg, hálás vagyok a válaszokért! :)



2019. febr. 19. 17:28
 1/10 anonim válasza:
93%

Tegyél rá szájkosarat,amikor odaviszed. A másik lehetőség,ha kihívod házhoz az állatorvost.

Azért pedig nem büntetnek meg,mert egy hónappal később oltatod be.

2019. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt közlöd az állatorvosoddal, aki ha rendes, akkor ad időpontot ami lehetőleg vagy a nyitásra szól vagy a rendelés legvégére.
2019. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pár ezerrel több, de oltásra ki is mennek házhoz egyes dokik. Az meg még kényelmesebb.
2019. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
A büntetés csak akkor jár ha a kutyád esetleg valakit megharap vagy nagyon teszi azt vagy csak egy bunkó embert és rendőrt hív és rájönnek a vizsgálatok alatt hogy nem kapta meg az oltást.
2019. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ennyi csúszásért nem büntetnek meg, viszont add be amint lehet, mert ha véletlenül megharap valakit, akkor az elég kellemetlen lesz:(

2. Mi általában kihívtuk az állatorvost, amikor szüksége volt a rendelői felszerelésre, akkor pedig rendelési időn kívülre kaptunk időpontot.

2019. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Házhoz nem hívnám ki, mert nagyobb az esélye, hogy megharapja. Utcán jobban tart az emberektől. Kapun belül, viszont nagy a szája, a kapu közelébe se engedi azt, akit nem ismer. Idegen helyen, pórázon meghúzza vmennyire magát, és ritkán ugat meg vkit (nem tudom mi alapján dönti el).

De ezt már majd megbeszélem a dokival. Köszönöm a válaszokat! :D

2019. febr. 19. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Ha a dokit harapja meg akkor az "nem baj" mert ő ment azért hogy beadja az oltást!Ő azért ment hogy a veszettséget előzze meg tehát ha őt harapja meg akkor nem lesz belőle rendőrségi ügy.De az orvost nem lesz egyszerű megharapni!
2019. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szájkosár amikor a doki érkezik és meg van oldva. Úgyis fog rá kérni mert addig nem fog hozzá nyúlni.
2019. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
A dokival össze kellene bratyiztatni a kutyát, akkor nem támad rá. Amúgy meg szájkosár, és akkor nem tudja megharapni. A csúszás miatt nem lesz probléma, ha nem harap meg senkit és nincs rosszakarótok, aki pontosan követi a naptáratokat, illetve ha nem razziáznak felétek ellenőrzési céllal, de akkor is előbb figyelmeztetnek, csak legyen meg, amint lehet.
2019. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem büntetnek meg, de főleg nem az állatorvos. :)


Mikor engem a barátnőm oltatlan kutyája megharapott, kórházba kerültem, és ott hivatalból azonnal értesítették a helyi hatósági állatorvost. Az kiment hozzájuk hogy megnézze a kutyát. Ezután 14 napos megfigyelési időszak következett, ami annyiból állt, hogy néha meglátogatta a kutyát háznál az állatorvos. A 2 hét leteltével pedig beadta neki a veszettség elleni oltást, tehát csak azt kellett kifizetniük. Semmiféle büntetés nem volt.

2019. febr. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!