Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a yorkim! Hogyan szoktas...

Harap a yorkim! Hogyan szoktassam le? A többi lent!

Figyelt kérdés
most lesz 3hónapos a fiú yorkim és harapdálja az ujjam és odakap,lehet hogy most csak játszik de ha nagyobb lesz akkor ebből baj is lehet!!hogyan szoktassam le???
2010. júl. 1. 20:10
 1/4 anonim válasza:

Picit csapj rá az orrára/fejére és közbe mondd, hogy "nem szabad!". Persze ne úgy, hogy nyüszítve meneküljön, csak hogy érezze, hogy rosszat csinált. Később elég lesz annyit mondani, hogy "nem szabad", mert összekapcsolta, hogy az rossz, ráütni már nem is kell.

Nekem bevált, de tényleg csak egy kicsit kell ráütni. :)

2010. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké!! megpróbálom!!

kösszi

2010. júl. 1. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:

én is egyetértek, az én kisbabám már majdnem 3 és fél hónapos o.O és mindig próbálkozik, persze mostmár csak a "pfuj"-ra is abbahagyja (kivétel: amikor naaagyon izgága).

És ebből nem sok bajod lehet, nem hiszem, hogy harapna, volt már egy pár kutyám és (*szégyenkezve elsüllyed*) mindegyiknek hagytam, hogy harapjon.

Csak akkor fájt nagyon, amikor kölyök korukban nagyon megkaptak. Nagyobb korukban leszoktak erről, ez korral jár ;)

2010. júl. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerős:) az én yorkim egyszer véresre harapta a kezemet, azt hittem akkor, hogy egy idegbeteg kutyát vettem, de ez a legtöbb kölyöknél előfordul. (utólag már tudom) Volt, hogy ültünk a nappaliban, ő meg berohant, és ráharapot a lábunkra, anyám már retteget tőle:D

Főleg azoknál jellemző, akiket 9-10 hetes kor előtt hoztak el az alomból, vagy az anyakutya mellől. Nem tanulta meg, hogy hol a határ a játékban. Ráadásul azokkal a tűhegyes tejfogakkal támadnak...kis bitangok.

De ne aggódj, le fog róla szokni. Ha megharap, sikíts egy nagyot, úgy, hogy megijedjen. Vagy rázd meg úgy, hogy a tarkójánál fogva megfogod a bőrét, az anyakutya is itt fogja meg őket. Bár nálam ez soha nem vált be, annál jobban harapott, minél jobban megráztam:)

Az én kutyám azóta sem harapott soha, és már 3 és fél éves. Kitartás! :)

2010. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!