Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier. Vegyek, vagy örökbefogadjak?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki nekitámadna a kèrdèsemnek, éveken át foglalkoztam állatvédelemmel, eleinte önkénteskènt, később dolgozókènt tevèkenykedtem egy menhelyen, mindig is az örökbefogadást propagáltam a vásárlás helyett.

Viszont

Nagyon régi álmom, hogy amstaffom legyen.

Menhelyen dolgozó éveim alatt sok ilyen kutyával foglalkoztam, rehabilitáltam, tanìtgattam őket.

Viszont a menhelyeken lévő staffik nagyja borzasztó felelőtlenül lett szaporítva, ez sokszor előjön évek múlva, mikor kiderül hogy rossz a kutya idegrendszerre, testi problémái vannak, stb stb.

Tudom én is, hogy mentett staffik közt is vannak nagyon jó kutyák, de ez az esetek kisebb része.

Szerintetek megéri kockáztatni, hogy örökbefogadok egy kölyök staffit, és reménykedem hogy a nevelèssel, kutyasulival, foglalkozással tudom kompenzálni, hogy esélyesen nem egy tökéletes idegrendszerű kutya, vagy jobban járok, ha veszek egyet?

Nem az anyagi része zavar a vásárlásnak, hanem a lelki része.


2019. febr. 20. 11:34
1 2
 1/11 Trogdor ***** válasza:
97%

Az egy szép dolog, hogyha állatbarát vagy és segítesz is a bajba jutott állatokon, de amikor magadnak szeretnél egyet családtagként, barátként akkor bizony figyelembe kell venni a tényezőket. A stafi rendkívül értelmes és jól tanítható ugyanakkor lobbanékony terrier alaptermészettel. A Te és az Ő érdekében is érdemes megfontoltan hozzájutni egy stafi babyhez, lehetőleg informálható helyről, ahol kedvencként, családi kutyaként örökítik generációról generációra a kutyusok vérvonalát.

Ez a fajta is tizenévig lesz a társad a családod tagja, ne bízd a véletlenre. És ezt kizárólag a fajta miatt mondom, egy "egyszerűbb" kutyafajta esetében belefér simán egy menhelyi, vagy mentett kutya természetesen.

Sok szerencsét!

2019. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

Őszintén!


Minek?

2019. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Trogdor ***** válasza:
74%
Hogy érted, hogy "minek?"
2019. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Úgy értem, hogy azt írja, hogy dolgozott már ilyen korcsokkal, de leírja, hogy mennyire bizonytalan, és tudja, hogy milyen veszélyesek és milyen bajaik lehetnek. Akkor tehát minek kell neki ilyen kutya? Minek kockáztat?

Még viadalra vagy kiállításra sem vinné. Babusgatni meg van kismillió másik fajta.

2019. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Trogdor ***** válasza:
82%
Értem mire gondolsz, de Ő nem mondta, hogy fél tőle. Azt mondta, hogy közelről ismeri a fajtát, és hogy mennyi túltenyésztett rossz idegrendszerű van köztük. Ez minden fajtára igaz lehet, azonban egy stafi esetében ez komoly probléma lehet, ha később mondjuk gyereked lesz, vagy bármi ilyesmi. Amúgy ez ugyanúgy igaz lehet egy német juhászra, rotira bármire igazából.
2019. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Az állatvédők túlzásba esnek ezzel a "ne vásárolj" propagandával. Ha mindenki így tenne, kihalnának a fajták, majd 100 év múlva újra kéne őket éleszteni. Nyugodtan vásárolj, egy jó idegrendszerű, problémamentes kutyával más módon tudsz segíteni a világnak. Nem akkor vagyunk jó emberek, ha semmilyen álmunkat nem valósítjuk meg!
2019. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Én eldöntöttem, hogy csak örökbefogadott keverékeim lesznek ameddig élek. DE! Az álom fajtám a labrador, 100%, hogy egyszer lesz egy törzskönyves munkavonalú labim.
2019. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Először is:

Köszönöm szépen a normális válaszokat :)

Másodszor:

Nem, nem félek a menhelyi staffiktól, dolgoztam ilyen kutyákkal évekig, és nagyon sokból ki lehetett hozni a maximumot, gazdihoz mentek, és azóta is problémamentesek.

De nem minden kutya ilyen szerencsés. Nem véletlen van ennek a fajtának rossz híre, valóban előfordulhat, hogy a gyenge idegrendszer miatt bekattan, és támad. Ez nem a kutya hibája, hanem az embereké, akik sokszor direkt ilyennek tenyésztik őket, pontosan az említett harcoltatás miatt.

Nem attól félek, hogy ha mentett staffim lenne, rám támadna, hanem attól, hogy esetleg olyan problémája lenne, ami gyógyíthatatlan, pont a nem megfelelő háttér miatt.

A kérdésre pedig, hogy miért ilyen kutyát akarok, annyi a válaszom, hogy az egyik legokosabb, legkönnyebben tanítható fajta, aktív kutya, akit fizikailag és agyilag is le kell fárasztani, és az én pörgős, sportos életemhez passzolna, plusz ismerem a fajtát, mint írtam.

2019. febr. 20. 15:34
 9/11 Trogdor ***** válasza:
92%

Csak ismételni tudom magam :D Szerintem nézz ki egy kis pupákot magadnak valami jó helyről, és élvezd a nevelését. Vigyázz rá! Később Ő is így tesz majd!

Sok sikert!

Trogdor

2019. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha kétségeid vannak és telik rá, akkor mindenképp tenyésztő, DE nekik is járj utána alaposan, mert tenyésztők között is vannak alkalmatlanok, szóval főleg egy ilyen típusú kutyánál még fontosabb, hogy ne akárkitől hozd el.


Viszont ha mersz kockáztatni, akkor esetleg a fajtamentés is jó lehet:

[link]


Megjegyzem, gyógyíthatatlan baj esetén azért a menhelyeknek is van saruk, néhol képesek végignézni, hogy egy ilyen gyógyíthatatlan kutya akár teljesen begolyózzon és kimúljon magától, mint hogy elaltassák, ezzel megkímélve a további szenvedésektől. Az egyik ilyen helyről van az én kutyám, de amikor láttam egy ilyen esetet, csalódtam bennük egy kicsit, hogy erre miért volt szükség...

2019. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!